تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 52425
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۹۷ - ۰۱:۲۲

فصلی نو ،رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفت نفر با گاز منواکسید کربن در منزلی در روستای دمچنار واقع در شهرستان بویراحمد مسموم شدند. به گزارش فصلی نو ،جلال پوران فرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این حادثه امروز پنجشنبه (۲۳ فروردین سال […]

۷نفر با گاز منواکسیدکربن در بویراحمد مسموم شدند

فصلی نو ،رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفت نفر با گاز منواکسید کربن در منزلی در روستای دمچنار واقع در شهرستان بویراحمد مسموم شدند.

به گزارش فصلی نو ،جلال پوران فرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این حادثه امروز پنجشنبه (۲۳ فروردین سال ۱۳۹۷) به وقوع پیوست و همچنین پنج نفر در پی تصادف خودروی پراید و چری (خودروی چینی) در میدان استانداری شهر یاسوج مصدوم شدند.

وی افزود: این دو حادثه سبب انتقال ۱۲ نفر به بیمارستان شد.

پوران فرد بیان کرد: در پی اعلام این حوادث چهار اکیپ اورژانس به محل ها اعزام شدند.

وی عنوان کرد: یک نفر از مسموم شدگان توسط ماشین شخصی به بیمارستان انتقال داده شد و ۲ نفر دیگر که خانم و کودکی بودند دچار تهوع و استفراغ شده بودند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک خانم دچار کاهش سطح هوشیاری و درد شدید ستون فقرات گردن و مابقی نیز دارای علائم سردرد و سرگیجه بودند.

پوران فرد افزود: مسمومان پس از اقدامات درمانی به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج انتقال داده شدند.

یک سال گذشته یک هزار و ۱۱۲ مورد مسمومیت در حوزه‌های مختلف در مرکز فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده که ۲۳۲ مورد آن مسمومیت با گاز منواکسید کربن بوده است.

براساس آمار پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۵ تعداد هشت نفر و سال ۱۳۹۴، ۹ نفر در این استان به دلیل مسمومیت با گاز مونواکسید کربن جان خود را از دست دادند.

در هنگام گازگرفتگی نخستین اقدام برای امدادرسانی انتقال بیمار به هوای آزاد، سبک کردن لباس‌ها و گزارش به اورژانس است.

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پنج مصدوم تصادف خودروی پراید و چری(خودروی چینی) نیز توسط آمبولانس های اورژانس به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شدند.

حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد در پنج سال گذشته بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.

ایمن و استاندارد نبودن جاده‌های ارتباطی یکی از مشکلات اساسی این استان است.

این استان با ۷۱۳ هزار نفر جمعیت در جنوب غرب ایران قرار گرفته است.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس