تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 56383
تعداد نظرات: ۲۰ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۹۷ - ۱۲:۲۹

زمین مورد نظر کاربری فضای سبز داشت تا اینکه دولت نهم در سفر به استان تصمیم به احداث بیمارستان بزرگ یاسوج می‌گیرد و مسئولان وقت تصمیم گرفتند بیمارستان بزرگ شهر در زمین تعاونی مسکن تامین اجتماعی احداث شود و راه و شهرسازی نیز متعهد شد معوض زمین مورد نظر را در جای دیگری تحویل تعاونی مسکن تامین اجتماعی دهد.

بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی یاسوج – میراث بی تدبیری

فصلی نو -فاطمه رشیدی

بیمارستان ۲۸۳ تخت‌خوابی یاسوج در آستانه بهره‌برداری قرار گرفته ولی هنوز نه تکلیف سند مالکیت آن مشخص شده و نه مسئولان به جرات می توانند نام بیمارستان را بر زبان بیاورند. بیمارستانی که در دولت نهم کلنگش به زمین زده شد بی آنکه مشکلات آن حل شود. بیمارستانی که از نامش گرفته تا پارکینگ و فضاهای عمومی اش همه محل اختلاف است. و معارضانش از مردمی گرفته تا دولتی و شبه دولتی هستند.در آن زمان که صحبت از ایجاد این بیمارستان شد مسئولان وقت جز به خود بیمارستان به هیچ چیز فکر نکردند. اینکه بیمارستان پارکینگ می خواهد، مکان برای فرود هلیکوپترهای امداد می خواهد. مشکلات امروز بیمارستان نشان می دهد هیچ برنامه بلند مدت توسعه ای برای این بیمارستان تدارک دیده نشد.خلاصه اینکه پس از احداث بیمارستان به ناگاه زمین های اطراف آن قیمت گرفت. ساخت و سازها در اطراف آن به امید اینکه در آینده مرکزیت شهر از آن ابتدای خیابان قرنی می شود هم شدت گرفت. شهرداری هم برای آنکه از قافله عقب نماند کنار این بیمارستان فضایی را برای ساماندهی وانت های دوره گرده اختصاص داد. در ضلع دیگرش هم میدان ماهی و میگو ایجاد کرد.و همه آنچه نباید به سر این بیمارستان آمد.

و این بیمارستان با همه مشکلاتش به دولت یازدهم به ارث رسید و وارث دردهای صعب العلاجی شد که از همان کلنگ اول در جانش رخنه کرده است و هر روزهم بزرگتر و بزرگتر می شود. با این حال دولت همه تلاشش را گذاشته که با توجه به فرسودگی بیمارستانهای شهر یاسوج هر چه سریعتر آن را راه اندازی کند اگر معارضان بگذارند که نمی گذارند. آنچنانکه هنوز درگیری بر سر نام این بیمارستان تمام نشده که مساله سند مالکیت آن مطرح شده است. از آنجایی که دو بیمارستان دیگر این شهر از ترافیک های کور رنج می برند بی توجهی به موضوع پارکینگ در احداث این بیمارستان جای سوال و ابهام دارد.

بیمارستانی که زمینش حدود ۳۰ سال است محل اختلاف است.سال ۶۸ سازمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد زمینی به مساحت ۸۰ هزار متر مربع در نزدیکی‌های میدان انقلاب یاسوج برای احداث بیمارستان از مردم خریداری می‌کند ولی با احداث بیمارستان امام سجاد(ع) توسط دانشگاه علوم پزشکی دیگر تامین اجتماعی از تصمیم خود پشیمان شده و قید احداث بیمارستان را زد.

تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بعد از انصراف از احداث بیمارستان بخشی از زمین خریداری شده را برای احداث کلینیک در نظر می‌گیرد و بخشی به میزان ۳۲ هزار متر مربع را به تعاونی مسکن این اداره کل اختصاص می‌دهد.

زمین مورد نظر کاربری فضای سبز داشت تا اینکه دولت نهم در سفر به استان تصمیم به احداث بیمارستان بزرگ یاسوج می‌گیرد و مسئولان وقت تصمیم گرفتند بیمارستان بزرگ شهر در زمین تعاونی مسکن تامین اجتماعی احداث شود و راه و شهرسازی نیز متعهد شد معوض زمین مورد نظر را در جای دیگری تحویل تعاونی مسکن تامین اجتماعی دهد.

راه و شهرسازی سند مالکیت زمین بنسنجان را گرو سند ملک محل احداث بیمارستان بزرگ یاسوج گذاشته و به تعاونی مسکن تحویل نمی‌دهد و شهرداری نیز مانع تفکیک و صدور سند تک برگ زمین بیمارستان جدید شده است زیرا درخواست دارد که ۱۵ هزار متر مربع از زمین تامین اجتماعی که به خیابان تبدیل شده به نام شهرداری سند بخورد ولی تامین اجتماعی و تعاونی مسکن این اداره از این اقدام خودداری کرده و معتقد بوده شهرداری باید خسارت وارده را پرداخت کند.

نمی‌توانیم مردم را معطل تامین اجتماعی کنیم

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیمارستان جدید ساخته شده و بزودی بهره‌برداری می‌شود، گفت: تعاونی مسکن تامین اجتماعی طی چند سال اخیر پیگر مشکل پیش آمده بوده که انتظار می‌رود متولیان امر تعیین تکلیف کنند.غلام‌محمد زارعی با بیان اینکه نگاه بخشی سبب پسرفت می‌شود، افزود: نمی‌توانیم جمعیت ۷۰۰ هزار نفری استان را معطل تعاونی مسکن تامین اجتماعی کنیم و در این زمینه دست روی دست گذاشته شود.

وی با اشاره به لج و لجبازی‌های صورت گرفته در برخی دستگاه‌های اجرایی افزود: ضروری است مسئولان و متولیان امر بدون تلف شدن وقت هرچه سریعتر مشکل را برطرف کنند و مصلحت جامعه را در نظر بگیرند.

عباس نورمحمدی مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با ابراز گلایه از اداراتی که زمین‌های تامین اجتماعی را صاحب شده ولی هنوز معاوضه را نداده‌اند، گفت: ۶ هزار و ۳۶ متر مربع زمین به پزشکی قانونی دادیم ولی هنوز هیچ گونه وجه و یا معاوضه‌ای پرداخت نکرده‌اند.

عزیز فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با توجه به تصمیم اتخاذ شده مقرر شد حسین کاظمی مدیرکل دفتر فنی استانداری نشستی را در دو هفته آینده با حضور دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر برگزار و موضوع تعیین تکلیف شود.

بیمارستان بزرگ یاسوج پارکینگ ندارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیمارستان ۲۸۳ تخت‌خوابی یاسوج پارکینگ ندارد گفت: از هم اکنون باید در این زمینه تدبیری اندیشیده شود زیرا در غیر این صورت با مشکل روبه‌رو می‌شویم.

فیلی اظهار داشت: بحث سند مالکیت بیمارستان و مشکل تعاونی‌ مسکن تامین اجتماعی تا دو هفته آینده بررسی و سعی بر برطرف کردن آن‌ها در کمترین زمان ممکن است.وی از افتتاح فاز اول بیمارستان بزرگ یاسوج در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: تا زمان تجهیز کامل این بیمارستان مورد بهره‌برداری قرار نمی‌گیرد پس نباید انتظار افتتاح به صورت ناقص داشته باشیم.وی بیان کرد: قرار است دو پارکینگ عمومی و اختصاصی برای بیمارستان در نظر گرفته شود که بیمارستان پارکینگ اختصاصی دارد اما نیاز به پارکینگ عمومی برای ارباب رجوع است که زمین سازمان تامین اجتماعی و دو هکتار زمین بخش خصوصی پیشنهاد شده و با تعامل با بخش خصوصی، در این زمین پارکینگ و پد هلی‌کوپتر احداث می‌شود.

فیلی در رابطه با زمان بهره‌برداری از بیمارستان یاسوج گفت: بیمارستان تا زمانی که تجهیز و موانع اجرایی آن برطرف نشود افتتاح نمی‌شود، تلاش می‌کنیم که در ابتدای نیمه دوم سال بعد از هفته دولت( در مهر ماه) شاهد افتتاح این طرح مهم باشیم.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. سجادی گفت:

  بیمارستان شهدا دولت اباد

 2. ابراهيم گفت:

  كسانيكه به خيال خودشان با رابطه بازي و دروغ پردازي دنبال پايمال كردن حق و حقوق شهيدان و مردم دولت اباد هستند مطمعن باشن كه ما ازحقمون نميگذريم وكوتاه نخواهيم امد
  مگه ميشه زمين رو ما اهدا كنيم و عده اي با رانت بازي دنبال خيانت باشند

 3. شهدای دولت آباد گفت:

  بیمارستان ۲۸۳تختخوابی شهدای دولت آباد

 4. طاها گفت:

  بیمارستان شهدای دولت آباد

 5. نگین گفت:

  بیمارستان شهدا دولت آباد

 6. کوهستان گفت:

  بیمارستان شهدای دولت آباد

 7. کوهستان یخ گفت:

  بیمارستان شهدای دولت آباد

 8. محرابی گفت:

  بیمارستان شهدای دولت آباد
  مسئولین چه نماینده محترم چه استاندار به گوش باش بغیر از جوانان محمدصادقی وجود نداشته باشن که اسمی بغیر از شهدای دولت آباد گذاشته شود

 9. فاطمه گفت:

  #بیمارستان_شهدا_دولت_اباد

 10. محرابی گفت:

  بیمارستان شهدای دولت آباد
  مسئولین چه نماینده محترم چه استاندار به گوش باش بغیر از جوانان محمدصادقی وجود نداشته باشن که اسمی بغیر از شهدای دولت آباد گذاشته شود

 11. محرابی گفت:

  شهدا دولت آباد

 12. شهروند گفت:

  برادران محمد صادقی .زمین فروختین پولش رو هم خوردین الکی زور نزنین هیچی توش نیست….والا تاحالا ندیدیم کسی مال فروخته شده اش رو مدعی بشه

 13. شهروند گفت:

  پولش روگرفتین خوردین الام هم مدعی حرف مفت هستین ….زور الکی نزنین هیچ توش نیست

 14. کر غت گفت:

  شهرداری در این ۱۲ سال کجا بود که پارکینگ برای معضل ترافیک خیابان های اطراف بیمارستان در نظر بگیرد . شهرداری فقط عوارض گرفتن رو بلد هست.
  اقای مقدم باید جواب پارکینگ رو بده
  زندگی بعد از افتتاح بیمارستان در خیابان های اطراف بیمارستان فلج کننده خواهد بود
  مقصر دانشگاه علوم پزشکی نیست شهرداری

 15. کر جلیلی گفت:

  تنها پزشک شهید این شهر جلیل هست
  اسم بیمارستان باید شهید جلیل باشه

 16. علی پور گفت:

  بیمارستان شهدای دولت اباد بیمارستان شهدای دولت اباد بیمارستان شهدای دولت اباد بیمارستان شهدای دولت اباد

  بیمارستان شهدای دولت اباد
  پ
  بیمارستان شهدای دولت اباد

 17. اهدا کننده زمین گفت:

  در جواب شهروند.خدا می داند اگر خود جنابعالی یک متر زمین را به صورت نصفه بها واهدائی داده بودی این حرفها را نمی زدید .خدا را درنظر بگیرید به صراحت درصورتجلسه وقولنامه اماده که زیمن به صورت نصفه بها اهدائ شده است وجای هیچ شک وتردید نیست وامسال جنابعالی به جای تشویق خیرین داردید تفرقه افکنی می کنید .این حق مردم است که بیمارستانی که زمین ان به قیمت کمتر از نصف اهداء شده به نام مردم همان منطقه یعنی شهدای دولت اباد باشد .

  همان حرفی که مارد شهید زد خدا لعنت کنه کسی را که بخواهد حق انها را پایمال کند .

 18. علی گفت:

  حرف مفت را شما می زنید که به رابطه می خواهید کارتون را جل وببیرد ؟

 19. شهدای دولت آباد گفت:

  فقط شهدای دولت آباد

 20. شهدای دولت آباد گفت:

  جناب شهروند بله زمین را فروخیتیم کسی هم انکار نمیکینه اما نصفه قیمت وبه صورت اهدائی فقط برای ساخت بیمارستان ؟؟؟

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس