تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 55962
تعداد نظرات: ۱۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۹۷ - ۰۹:۵۶

متاسفانه در طول سال‌های اخیر به دلیل بسیاری از مسائل از جمله کم‌کاری‌هایی که ریشه در سیاسی‌کاری‌ها و خط‌بازی‌ها دارد مسؤولان و نمایندگان مردم در مجلس فرصت پرداختن به موضوعات مهم و اولویت‌دار را پیدا نکردند.

دلیل نارضایتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از این ۳ مدیر

فصلی نو ،مردم برای رفع مشکلاتشان در زمینه آب به استاندار پناه می‌برند و استاندار هم مجبور است که مدیران خود را عافیت‌طلب خطاب کند.

به گزارش  فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد ،یکی از قابلیت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد که همیشه در جلسات مختلف توسط مدیران استانی چنین داشته و قابلیتی گزارش داده می‌شود منابع عظیم و خدادادی آب است.

در کنار منابعی مثل نفت و گاز و جنگل‌ها و معادن، این آب است که می‌تواند کهگیلویه و بویراحمد کوچک را نزد استان‌های بزرگ و برخوردار آبرودار کند.

آب در کوزه و ما تشنه لبان می‌گردیم

اما با وجود همین منابع آبی که در استان وجود دارد اکنون چندین شهر کهگیلویه و بویراحمد دچار تنش آبی هستند که شهر یاسوج از جمله این شهرهای ۵ یا ۶ گانه به شمار می‌رود.

در حالی شهر یاسوج دچار تنش آبی شده که از کنار آن رودی بزرگ به نام بشار جاری است و مردم در امتداد آن در بسیاری از روزهای سال بی‌آبی و تشنگی را تجربه می‌کنند.

متاسفانه در طول سال‌های اخیر به دلیل بسیاری از مسائل از جمله کم‌کاری‌هایی که ریشه در سیاسی‌کاری‌ها و خط‌بازی‌ها دارد مسؤولان و نمایندگان مردم در مجلس فرصت پرداختن به موضوعات مهم و اولویت‌دار را پیدا نکردند.

ساخت سد تنگ‌سرخ که نیاز مبرم شهر یاسوج و روستاهای اطراف برای آب آشامیدنی است به کندی پیشرفت داشت تا این که قرارگاه خاتم وارد میدان شد و خوشبخانه اکنون به واسطه خدمات قرارگاه و نه کسی دیگر؛ تسریع در عملیات ساخت سد را شاهد هستیم.

ماجرای انتقاد استاندار از مدیران آب

به گزارش فارس؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آخرین نشست شورای اداری که چند روز پیش برگزار شد گلایه‌های زیادی از مدیارن داشت و مجبور شد که از برخی دستگاه‌ها به دلیل کم کاری مسؤولان آن‌ها نام ببرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که بحران آب را به مانند همه کارشناسان جدی گرفته و بحران اصلی پیش روی کشور و استان را بحران آب می‌داند از مدیران استان در حوزه آب انتقاد کرد و گفت: هر چند خدماتی تاکنون توسط مدیران آب انجام شده اما احساس نمی‌کنم که مدیران آب استان ما پای کار باشند.

علی‌محمد احمدی گفت: احساس نمی‌کنم که مدیران آب استان راهبردی برای رفع مشکلات داشته باشند و نوعی عافیت‌‌طلبی را در کارها مشاهده می‌کنم.

وی رفع مشکلات آب را اولویت اول استان دانست و گفت: همه باید تلاش کنیم تا مشکلات آب استان برطرف شود.

شاید یکی از دلایل این موضع‌گیری استاندار مقابل عملکرد مدیران آب استان مربوط به گلایه‌ها و شکایت‌های روزانه مردم در مناطق مختلف باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص در جلسه‌ای که با محمود دشت‌بزرگ مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان در ماه گذشته داشت به موضوعی اشاره کرد که شاید بتوان جواب سؤال خود را از آن گرفت.

علی‌محمد احمدی گفت: مردم وقتی مشکلات آب و برق را می‌بینند به جای تماس با مدیر مربوطه با من تماس می‌گیرند و خواهان رفع مشکلاتشان توسط شخص من هستند در حالی که مدیران دستگاه‌ها خودشان باید پاسخگو باشند.

کم کاری مدیران آب از فرسودگی لوله‌ها تا عدم نظارت بر توزیع آب

به گزارش فارس به دلیل فرسوده بودن شبکه‌های آب در شهرهای مختلف استان روزانه شاهد هدر روی آب در مناطق مختلف از جمله شهر یاسوج هستیم که در وضعیت فعلی کمترین هدر روی آب گناهی غیر قابل بخشش است.

مسؤولان آب و فاضلاب شهری و روستایی باید در این زمینه با پی‌گیری اعتبارات جنب و جوش بیشتری برای رفع مشکل داشته باشند هر چند که کارهای خوبی انجام داده‌اند اما با توجه به بحران آب موجود همین کارهای خوب هم جز اندک کار محسوب می‌شود.

در حوزه آب و فاضلاب روستایی شاید یکی از دلایل و مشکلات به عدم نظارت بر توزیع آب برگردد که در بسیاری از روستاها تخلفاتی وجود دارد که از دید آب و فاضلاب روستایی پنهان است و یا این که خود بعضا بر روی چنین تخلفاتی چشم می‌بندند.

در حالی که ابتدای یک روستا در تمامی فصول سال از آب روان و پرفشاری برخوردار است در همان حال در انتهای روستا شبانه‌روز تنها یک ساعت آب نصیب مردم می‌شود که به همین دلیل مردم برای رفع مشکلاتشان به استاندار پناه می‌برند و استاندار هم مجبور است که مدیران خود را عافیت‌طلب خطاب کند.

وقتی خون مردم این کوچه از آن کوچه رنگین‌تر است

به گزارش فارس در حوزه آب و فاضلاب شهری نیز چنین مشکلاتی وجود دارد و اختلاف برخورداری از آب در دو خیابان در امتداد هم و در یک مسیر به قدری زیاد است که گاه مردم را به شک می‌اندازد که آیا بی‌عدالتی در توزیع آب وجود دارد و آیا خون مردم آن کوچه از این کوچه رنگین‌تر است؟.

در حوزه آب منطقه‌ای هم شاید استاندار از مدیر خود توقع دارد که در حوزه تخصیص‌ها کم کاری‌هایی صورت گرفته و مسؤولان آب منطقه‌ای باید بیشتر پی‌گیر موضوع باشند و یا در تکمیل سدها به خصوص سد تنگ‌سرخ باید تحرک بیشتری داشته باشند چرا که با وضعیت فعلی و ادامه این روند خشکسالی، استان در حوزه آب به سنگ سخت برخورد خواهد کرد.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. تقوی گفت:

  در یاسوج بعضی از مناطق مانند بن سنجان قطعی مستمر آب بیداد میکنه. چند روز پیش مهمان از شهر یزد داشتیم باور نمی کردند یاسوج به این حال و روز افتاده….یک رودخانه از یاسوج خارج میشه اونوقت ما قطعی آبمان از یزد بیشتر شده

 2. رضوی گفت:

  مدیر های آب و فاضلاب شهری و روستایی محیط زیست را نابود کردند. هر جایی چشمه بوده مخزن بتنی ایجاد کردند و انتقال آب انجام دادند. روش های زود گذر و تخریب کننده محیط زیست… فکر کار و چاره اساسی باشید

 3. محمدی گفت:

  تمام منبع های نصب شده در پشت بام ها گل و لای رسوب کرده ….شدیدا سلامت شهروندآن را تهدید کرده است. مملو از میکروب هستند… بیماری های گوارشی گسترش پیدا کرده

 4. کارمند دانشگاه گفت:

  مدیران اداره آب و فاضلاب که به صنایع آب بر مانند پتروشیمی سقاوه مجوز برداشت روزانه حدود ۵۰ هزار مترمکعب معادل آب مصرفی یاسوج و روستاهای اطراف را داده است بهتر است اکنون و سال های آتی که خشکسالی وجود دارد جوابگو اعمال و مجوزهای غیر اصولی خود باشد.

 5. علی حاتمی گفت:

  درود به همه ی عزیزان
  بنظرم شخص استاندار مقصره چرا که شرکت اب و فاضلاب جهت اصلاح شبکه ی فرسوده سه تا پروژه تعریف کرده و پیمانکار جذب نموده و پیمانکاران هرکدام هفتصد میلیون تومان از شرکت اب و فاضلاب طلبکارند ولی متاسفانه یک ریال به این پروژه ها تخصیص ندادند ،وقتی شهر یاسوج با این همه جمعیت مهاجر(نصف شهر دهدشت،یک چهارم باشن گچساران،سی سخت و مارگون بیشتر از شصت درصد و….در این شهر سکونت دارند باید توجه ویژه به این شهر بشه متاسفانه نماینده ی محترم توجه به جذب اعتبارات وتخصیص ها ندارند و کلیه ی پیمانکاران با تجربه به شهرهای که اعتبار دارند روی آورده اند
  این یک واقعیت است که شهر یاسوج بی کس شده

 6. علی حاتمی گفت:

  یاسوج بعد از کلان شهرها یکی از شهرهایست که باتوجه به مرکزیت ، طبیعت زیبا و گردش پذیر بودن این شهر بیشترین افراد مهاجر را دار د متاسفانه چن سالیست این شهر مورد بی مهری قرار گرفته ،از انجاییکه بخش عظیمی از شبکه ی اب شهر یاسوج فرسوده بوده و هدر روی اب این شهر بالا میباشد و علی رغم تعریف پروژه های اصلاح شبکه و جذب پیمانکار و پیشرفت چهل درصدی این پروژه ها متاسفانه تاکنون ریالی به اصلاح شبکه ی اب یاسوج اختصاص نداده اند بنظرم مجموعه ی استانداری،برنامه وبودجه و نماینده ی محترم مقصر اصلی در خصوص اصلاح شبکه ی اب شهر یاسوج میباشند حدود هشتاد میلیارد ریال پیمانکاران اصلاح شبکه از ابفا ی شهری طلبکارند بطوریکه کلیه ی پیمانکاران با تجربه به شهرهای که تخصیص دارند روی آورده اند

 7. بی بضاعت گفت:

  سلام واقعا مثال رنگین خونی که درگزارش آمده کاملا درسته آخه در یاسوج شهرک امام حسین خیابان شهید بازیار۳ دربیست وچهار ساعت حداکثر پنج ساعت آب داره اما خیابانهای چهار طرف بیست وچهار ساعت دارن چرا؟آنوقت اب وفاظلاب میگه مقصر لوله است یا چرا اونجا خونه گرفتی وازاین جور توجیه های خجالت آور

 8. بی همدا رس گفت:

  جناب استاندار عافیت طلبی این است که جنابعالی زیرکولرپشت میزت بشینی وفرماندارانت مجوز کشت محصول برنج زیر جوی های آبی رابدهند که اصلا طراحی واجرای آنها برای کشت برنج نبوده مثل بند انحرافی چیتاب و..مدیران بی پول دراین مملکتی که توروم ثانیه ای شده چگونه میتوانند کاری انجام دهند دولت شما بدترین وبدقول ترین دولتی بوده که دریادها وجود دارد باسروصدا ومدیران را هو کردن کاری درست نمی شود خودتون هم یک مدیرعافیت طلبید نه خدا

 9. ۲۰۱۸ بهمیی گفت:

  مدیر منابع طبیعی استان و معاون ایشان هم ضعیف هستند

 10. م.ج گفت:

  واقعا در شهر یاسوج و بویژه شهرک امام حسین ظلم میشه به مردم.مثال بی عدالتی محض رو در شهرک امام حسین میشه دید که در بیشتر اوقات شبانه روز با قطعی و افت شدید فشار اب مواجه هستند .

 11. دوگانه سوز گفت:

  اگر در طی این چند سال یک استاندار قاطع ودلسوزی مثل این استاندار داشتیم تا الان مشکل حقابه مرکز استان از رود بشار قبلا حل می شد واقعا جناب نوروزی به مرکز استان خیانت کرد با حالی که خودش داره نون نسه را میخوره

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس