تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 55918
تعداد نظرات: ۲۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۹۷ - ۲۲:۳۱

فصلی نو – مطلبی را که در زیر می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین رسانه است و انتشار آن بمعنای تایید یا نقد نوشته نیست.

غائله دیل – آدرس کوفه را اشتباه آمدی آقای تاجگردون

فصلی نو – فواد افخمی

به گمانم زماني كه عوامل غلامرضا تاجگردون براي سفر ايشان به ديل، كنداكتور برنامه ها را مي بستند بدبين ترين فرد از حلقه مشاورانش هم، به شكاري كمتر از شاه ماهي از اين سفر رضايت نمي داد و شايد رسانه هاي زنجيره اي حلقه بنوشكه هم اماده تيتر كردن شكوه تاجگردون در ديل بودند.
تا حدودي زياي انتخاب جلسه و دور قدرت در ديل بهترين و بهنگام ترين تصميم از طرف مشاوران تاجگردون بنظر مي رسيد. پنجه هاي بي ثمري كه غلامرضا در چند ماه گذشته به جايگاه امام جمعه گچساران كشيد در كنار شكست هاي سياسي پي در پي در مجلس از جمله شكست در استيضاح وزرا كار و راه، انتخابات هيت ريسه مجلس و به دنبال آن تزلزل جايگاه ايشان در كميسيون بودجه همگي عواملي بودند تا حلقه بنوشكه براي انجام يك رزمايش و مانور قدرت -محبوبيت در منطقه متقاعد شوند.

انها براي كاهش فشار و بار افكار عمومي به اين باور رسيدن كه بايد دوباره يك بابلي بدون خونريزي فتح شود. تاجگردون كه قبلا با ايجاد دوقطبي هاي بويراحمدي-باوي يا سردسيري-گرمسيري نشان داده كه در ايجاد جنگ رواني و فضا سازي هاي رسانه اي و سپس، بهره برداري مطلوب از اين فضاها يل بي رقيبي در استان است اينار سفره افطاري را در دهستان ديل پهن كرد.

نمايش ديل از اين منظر كه خاستگاه راست سنتي و زادگاه مرحوم نبي زاده و حاج عليمراد جعفري از مخالفين سنتي غلامرضا تاجگردون بود مي توانست بار رواني زيادي به جريانات رقيب وارد و پرده هاي زيبايي از قدرت، محبوبيت و اقتدار غلامرضا تاجگردون را به اجرا بگذارد. اما اين نمايش نشد انچه كه مي خواستند و شد انچه كه همگان ديديم.

در اين بين شايد بتوان از صحنه هاي كه از اين برنامه به بيرون نشر يافته چند نكته اساسي و قابل توجه را مورد نظر قرار داد كه در زير به انها اشاره مي شود.

١-شايد اولين پيام اين اعتراضات، گسترش دامنه اعتراضات اجتماعي به تبعيض هاي فردي،خانوادگي و قوميتي به تمام المان هاي جامعه در گچساران و باشت است.

٢- نكته قابل توجه ديگر توسعه گردش ازاد اطلاعات و بهم ريختگي مرز فضاهاي عمومي و خصوصي مسئولين و مديريت ها است به گونه اي كه مشخص شد مردم در دور افتاده ترين روستا ها و مناطق حتي اگر ديل باشد از اندروني ترين تصميمات مديريتي با خبر مي باشند. بنابراين چيزي از كسي پنهان نمي ماند

٣-ياداوري شعار هاي غلامرضا تاجگردون به ايشان نشان داد شايد بتوان راي مردم را با وعده و شعار جمع كرد اما قطعا نمي توان اين راي را بدون عمل به وعدها نگه داشت حتي اگر غلام تاجگردون باشي.

٤- هر چه قدر شومن باشي و عملكردت يك باشد و صد تبلغ كني اخر حناي تبليغات و جنجال هاي رساني مغلوب واقعيت هاي اجتماعي خواهد شد.

٥-دوران و عصر بهره برداري از دوقطبي هاي كاذب اجتماعي به سر رسيده است اگر روزي غلامرضا تاجگردون با پيش كشيدن طرح تغيير نام استان بخشي از مطالبات اجتماعي كه بواسطه عدم پاسخ به نياز هاي مردمي در گچساران و باشت شكل گرفته بود را به كما ببرد اما اين روزها ديگر هيچ دوگانه اي ديگر نمي تواند مطالبه گري گروه هاي اجتماعي را منحرف نمايد. اين روزها اعتراضات اجتماعي به تبيض ها و بي عدالتي ها از چنان عمق و نفوذي برخودار شده اند كه حتي پايين ترين لايه اجتماعي را درنورديده است بگونه اي كه ديگر نه شوي رسانه اي در جلسه استيضاح وزرا و نه جلسه اشتي كنان غلامرضا تاجگردون با حميد طاهري در ياسوج هيچ كدام نتوانسته اتشفشان اعتراضات حوزه انتخابيه را منحرف و مردم را به تب راضي كند.

٦-وضعيت اسف بار حاكم بر مراودات اجتماعي و سياسي در گچساران و نوچه پروري اين روزها در وضعيت بحراني قرار دارد. در فيلمي كه از اين جلسه منتشر شده است جواني ديلي در اعتراض به غلامرضا تاجگردون مي گويد “ايا ما بايد چاقو كش باشيم تا در شركت نفت استخدام بشيم.”

اين جمله بظاهر ساده و اعتراضي اساسا بازگو كننده و شاه كليد بسياري از اتفاقات و انتصابات در گچساران بوده و امروزه به اعتقادي غالب در اذهان عمومي شهرستان تبديل گرديده است. همگان به اين باور رسيده اند كه در اين سال هاي اخير مبناي تقسيم فرصت ها و منابع در گچساران و باشت نه شايستگي هاي و توانمندي هاي فردي بلكه نزديكي و كارايي حتي در نقش يك اراذل براي حلقه بنوشكه مي باشد.

بر خلاف تمام تلاش ها و تقلاهاي كه اين روزها از غلامرضا تاجگردون و حلقه بنوشكه براي القائ عدم دخالت در استخدام و بكارگيري نيروها ديده مي شود اما عرصه ميداني و رصد افكار عمومي روايت گر دخالت هاي غلامرضا تاجگردون و حلقه بنوشكه در تمامي مقدرات شهرستان بوده بطوري كه برخي از كنشگران اجتماعي تحركات سياسي -اجتماعي پروين تاجگردون در شهرستان گچساران و باشت را با تحركات فرح پهلوي در عصر محمدرضا شاه پهلوي قابل مقايسه مي دانند هر چند که به لحاظ شخصیتی بسیار محترم است.

٧-اما شايد مهمترين و قابل توجه ترين نكته رفتار زشت و پرخاشگرايانه و غيرمسئولانه رحيمي فرماندار گچساران مي باشد كه در پاسخ به اعتراض جوانان ديلي با تندخويي از تاجگردون مي خواهد تا جلسه را ترك كنند و شايد اگر ذكاوت تاجگرون نبود شايد غائله ديل بيخ بيشتري پيدا مي نمود.

رحيمي را كساني كه از نزديك مي شناسند او را معجوني از تكبر و پرخاشگري توصيف مي كند. در واقع رحيمي ديل تصويري كامل از واقعيت رفتاري رحيمي است.

سرسپردگي رحيمي در مسند فرمانداري به غلامرضا تاجگردون همواره مورد اعتراض جريانات سياسي در گچساران بوده كه بخاطر اين سطح از سرسپردگي برخي ايشان را فاقد صلاحيت و مشروعيت لازم براي برگزاري هر گونه انتخاباتي كه غلامرضا تاجگردون ضلعي از اضلاع ان باشد، مي دانند. البته رفتار هاي رحيمي خود بلوك هاي فراواني بر اين ديوار بي اعتمادي افزوده است.

رحيمي در يكي از مصاحبه هايش در مورد رفتن يا ماندنش در فرمانداري به صراحت ماندن و رفتنش را مشروط به خواست و اراده تاجگردون مي داند. استناد به همين يك حرف محكمه پسند براي زير سوال بردن اصل بي طرفي رحيمي در برگزاري انتخابات پيش رو كافي بنظر مي رسد. مسئله كه مجريان ارشد استان از جمله استاندار را در يك آزمون بسيار جدي از امانت داري و جلب اعتماد عمومي مردم در پاسداشت آرا انها قرار داده است.

اين روزها سوال جدي و اساسي افكار عمومي از استاندار اين است كه چگونه فرمانداري كه اينچنين سينه چاك و چماقدار غلامرضا تاجگردون است مي تواند امنيت شهرستان و اعتماد عمومي را به مسلخ مصالح و منافع حلقه بنوشكه نكشد. مسئله كه بطور قطع در آينده حرف و حديث هاي فراواني در سطح مديريت كلان استان خواهد داشت.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. عدالت گفت:

  اتفاقاتاجگردون الحمدالله درگچساران خیلی خوب کارکردمن گچسارانی نیستم ولی خوب کارکرد

 2. خشاب (خشو) گفت:

  بتركه چشم حسود، گچساران و حوزه بويراحمد : دكتر تاجگردون

 3. بازارى گفت:

  ما بوجود دكتر تاجگردون كبير و عزيز افتخار ميكنيم

 4. تيرتاجى نفت گچساران گفت:

  هميشه يه تعداد اندكى كه اونم بواسط جناح مخالف تحريك ميشن حاشيه درست ميكنن مهم اينه كه ما تيرتاجى هاى گچساران دكتر تاجگردون رو دوست داريم و حمايتش ميكنيم

 5. سلیمانی گفت:

  من بچه گچسارانم وازبویراحمدی های گرمسیرم
  تاج گردون هیچ کاری نکرده نسبت به این همه سروصداهایی که تومجازی راه انداخته، فقط برافامیل خودش کارکرده هم پیمونهاروبهشون داده هم بیکارندارن، اون دنیا بایدپاسخگو خیلی چیزاباشه
  خداروشکر کارهای شرکت نفت وشهرداریم به اسم این میزنن
  خدامیدونه نماینده قوی هست نه اینجورکه دارودستش میگن

 6. بچه لر گفت:

  دیلی ها و ده برافتابی ها برادرن .سمه قیلی

 7. فرشیدعسکریان گفت:

  برای چی ما فقط باید از بویر نییوز فصلی نو وصبح زاگرس فقط تخریب نمایندگان دلخواه را ببینیم.واقعا بیاییم با دید باز منتقد باشیم.چه سرحدی چه گرمسیری.باید پشت هم باشیم مثل نمایندگان ورسانه های بقیه استانها

 8. کهگیلویه و بویر احمد گفت:

  روزی خواهد رسید که قشقایی ها و باشتیهای با وجدان و دیلی و بویراحمد گرمسیر و سایر اقوام وغیر بومی ها جواب بی ….. و تبعیض و ظلم های تاجگردون و اطرافیانش را خواهند داد درود بر شرف نویسنده این مطلب

 9. بویراحمدی دهدشتی گفت:

  آقای تاجگردون فعلا یکه تاز میدان است اما یقین داشته باشید چون رضای خدا در عملکرد ایشان اصل که نه حتی فرع هم نیست بقایی ندارد ، زمستان میگذرد اما روسیاهی برای ذغال میماند.

 10. سید گفت:

  تاجگردون کاسبی بیش نیست فقط حلقه خود و خانواده رو پوشش میده چوب خدا بی صداست میبینش اخر

 11. متولی گفت:

  تاجگردون پرچم کرنل یک روز عارف یک روز لاریجانی یک روز حداد عادل ووووو

 12. متولی گفت:

  درود به دیار همیشه قهرمان دیل نبی زاده و جعفری

 13. دانا گفت:

  تاجگردون فقط وعده میده از خانواده خودش کم نمیاد که چیزی گیر مردم مظلوم بیاد خدا لعنت کنه هر کی رو که فقط بازی میده مردم رو

 14. رستمی گفت:

  هر چی طرح داره تو گچساران اجرا میشه پیمانکارش شریکه با خود تاجگردون فقط دنبال منافع شخصی

 15. نصرت گفت:

  ت….. برابر با کاسب برابر با استکبار که مثل زالو خون مردم رو میمکه

 16. غلام گفت:

  تاجگردون فقط فامیل خودشو دوست داره و برای فامیل خودش کار میکنه

 17. بویراحمدی دهدشتی گفت:

  آقای تاجگردون از دو نماینده دیگر استان فعالیت بیشتری دارد اما نه برای عموم موکلینش، او کار بلد است زیرا که سر سفره منصور خان باشتی بزرگ شده و از همین بابت املاک خانی زیادی را متصرف شده اند و به برکت جمهوری اسلامی اما این دفعه تحت مخالفت با خان عمدتا چپی و اصلاح طلب و بر اساس شرایط گاهی هم اصول گرا املاک زیادی را در شهرستان باشت ودشت لیشتر بعنوان واگذاری متصرف شده است، یقین داریم که همیشه در روی یک پاشنه نمیچرخد.

 18. بویراحمدی دهدشتی گفت:

  مطلبی که چند دقیقه پیش ارسال شد راتکراری تشخیص دادید درحالیکه چنین نیست لطفا درج شود ممنونم.

 19. ریاضی گفت:

  به شخصه هیچ عداوتی با آقای تاجگردون ندارم اما بر اساس فرمایش امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس (مردم ما آنقدر که از تبعیض ها ناراحت میشوند از کمبودها ناراحت نمیشوند)بعنوان فردی از این استان واقعا محروم از عملکرد سراسر تبعیض آقای تاجگردون خیلی گله مندم، امیدوارم برای باقیات و صالحات خودش هم شده توجهی به خیل تحصیل کرده های دیگر شهرستانها داشته باشند.

 20. واقع بین گفت:

  ناتوانی و نا کارآمدی خود و نمایندگانتان شما را به چه روزی انداخته؟؟ بابا سعی کنید به آدم موفق برسید نه اینکه ادم موفق را بکوبید و ببندید تا بهش برسید. تمام مشکلات استان ما در همین نکته نهفته است. بیایید سعی کنیم خود را بالا بکشیم نه دیگران را پایین

 21. واقع بین گفت:

  البته شکست سیاسی مخصوصا موضوع استیضاح را خوب اومدی. البته اونی که باید سرش پایین باشه زارع و وکیلی هستند نه تاجگردون منطقی فکر کنید

 22. مطلع گفت:

  به زودي معاون اقتصادي استانداري به دليل مخالفت با تسهيلات درخواستي توسط پروين تاجگردون از سمت خود عزل خواهد شد
  به وي گفته شده كه در متن استعفايش دليل كناره گيري را مشكلات جسمي ناشي از تصادف خودرويي اعلام كند

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس