تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 55890
تعداد نظرات: ۳۰ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۹۷ - ۰۴:۲۸

فصلی نو – صادق الهی نژاد دسترسي به  نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی در گچساران و باشت  اصلا كار سختي نيست كافي بود تا فقط با موبايلش تماس بگيريم بر خلاف بسياري از سياست ورزان امروز گچساران، اصلا هيچ ديوار و نايبي براي ملاقات ندارد وقتي با ايشان تماس گرفتيم بعد از چند بوق جواب […]

دو ساعت گفت و گوی داغ با علیمراد جعفری:به مرحوم متقی کاشانی ظلم کردند – متاسفانه گوش نکردند تا مردم ضرر کنند

فصلی نو – صادق الهی نژاد

دسترسي به  نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی در گچساران و باشت  اصلا كار سختي نيست كافي بود تا فقط با موبايلش تماس بگيريم بر خلاف بسياري از سياست ورزان امروز گچساران، اصلا هيچ ديوار و نايبي براي ملاقات ندارد وقتي با ايشان تماس گرفتيم بعد از چند بوق جواب داد. بسيار با صفا و صميمي صحبت مي كرد.زیاد اهل مصاحبه نیستند ولی با اصرار خبرنگار ما، حاج عليمراد جعفري قول و قرار يك مصاحبه حضوري در گچساران را داد.
زماني كه براي مصاحبه راهي گچساران شديم در  مسير امار ايشان را از يكي همكاران سابقش در مجلس گرفتيم برجسته ترين خاطره اي كه ايشان از حاج عليمراد جعفري در ذهن داشت همان بيست و پنج دقيقه اي معروفي بود كه جعفري مجلس شورای اسلامی را بخاطر درگيري با يكي از سرشاخه ها واردات قاچاق در مملكت تعطيل كرد. شايد با قاطعیت تمام بتوان  گفت هيچ كسي در گچساران پيدا نشود كه به اندازه جعفري تاريخ زنده مبارزات سياسي و اجتماعي در اين شهر و استان باشد. در اين گفتگو حاج عليمراد جعفري از روضه هاي محسني اژه اي قبل از انقلاب در روستاي مارين تا شروع مبارزاتش در دانشسرا گفت. ايشان از دستفروشي روزنامه جمهوري اسلامي تا خريد ملك براي دفتر حزب جمهوري اسلامي و دكه روزنامه فروشي اي كه ۹ شهيد تقديم جبهه ها كرد مي گويد که دونفر از این شهدا برادرانش هستند . در صحبت هايش ارادت عجيبي به مرحوم نبي زاده موج مي زند. جعفري فراز و فرود هاي زيادي در زندگي تجربه كرده است. برخلاف بسياري از سياسيون گذر زمان هنوز نتوانسته است رنگ پشيماني و ندامت بر تصميمات و فعاليت هاي گذشته او بنشاند ايشان با تمام وجود از گذشته اش و عملكرد انقلابي اش دفاع مي كند و هنوز انها را بهترين تصميمات ممكن مي داند. حاج عليمراد جعفري با ما از تاریخچه و جریانات حزب جمهوری اسلامی و رابطه نزدیکش با شهید بهشتی و دیدارهایش با آیت الله خامنه ای در آن دوران و نمره قبولي به عملكرد موحد در گچساران و ظلم هاي كه  به مرحوم حاج اقا متقي امام جمعه اسبق گچساران روا داشتند مي گويد. همه و همه اين موارد برگ هاي از تاريخ سياسي و اجتماعي گچساران بوده كه در اين گفتگو با حاج عليمراد جعفري از انها صحبت به ميان امده كه در زير بخش اول از اين گفتگو اورده مي شود:

فصلی نو – باتوجه به سوابق فراوان شما نیازی به معرفی نیست ابتدا از سوابق مبارزاتی خودتان در قبل از انقلاب بگویید؟

سال ۱۳۵۰ در گچساران مبارزات خود را همراه با دیگر برادرانی از جمله مرحوم نبی زاده و بسیاری از عزیزان در یاسوج و قم شروع کردیم .

یادم هست که در دانشسرای مقدماتی گچساران بودیم که یک شب در زمین ورزشی دانشسرا بحثی را مطرح کردیم که رئیس  وقت دانشکده ما را فراخواند.

سن و سالمان کم بود اما خدا را شکر در ارتباط با آن قضایا نه  توانست از ما حرف بکشد  و نه ما لو دادیم .

فصلی نو – در این مبارزات شاخص ترین افرادی که شما را همراهی کردند چه کسانی بودند؟

مرحوم نبی زاده و حاج ذوالفقار صابری که الان در قم هستند ،حاج عبدالله صابری برادر ایشان مرحوم آیت الله ملک حسینی و عموی بنده مرحوم آیت الله جعفری که در همه احوالات با هم بودند در روستای ما دیل مرتب رفت و آمد داشتند.

فصلی نو –  ……و شما هم مصمم تر شدید؟

سال ۵۴ که تازه فارغ التحصیل شدم بجهت اینکه روستای دیل بیشترین جمعیت دانش آموز روستایی استان را دشت علاقه زیادی داشتم در آنجا تدریس کنم اما بدلیل فعالیت های انقلابی که داشتم آقای بهیرایی رئیس وقت اداره آموزش و پرورش شهرستان گچسازان بمن گفت تا من هستم اجازه نخواهم داد که در روستایت دیل تدریس کنی همان سال من را به روستای اسپر که بعد  از روستای دیل بود فرستادند ،سال دوم من را به روستای نازمبراکان ،شامبراکان فرستاد ما هم از نظر تشکیلاتی تیم مامور بودیم که از سمت بهبهان با هزینه شخصی و یکدستگاه موتور سیکلت که داشتم نوارها و اطلاعیه ها را به گچساران بیاوریم در این راه شهید بلادیان هم من را همراهی می کردند .

مردم روستای اسپر در جریان هستند که خانه ما را در روستای دیل ساواک تفتیش نمود.

فصلی نو – شهیدد بلادیان هم با شما بود اما اسمی نیاوردید ؟

بله متاسفانه فراموش کردم شهید بلادیان بود “،آقای خواجویان  هم بودند .

فصلی نو – و … حاج بهرام تاجگردون هم بنظر میاید از قلم افتاده  باشد

حاج بهرام تاجگردون در ارتباط با ریش و سربازی یک سری استقامت هایی داشت اما در ارتباط با مبارزات و تیم ما حضور نداشت ،شهید کرامت ایزدپناه به دیل می آمدند و همراه با مرحوم نبی زاده و من از طریق اطلاعیه هایی که شهید ایزپناه از اصفهان به یاسوج و سپس به دیل می آوردند ما تشکیلاتی در روستاههای اطراف پخش می کردیم .

فصلی نو – موازی با تیم شما تیم های دیگری هم بودند ؟

بله تیم احمد خورشیدی هم کار می کردند در این تیم اقای عبدالله صابری محوریت داشتند و شهید بشارت  نقش مهمی داشتند .

فصلی نو -قضیه اختلافات  شما و با جریان متصل به  احمد خورشیدی  چه بود ؟

آن زمان اختلاف نبود منتها هم شناخت نداشتیم و هم تاکتیک بود می خواستیم تعداد تیم ها زیاد و افراد تیم ها کم باشند تیم ها بیشتر بود تا فعالیت ها بیشتر به چشم بیاید و اگر گروهی لو رفت بقیه گروهها باشند.

فصلی نو – روزی که در گچساران به مردم مستقیم تیراندازی  شد شما چه نقشی داشتید؟

آن روز من نبودم و کلا خارج از گچساران حضور داشتم.

فصلی نو – از آیت الله متقی کاشانی  امام جمعه فقید گچساران بگویید

مرحوم آیت الله متقی کاشانی  قبل و بعد انقلاب سعی می کرد مسائل اعتقادی  و سیاسی مردم را بالا ببرد یک وقت ساواک از وی خواسته بود که برای شاه دعا کند و در غیر اینصورت اجازه ماندن در شهر را به ایشان نمی داد که ایشان علیرغم بیماری و گرمای شدید در گچساران تن به خواسته آنان نداد .

فصلی نو – در این اواخر آیت الله متقی کاشانی از طرف برخی افراد مورد ظلم قرار گرفت شما در جریان هستید؟

من و آقای نبی زاده منحصر بفردترین دوستان مرحوم متقی بودیم و به نوعی محرم اصرار هم بحساب می آمدیم ، ما با تمام وجود از ایشان حمایت می کردیم یادم می آید سال ۶۵ فرماندار وقت  کلاس تفسیر قران مرحوم متقی را تعطیل کردند ، آقای متقی قهر کردند و به قم رفتند  شهر فضای بسیار ملتهبی را تجربه کرد .

فصلی نو- ……و اقدام شما؟

من آقای نبی زاده ۲ اتوبوس تهیه کردیم که همراه با مردم به قم سفر کنیم و در دیدار با علما بخواهیم که مرحوم متقی به گچساران برگردد اتوبوس اول پر شد در حین سوار شدن دومین اتوبوس متوجه شدیم که برای مردم در اتوبوس اول وحشتی بوجود آوردند که مردم از ترس اتوبوس را خالی کردند و نهایتا ما با یک اتوبوس رفتیم که اتفاقا موفق شدیم آقای متقی را دوباره به گچساران بیاوریم.

فصلی نو – شما چه کمکی به مرحوم متقی کاشانی کردید ؟

ما نقش حیاتی داشتیم عده ای رفته بود نزد مرحوم آیت الله ملک حسینی که ایشان توان کار کردن ندارد و حتی یک سری تهمت های زشت در رابطه با بیماری ایشان زدند .

مرحوم آیت الله ملک حسینی در تهران به منزل ما تشریف آوردند ما یک مقدار گلایه آقای متقی را نزد ایشان کردم گفتم آقای متقی کاشانی از اولین کسانی بود که برای شما تبلیغ می کرد و سابقه قبل از انقلاب و فعلی برای همه روشن است

آیت الله فرمود یک سری حرفهایی زدند ما باید چکار کنیم من گفتم شما نامه ای بنویسید برای سید رضا تقوی دبیر مرکزی  امامان جمعه سراسر کشور البته قبل از آن ما با آقای سید رضا تقوی بخاطر آقای متقی درگیر شدم ، گفتم اگر می خواهید امام جمعه را عزل کنید محترمانه عزل کنید.

خب به آقای تقوی هم خیلی حرف زده بودند  که بعد از ۶ ماه آقای تقوی گفتند همه حرفهای شما درست بود.

در گچساران شاهد یک حرکت خام و نا پخته که بنفع مردم و نظام نبود بودیم آقای متقی ۳۰ سال به این مردم خدمت کرد بعد هم نتوانستند جایگاه و موقعیت آقای متقی را  حفظ کنند.

فصلی نو – چه کسانی بدنبال تخریب مرحوم متقی کاشانی بودند و هدف چه بود ؟

نمی خواهم  نام ببرم اما معلوم بود که در چه زمانی این اتفاقات رخ داد آن افراد مشخص بودند و مشخص هستند ، و هدف هم   مهندسی جاده صاف کنی برای انتخابات برنامه ریزی کرده بودند ،احساس می کردند وجود آقای متقی برای مردم انقلابی سنگر مهمی است.

فصلی نو – شاید چون احساس می کردند که آقای متقی از شما حمایت می کند

اتفاقا آقای متقی اینقدر انسان مخلصی بود که همیشه مسایل شرعی را رعایت می کند بله می دانستند که من و آقای نبی زاده نزدیک ترین  فرد به ایشان بودیم و با تمام وجود در خدمت ایشان بودیم ،اما متاسفانه با این حرکت   شهرستان ضربه بزرگی متحمل شد.

فصلی نو – انقلاب پیروز شد چه اتفاقی افتاد که همه نیروها در حزب جمهوری گرد هم بیایند؟

سیاست کشوری به اینگونه بود که به تبع آن در گچساران نیز به این شکل شد.

فصلی نو – هسته مرکزی حزب جمهوری اسلامی گچساران در ابتدای شکل گیری چه کسانی بودند؟

هسته اولیه مرحوم شهید بشارت ،مرحوم نبی  زاده ، آقای صابری و من بودیم که بعد مرحوم نبی زاده دبیر حزب و من قائم مقام حزب شدم ، یادم میاید ما یک کانکس کنار مسجد صاحب الزمان داشتیم که همه دارایی کانکسی یک  پنکه بود در آن هوای گرم بخاطر عشق و علاقه ای که داشتیم فعالیت می کردیم

من دوخاطره از مقام معظم رهبری و شهید بهشتی برایتان بگویم.

فصلی نو – بفرمایید

یک وقت ۱۰ روز قبل از شهادت آقای بهشتی ما یک وقتی از شورای مرکزی حزب گرفتیم  که هدف اصلی دیدار با شهید بهشتی بود علاقه خاصی به ایشان داشتم کنار ایشان نشستم  بمن گفت که ۵ دقیقه برای بیان نظرات وقت دارید همه بزرگان نظام بجز امام راحل و احمد آقا  حضور داشتند ،بعد از ۴ دقیقه صحبت کردن که یک گزارش تشکیلاتی از منطقه استان و جنوب ارائه دادیم ، که مرحوم بهشتی سوالی در رابطه ساواک و منافقین سوالی پرسید و فرمود سند دارید که گفتم بله گفتند جایی مطرح نکردید  گفتم نه به دلایل جبهه و عدم سواستفاده منافقین بود منافقین در منطقه دنبال سو استفاده بودند .

فصلی نو – میشه اسامی آنها را ذکر کنید .

-خیر

فصلی نو – افراد سرشناس شهرستان در این لیست بودند؟

بله

فصلی نو – خاطره تان را ادامه دهید

شهید بهشتی خیلی خوشحال شدند گفتند ده دقیقه دیگر وقت دارید یادم میاید در اولین فرصت وقت ۱۰  دقیقه ای از ایشان تقاضا کردم که مردم شهر  گچساران مشتاق حضور شما در شهرشان هستند که ایشان فرمودند چشم چشم چشم ، که متاسفانه تقدیر ننشد و منافقین ما را از حضور ایشان محروم کردند.

من و مرحوم  نبی زاده مسئول توزیع روزنامه جمهوری اسلامی که در آن زمان ارگان حزب بود بودیم بخاطر اینکه دست ما نرسد و اگر هم برسد دیر موقع برسد تقریبا اکثر مواقع روزنامه ها خیس می کردند و به ما تحویل می دادند .

فصلی نو – چه کسانی اینکار را انجام می دادند

کسانی که مریض بودند – ما روزنامه را بخانه می بردیم و با پنکه روزنامه را دونه به دونه خشک می کردیم و فردای آن روز روزنامه ها را به دکه ای که در اختیار داشتیم و مدارس برای فروش می بردیم که بعد از مدتی ۱۰۰ هزار تومان در آن زمان از فروش روزنامه درامد کسب کردیم، این پول را در بانک گذاشتیم می توانستیم بهترین خانه و گچساران را در آن زمان با این پول برای خودمان خریداری کنیم ، اما آن پول را برای خدمت به مردم صرف ساختن تشکیلات حزب جهت خرید یک ساختمان در فلکه قدس کردیم .

بعدها آن ساختمان به دانشگاه آزاد و کلینیک پزشکی تبدیل شد این ساختمان به لحاظ تشکیلاتی در جنوب کشور منحصر بفرد بود که بعد ها وقف دانشگاه آزاد کردیم .

حزب چندین مغازه در خیابان هلال احمر جلوی ساختمان دانشگاه آزاد داشت که الان هم هست که اگر من و مرحوم نبی زاده می خواستیم یکی از آنها را برداریم بلحاظ مالی تاثیرات زیادی در زندگی برای ما داشت که همه آنها به دانشگاه آزاد واگذار شد.

خیلی از جوانهای دانشجو شهرستان و دیگر شهرستان های اطراف در این ساختمان مشغول تحصیل شدند  اما هیچ وقت نگفتم که ما وقف کردیم.

با مرحوم نبی زاده تصمیم گرفتیم از مقام معظم رهبری که آن زمان دبیر حزب بودند برای ساختمانی که با آن ۱۰۰ هزار تومان شروع کرده بودیم  اذن بگیریم ، دقیقا روزی که بنی صدر مرحوم صیادشیرازی را عزل کرد خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم گفتیم می خواهیم تشکیلاتی در جنوب کشور ایجاد کنیم ، رهبری فرمودند از نظر مالی در مضیقه هستیم و ما نمی توانیم کمکی به شما کنیم ،  گفتیم نیازی به کمک مالی نداریم با کمک مردم تشکیلات را بنا می کنیم آن زمان ۵ هزار تومان می دادند ما حتی آن ۵ هزار تومان را هم نگرفتیم .

گفتیم که ما آمدیم از شما اذن بگیریم حضرت آقا خیلی خوشحال شدند و گفتند ما از این تشکیلات بسیار خرسند خواهیم شد.

فصلی نو – بعد از اینکه فضای انقلاب فروکش کرد اختلافات و جنگ قدرت در حزب جمهوری اسلامی شروع شد تحلیل شما چیست؟

ببینید دست های پیدا و پنهان در همان حزب مرکزی وجود داشت مقام معظم رهبری فرمودند اختلافات را نزد مردم و دولت نبرید

که  متاسفانه برخی از دوستان گوش نکردند اختلافات را نزد دولت و مردم بردند که مردم ضرر کردند .

در گچساران اختلافات وجود داشت اما بشدت دیگر شهرهای کشور نبود .

فصلی نو – کسانی که در گچساران از حزب جمهوری اسلامی مسئولینت گرفتند چه کسانی بودند ؟

معمولا در آن زمان بحث این وجود نداشت که هر کسی در حزب است باید مسئولیت داشته باشد ما سعی می کردیم شایسته سالاری ولو از دیگر شهر ها ایجاد شود یک فرماندار حزبی منصوب نکردیم شاخص انتخاب ما حزب نبود

بگذارید در ارتباط با جنگ هم برای شما بگویم ، ما  یک دکه روزنامه  فروشی در گچساران داشتیم که ۹ شهید از آن دکه تقدیم انقلاب شد ۲شهید به نام های شهید محمد شفیع جعفری و شهید مرتضی جعفری برادران من بودند شهید صالح اشکو ، شهید فرود پناهی ، شهید شرافتی هم از این دکه جان خودشان را تقدیم انقلاب کردند .

در این بین حاج زواره کاییدی که الان جانباز هستند برای این دکه خیلی زحمت کشید و نقش کلید داشت.

فصلی نو – به کارنامه خودتان در حزب و جنگ چه نمره ای می دهید ؟

واقعا خدا می داند که آنچه  که در توان داشتیم در دفاع مقدس کوتاهی نکردیم اکثر عملیات ها حضور داشتم کربلای ۴ شیمیایی شدم ، عملیات رمضان زخمی شدم .

فصلی نو – آقای تاجگردون چندی پیش عکسی از سردار علی فضلی در کنار خود و در فضای مجازی منتشر کرد آیا ایشان در جبهه حضور داشتند ؟

بله حضور داشتند یکبار در حین سرکشی با آقای متقی کاشانی در جبهه های جنگ  ایشان در در والفجر مقدماتی دیدم .

اخوی ایشان که شهید شهید احمد رضا  تاجگردون بودند با ما رفاقت داشت و به حزب رفت و آمد داشتند

فصلی نو – آقای تاجگردون با حزب و صف مبارزات قبل از انقلاب حضور داشتند؟

خیر سن ایشان اقتضا نمی کرد.

فصلی نو -در بخش بعدی مصاحبه صحبت های علیمراد جعفری در خصوص انتخابات عملکرد نمایندگان گچساران و چگونگی فعالیت حزب در انتخابات گچساران و برخی دیگر از اختلافات را خواهید خواند .

از جمله :

اکثر نیروهای انقلابی در دور اول از آقای بهرام تاجگردون حمایت کردند اما وقتی به مجلس رسید اختلافات شروع شد.

 • از بهرام تاجگردون درخواست کردیم که برای حل اختلافات نشست داشته باشیم در جواب گفت هر کسی با من کار دارد به مسجد بیاید.

 • به دستور تاجگردون دو برادر شهید من بازداشت شدند .

 • عملکرد موحد در زمان نمایندگی گچساران خیلی خوب بود.

 • دلیل ابطال انتخابات دور ششم مجلس تقلب و تخلفات مکرر بود.

 • روز تشییع جنازه مرحوم نبی زاده من و آقای  باهنر در رابطه با انتخابات صحبت نکردیم .

 • مرحوم نبی زاده را بایکوت کردند.

 • مسعود حسینی پیشنهاد من و دو نماینده دیگر استان برای سکان استانداری بود.

 • تعامل من با آقای هدایت خواه تداوم پیدا نکرد.

 • در زمان نمایندگی و انجام آن همه فعالیت یک اشتباه بزرگ داشتم

 • خیلی از کارهایی که الان تبلیغ می شود را من نهایی یا به مرز اتمام  نزدیک کرده بودم.

 • برای شهرستان شدن باشت سنگ تمام گذاشتم.

 • در صورتی با دوستان روی یک میز می نشینم که نیت همدلی صادقانه باشد.

 • کسانی که در غائله دیل شرکت داشتند همان هایی بودند که به خود  تاجگردون رای دادند .

 • حضور من در جلسه بیدکی ها در شیراز با تاجگردون برای حمایت از ایشان نبود

 

 

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. حسینی گفت:

  مرد با عزت و با صداقت که در راس امور بوده باشه و استفاده شخصی نکرده

 2. روزبه گفت:

  خدا پشت و پناهت مرد بزرگ

 3. بیدک گفت:

  خیلی مردی نشون دادی که اهل عدالت هستی

 4. باوی گفت:

  چیه برادر بوی کباب به مشامت رسیده از این خبر ها نیست همون دفعه هم اگه بخاطر نبی زاده مردم بهت رای دادن دیگه بهت رای نمی دن

 5. تهمینه گفت:

  آقای جعفری در صداقت شما شکی نیست اما میشه بفرمایید در زمان نمایندگی شما چه کار عمرانی انجام شد؟

 6. بویراحمد سردسیر گفت:

  مرد بی آلایش و باصداقت.
  روزی که شما را روی دکه روزنامه فروشی میدان ونک تهران دیدم متوجه خلوص و مردانگی و صداقت شما شدم.
  خدا پشت و پناهت.

 7. گچساران گفت:

  من از اقای جعفری در خواست می کنم که یک جلد از ان کتابی که همه مستند هست در اختیار این خانم وخیلی های دیگه قرار بدند تا معلوم شود که این کارهایی که انجام شده وهنوز داره می شه را بخونند

 8. اگاه گفت:

  خانم تهمینه.مقدار کمی از کارهای ایشان.۱..کسب بودجه ۴ میلیاردی برای فرودگاه گچساران.علیرغم مخالفت های استانی.
  ۲..ایجاد دانشگاه پیام نور باشت
  ۳۰ایجاد منطقه گردشگری شلالدون باشت و دشتک دیل.
  ۴.پیشنهاد دوبانده کردن و مطالعه خط ریل قطار از شیرا به گچساران و اهواز.در سفر احمدی نژاد به استان.
  ۵..اهدای چند دستگاه اتوبوس به شهرداری گچساران از وازارت کشور.
  ۶..پیگیری شهرستان شدن باشت.
  ۷ .عدم دخالت در ادارات و عزل ونصب فامیلی و زشت مانند ادان.
  ۸. …….
  ۹. کتابچه زمان تبلیغات دور دوم ایشان را ببینید در یک دوره کوتاه ۲ ساله با سیل مخالفت ها و کارشکنی های رقبای دنیادوست.

 9. آگاه گفت:

  خانم تهمینه.مقدار کمی از کارهای ایشان.۱..کسب بودجه ۴ میلیاردی برای فرودگاه گچساران.علیرغم مخالفت های استانی.
  ۲..ایجاد دانشگاه پیام نور باشت
  ۳۰ایجاد منطقه گردشگری شلالدون باشت و دشتک دیل.
  ۴.پیشنهاد دوبانده کردن و مطالعه خط ریل قطار از شیرا به گچساران و اهواز.در سفر احمدی نژاد به استان.
  ۵..اهدای چند دستگاه اتوبوس به شهرداری گچساران از وازارت کشور.
  ۶..پیگیری شهرستان شدن باشت.
  ۷ .عدم دخالت در ادارات و عزل ونصب فامیلی و زشت مانند ادان.
  ۸. …….
  ۹. کتابچه زمان تبلیغات دور دوم ایشان را ببینید در یک دوره کوتاه ۲ ساله با سیل مخالفت ها و کارشکنی های رقبای دنیادوست.

 10. عزیز.طاهری گفت:

  درودبربرادرجعفری مردروزهای سخت .

 11. منصور کرمی گفت:

  تفاوت جعفری با تاجگردون – جعفری عملکرد عادلانه ای نسبت به مردم داشت و تاجگردون فقط برای بله قربان گوها فعالیت داره هر چند که بولسطه ریاست کمیسیون بودجه تاجگردون کارهای عمرانی خوبی انجام داد – اما عملکرد جعفری به نسبت سید قدرت عالی بود و سید قدرت یه مجسمه بود تو مجلس

 12. مارین گفت:

  درود بر مرد بزرگ و توانمند حاج جعفری

 13. گچساران گفت:

  اگر منصفانه بخواهیم قضاوت کنیم جعفری کارهای زیر بنایی خوبی انجام داد که هنوز ادامه داره ولی اگر مغرضانه باشه که بار اخروی خود را سنگین کردیم .چون به چشم خود دیدم هم تلاش هارا وهم تهمت ها را…جعفری انسانی صادق هست فقط اهل هو و جنجال ورسانه نبود ونیست

 14. بی طرف گچساران گفت:

  درود بر مرد بزرگ انقلابی..اقدامات شما بر هیچ کس پوشیده نیست دیگران یا کورند یا نمی خواهند ببینند..ای کاش بار دیگر امثال جعفری و نبی زاده بر مسند می نشستند تا ببیند چکار میکنند برای این مردم نمک نشناس گچساران

 15. عابدزاده گفت:

  خداوکیلی اینقد حسادت داری نصبت به باوی ها که حاظر نیستی اسم یکیش را به خوبی یاد کنی.بابا وجدانت را بذار قاضی اخه کیه که ندونه حاج بهرام قبل از انقلاب نفر اول مبارزات بود کیه که ندونه حسینی باشت را شهرستان کرد و ……

 16. عابدزاده گفت:

  در جواب اون دوستمون هم بگم خجالت نمیکشی میگی چند دستگاه اتوبوس برای شهرداری خرید اخه اینه افتخارات یه نماینده اگه تاجگردون میخواست با پول اینهمهبودجه اتوبوس برای شهرداری بخره جاش توی شهر نبود

 17. عابدزاده گفت:

  اقای اگاه خودت خجالت نکشیدی این موردها را یعنی به طرفداری از جعفری نوشتی اخه پیشنهاد ریل قطار یا پیگیری کددن شهرستان شدن باشت یا خرید چند دستگاه اتوبوس از بزرگترین کارهای ماندگار جعفری بود که توی ذهنت مونده.خودتون قضاوت کنید بافت فرسوده و رسوندن اب به منطقه امامزاده جعفرو خاناحمد و سرابننیز و لیشتر و دژسلیمان و خود دیل و…و گرفتن حق الایندگی از وزارت نفت برای گچساران و جاده سازی درحال حاظر در پنج طرف گچساران و تخصیص بودجه هزاربرابری برای استان و گچساران و هزار کار عمرانی دیگر توسط تاجگردون قابل قیاص هستن

 18. عابدزاده گفت:

  مردم دیگه چشم و گوششون باز شده برادر نمیان رییس کمیسیون تلفیق را بذارن کنار و به عضو کمیسیون فرهنگی رای بدن.خدایی جعفری میتونه چه کاری برای شهرمون انجام بده که تاجگردون نمیتونه؟ درسته توی بحث اشتغال شاید تاجگردون دستش بسته بود که اونهم دلیلش رکود کل کشور بود ولی کاری که تاجگردون برای گچساران کرد تا صد سال جعفری و امثال اون خوابش را هم نمیبینن

 19. آرو نگین سبزگرمسیر گفت:

  حاج جعفری مرد عمل‌ موتور روشن وچراغ خاموش گچساران وباشت را متحول کرد درود خدا برمرامت

 20. عنا گفت:

  اره چون مرحوم متقی صددرصدبه نفع جنابعالی تبلیغ میکرد به مردم به صراحت وبااسم میگفت به جعفری رای دهید به اوظللم شدعجباازامام جنعه ای که اززمان طاغوت امام جمعه باشدودرانقلاب هم همینطور…جناب جعفری خداوکیلی توکجاونمایندگی مجلس کجا توکجاوزندان وشکنجه و ساواک کجابنده خدابروبه زندگیت برس این کارا به شمانیومده

 21. حقیقت گفت:

  خداوکیلی من دبلی ام دبستان معلمم یکسا صابری بودودقبق همه اینهارابه یاددادم ۹۰درصدش دروغه .محسنی اژه ای هم یکسال اومددیل چون یکی به اسم حاجی دانیال دیددرحددیل نیست فریتادش مارین که مرحوم ایت الله تقوی دکش کرد..واینهاتایکی دوساد بعدازانقلاب اصلا ملک حسینی راقبول نداشتن وایت الاه جعفری اصلا باسیاست مخالف بود مرحوم حاجی تقوی هنمیشه جعفری ویه عده دیگه شون به دلیل بعضی مسائل که صحیح نیست گفته بشه مخالف بود .الله اکبروالله اگرشاخ دراوردن راست بود درمیاوردم

 22. حقیفت گفت:

  میدونم متن رامنتشر نمیکنی .من اخلافا موظف بودم .این افا حاظرنشدازمرحوم تقوی که عمرش راصرف نشراسلام کردببره .میدونین دلیلش چی بود.خداوکیلی همیشه مرحوم تقوی باجعفری ویکی دبگه ازاین گروه برای بعضی مسائل درگیربود.ایشون سه سالمجلس رامدیون نبی راده بودوهروقت کاندیدبشه چهارم واخره .نسریات صحیح نیست اینهمه دروغ راچاپ کنند قیامت چه جوابب دارید.دروغ به این بزرگی میگه راه تامگردون رادیل طرفداراش بستن .خداشاهده یه بلندی هست به اسم تل چیا .وقتی راه تاجگردون رابستن ایشون خط میدادوداشت تماشامیکرد.

 23. faslino_sadegh گفت:

  فصلی نو – از بقیه موارد اطلاعی ندارم اما به جرات خدمتتون عرض کنم از اول اون شبی که اتفاق دیل افتاد من کنار اقای جعفری تا ساعت ۱۱ شب در منزل یکی از بستگان ایشان بودم و اینکه میفرمایید خط میداد و تماشا میکرد رو اطمینان میدم که اشتباه میکنید در این مورد

 24. دیلی گفت:

  قیامت بایدبرای تک تک مسائلی کخ مطرح میکنبم جواب داشته باشیم .یه جاهایی ازاین مصاحبه ایرادداره .مصاحبه کننده بایدخدارادرنظربگیره .دیل مدیون حاج تقوی بودبایدانصافاازش یادی میکرد.ولی کاممنتتایی که بدعلیهش گذاشتن هم کمی خارج ازانصافه .دوبرادرشهیدش انشالله شفیع ایشان وهمه ماباشن.درموردبستن راو تاجگردون یه کم بی انصابی کرد..حقیقتا باتاجگردون مخالف بودن ودربستن راه تاجگردون بعیدمیدانم بیخبرباشند.نبایبندازن گردن طرفدارای تاجگردون..درجریان انتخابات بعیدمیدونم ملاقاتش باتامگردون بی دلیل باشد.هرچندموردهجمه قرارگرفت ازطرف دوستانش.البته خدامیداند.درموردحاج بهرام هم میتونست بهترقضاوت کنه .انگارخیال داره کاندیدبشه .قطعا اگرکاندیدبشه ،بویراحمدگرمسیرازش حمایت میکنیم .البته به باشت خیلی خدمت کردوکمتربه دیل خدمت کردن .درموردسابقه سیاسی خودش یه کم تندرفته.تاجگردون ازهمه اینهاانقلابی تربود.درموردکامنتی که به اسم حقیفت چاپ شده بعیدمیدونم دیلی باشه .هرچندهرمسئول ویاسیاستمداری درمحل زندگی خودش تندترین مخالفها راداره ومردان سیاسی اگرحقیفتاسیاسی باشندانتظاراین دیدگاههارادارن.واقای جعفری هم مستثنی نیست .منتهی هرکامنتی راسایت نبایدبذاره..ولی مردان سیاستمداربزرگ این کامنتابراشون اهمیت نداره وبایدتحمل کنندتاتبدیده شوند.

 25. عابدزاده گفت:

  اقا نمیخوایم طرفداراش اثلا خود جعفری یه کامنت بذاره و سه تا کار ماندگار که توی دوره نمایندگیش انجام داده را نام ببره البته کارررر نه اینکه یه کتاب بنویسه و کارهای ماندگارش را بنوسه خرید چند جفت جوراب برتی تیم فوتبال فلانی یا روکش اسفالت برای محله لبنان یا …..

 26. یاحف گفت:

  قضات یه باربی اسم مرحوم نبی زاده رفتی مجلس غیرووخوبوینی .ابوذرهمیشه اخری .خرداغ ایکنن نه بوکبابه

 27. محمد گفت:

  اخه من نميدونم اين …… كه همه ميدونن فقط دزدي ميكنه كه جيب فاميلاشون و خودش پر بشه چرا خمايت ميكنيد. اقا چشاتونو باز كنيد. واقعا حقمونه كه بعضي ادما بيان و بهمون زور بگن و حقمونو بخورن حاج جعفري انسان سالم و وفادار به مردم شهر. دنيا دار مكافاته. ……جواي همه گند كارياشو و همه دزدياشو بايد بده.

 28. یوم تبلی السرائر گفت:

  قیامت همه چیزاشکارمیشوو.نامه رابرای یکی ازکسانیکه ازاول باهاشون بود فرستادم.یک جمله گفت
  ماه رمصان است ایشون هم روزه بود .فقط گفت،
  خدال….کنه اغلبش کذب محضه.
  راستی چرابرای ۴روزدنیاسخن کذب به مردم بگیم تایکعده ازهم دلخورشن.
  گیرم بااین کذبیات رئیس جماوربشی می ارزه.
  خداوندگاهی انسان رابه دست خودش نابودمیکنه.
  این مصاحبه شده عامل خنده حتی دوستای خودش که میشناسنش.
  چراازشهیدان خانواده که حاصل زحمت پدرومادر بزرگوارت بودن هزینه کردی.
  به همین مصاحبه بسنده کن نکنه خداینکرده اقدامی برعلیه دیدگاههاانجام دهی.
  خداوندهدایتت کنو.وماراهم شامل هدایت وبخشش قراردهد
  راماه رمضان مردم رابه گناه انداختی هرچندخودت خواستی

 29. باریده گفت:

  جعفری صداقت دارد شکی نیست و همه آن را قبول دارند پس تاجگردون که هشت سال بدون هیچ ثمری بوده است در این دور امیدی به انتخابشان نیست

 30. محسن پاداش گفت:

  تاجگردون دیگر کاریزمای گذشته را در منطقه ندارد جعفری انتخاب اول گچساران و باشت می باشد

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس