تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 54565
تعداد نظرات: ۳ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۹۷ - ۱۹:۳۹

مطلبی را که در زیر می خوانید ازسری یادداشت های مخاطبین فصلی نو است که انتشار آن بمعنای تایید یا رد نوشته نیست

مدیران طایفه گرا و قانون گریز در صف تغییر

فصلی نو -پیمان فرامرزی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز گفت که مدیرانی که در استان استخدام های طایفه ای داشته اند و حق بقیه را خورده اند، شناسایی شده، تغییر کرده و یا در شرف تغییرند.

شاید اگر استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این استان کوچک جز همین پایان دادن به بحث استخدام های طایفه ای که با نام های گوناگونی از جمله «تیرتاجیسم، ساداتیسم، فله ای و قوم و خویش نوازی» در دوران استاندار سابق به اوج خود رسید، هیچ کار دیگری انجام ندهد، می توانیم در کارنامه وی نمره قبولی ثبت نماییم.

همه ما یادمان هست که در یکسال پایانی مدیریت موسی خادمی، هر روز لیست بلند و بالایی از قوم و خویش های مدیران و نمایندگان که در ادارات به صورت فله ای جذب شده بودند، منتشر می شد و حتی دیگر کار به جایی رسیده بود که مدیران در پاسخ به انتقادات می گفتند «دلمان خواست».

مدیران حق خوری که نه تنها حق جوانان این استان را خورده بودند و نه تنها بودجه بیت المال را برای خویشان و تبلیغات چی های نمایندگان خرج کرده بودند که بزرگترین کارشان ناامید کردن جوانان از عدالت، استخدام و اشتغال دولتی بود.

آنقدر فضا در زمینه استخدام های طایفه ای آلوده شده بود که حتی نام استاندار و معاون وی هم به عنوان کسانی که پایشان در باتلاق طایفه گرایی رفته بود و برادر و خانم خود را در ادارات بر سر کار برده بودند، مطرح شد و طبیعی بود که وقتی مدیر عالی استان اینگونه عمل کرده، نتواند به مدیران زیردستش کلمه ای در این زمینه بگوید.

برخورد احمدی با مدیران طایفه گرا، تنها برخورد با طایفه گرایی و رانت ناشی از آن نیست، برخورد استاندار با مدیران، برخورد با حق خوری، برخورد با بی عدالتی و برخورد با ناامید کردن مردم در دولت تدبیر و امید بود.

به نام نیروهای شرکتی همین مدیران چه خیانت هایی که به واژه عدالت و استخدام عادلانه نکردند. کسانی بودند که فقط بخاطر جارو کردن ستاد فلان نماینده سر کار دولتی رفتند در حالی که گفته می شد هنوز خدمت سربازی هم انجام نداده اند یا دانشجو هستند و بسیاری از جوانان توانمند این دیار که می توانستند در عرصه اجرایی عرض اندام کنند، پشت در ادارات ماندند. پشت همان کاغذهایی که مدیران در اتاق منشی شان نصب کرده بودند که «استخدام نداریم» اما پشت در خودشان استخدام داشتند، خوبش را هم داشتند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با برخورد فعلی اش و با برخوردهای آتی اش روح امید را به جامعه جوان و البته بیکار این استان دمید و امید که مانعی پیش رویش برای تغییر مدیران حق خور نباشد.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. روشنفکر گفت:

  باسلام
  واقعا مطلب بجای بود
  دقیقا من خودم این بی عدالتی رو در شرکت توزیع برق استان دیدم،اما هیچکس نتونست کاری کنه وهنوزه ک هنوزه مهندس راهزادی کرسی مدیریت برق استانو گرفته.نمیدونم چکاری برای سیاسیون ونمایندگان کرده ایشون ک هنوز عزلش نکردن

 2. همکار گچساران گفت:

  باسلام
  واقعا مطلب بجای بود
  دقیقا من خودم این بی عدالتی رو در شرکت توزیع برق استان دیدم،اما هیچکس نتونست کاری کنه وهنوزه ک هنوزه مهندس راهزادی کرسی مدیریت برق استانو گرفته.نمیدونم چکاری برای سیاسیون ونمایندگان کرده ایشون ک هنوز عزلش نکردن

 3. همشهری گفت:

  خوب برادر عزیز فقط تیرتاجیسم ساداتی را دید اگر نگاهی به بان انصار بکنید ۹۵درصد از یک طایفه که نمی خواهم نام ببرم به کار گرفته شده اند .شهرداری،دانشگاه علو پزشکی ، منابع طبیعی ،بنیاد مسکن ،شرکت اب وفاضلاب و تعدادی از ادارات که متعلق شده به یک طایفه خاص به قول شما جیتابیست ، نوارتقارنیست ،کی گیویست و… که نمی خواهیم نام ببریم پس یک طفه نگاه نکن فکر کنم جنابعای ازطایفه ک ی گ ی و… هستی بیشتر ادارت از یک طایفا می باشند پس یک طرفه قضاوت نکن

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس