تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 54400
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۹۷ - ۱۷:۲۸

فصلی نو ، مراسم تودیع و معارفه مدیر کل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور ظهرابی معاون محیط زیست کشور ، فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد،مدیرکل و جمعی از کارکنان بهزیستی استان فارس  و تنی چند از مدیران استانی در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد استان برگزار شد. به گزارش فصلی […]

تودیع و معارفه مدیر کل محیط زیست-هاشمی: از همه می‌خواهم به بزرگواری خودشان مرا ببخشند+تصاویر

فصلی نو ، مراسم تودیع و معارفه مدیر کل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور ظهرابی معاون محیط زیست کشور ، فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد،مدیرکل و جمعی از کارکنان بهزیستی استان فارس  و تنی چند از مدیران استانی در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد استان برگزار شد.

به گزارش فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد ،در این مراسم اسدالله هاشمی مدیر سابق محیط زیست گزارشی از عملکرد ۲۶ ماهه خود در زمان مدیرزیت محیط زیست ارائه داد.

هاشمی ضمن تشکر از خادمی و احمدی استانداران سابق و کنونی استان گفت : جا دارد از هر سه نماینده استان در مجلس شورای اسلامی بذلیل حمایت های بی دریغ تشکر نمایم .

وی گفت : خوشحال هستم که مدیری جایگزینی بنده شده است که از خانواده محیط زیست است و با جامعه محیط زیست بخوبی آشنایی دارد.

سید اسدالله هاشمی اضافه کرد:از مهندس فیلی. تشکر می‌کنم از دکتر خادمی که بنده را به عنوان مدیرکل استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی کرد، از نمایندگان عزیز هم سپاسگزارم از آقای کلانتری هم سپاسگزارم که واقعاً بار سنگینی بود واقعاً در استان کهگیلویه و بویراحمد خدمت سخت است، نه اینکه ما کم آوردیم نه. ولی حقیقتاً شرایط سنگین است و خوشحالم که با عزت این بار سنگین را از دوش بنده تحویل برادر عزیزمان می‌دهیم، که ایشان بتوانند در ادامه راه با توفیق کار انجام دهند. همچنین از سردار عدل هاشمی‌پور تشکر ویژه می‌کنم از جناب دکتر تاجگردون همینطور که حمایت ویژه و قاطعی از ما داشتند، که به حفظ محیط زیست کمک کردند از آقای نوروزی تشکر می‌کنم، هرچقدر هم تشکر کنم، کم است لذا بودجه محیط زیست فوق العاده در استان ضعیف بود که با کمک ایشان وضعیت حقوق پرسنل در حد متوسط است که می‌توانند کمک کنند و آقای جعفری نژاد دیگر هیچ مشکلی برای حقوق پرسنل و بودجه ندارند و انشاالله بتوانند کمک کنند.

هاشمی افزود:از حمایت آقای ملک حسینی برای قتل‌هایی که از سوی محیط بانان صورت گرفته بود تشکر می‌کنم که امیدوارم آقای جعفری نژاد بتواند از ظرفیت این عزیزان کمک بگیرد و یک تعامل و هم فکری داشته باشد.

وی با بیان اینکه فعالیت و عملکرد که داشتیم متعلق به همه پرسنل و کارکنان اداره‌کل محیط زیست استان بوده است گفت: ما نیروهای نظام هستیم که در این سنگر و یا سنگر دیگری فعالیت خود را به نحو احسنت باید انجام دهیم. که در چارچوب وضعیت موجود، با سلامت نفس کار کنیم که جا دارد از دکتر روشنفکر هم تشکر می‌کنم که ایشان علیرغم هیچگونه مسئولیتی اداری ولی کمک کار محیط زیست و بخشی از قتل‌های محیط بانان کمک کردند.

مدیر کل پیشین محیطزیست استان عنوان کرد: از همکاران عزیز می‌خواهم که آقای جعفری نژاد را حمایت کنند، فرق نمی‌کند هاشمی یا جعفری باشد تفاوت در این است که کار خود را به بهترین نحو انجام دهیم، و برای حفظ محیط زیست و برای آینده‌مان و نسل‌های آینده کمک کنیم.

هاشمی گفت:شاید در این مدت کسانی را ناراحت کرده باشم که از همه می‌خواهم به بزرگواری خودشان مرا ببخشند و حلالیت می‌طلبم

پایانبخش سخنان هاشمی بیان نحوه عملکرد خود در محیط زیست بود وی بیان کرد:از چیزی که ناراحت نیستم که در چارچوب برنامه‌هایم و چارچوب خانوادگی که داشتم در یک صراط مستقیم حرکت کردم و امیدوارم همه هم در یک صراط مستقیم حرکت و عاقبت به خیری در پیشگاه خداوند رو سفید باشیم و روسیاه نباشیم.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد نگین زاگرس است و  افتخار زاگرس دنا است.

عزیز فیلی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد بخاطر اب و هوای بکر و تنوع آب و هوایی برای مستعد است و نیاز است که  سرمایه گذاری و آموزش بیشتری صورت گیرد .

فیلی ادامه داد:میبایست  به استان توجه بیشتری شود ، در بحث جنگل و سایر تنوع های  جنگلی توجه ویژه شود گر در مجلس لایحه تصویب می شود اینکه فقط به استان خاص می دهند بایستی در استانی که در  مبحث زیست محیطی و اب و جنگل و تنوع طلبی خاص است توجبه و نگاه  ویژه ای باشد.

وی گفت :  از اب سد کوثر که در استان است  ۵ شهر از استان های دیگر استفاده می کنند نیاز دارد توجه ویزه شود .

مهندس هاشمی دلسوز و متعصب است جا دارد از ایشان در پست های مهم استفاده شود /.

فیلی اظهار امیدواری کرد: دستگاهای اجرایی با هم تعامل خوبی انجام دهند در مدیریت قبلی تعامل خوبی با دستگاههای مرتبط با محیط زیست برقرار بود.

حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور بیان  کرد : کشور ما در بهره برداری از طبیعت به هیچ وجه اصول را رعایت نکرده است کشور در حال  توسعه یافته بود  اینک باید به ظرفیت ها توجه شود.

حمید ظهرابی ادامه داد:چالش کم ابی محصول توسعه محصولاتی است که شاید ضرورت نداشت به سمت تولید انها حرکت کنیم متاسفانه امروزه بدون توجه به  توصیه های بین المللی بیش از ۱۱۰ درصد از منابع اب را بهره برداری می کنیم کاملا مشخص است بتدیج دچار کم ابی می شویم.

وی اضافه کرد:انچه در گذشته باید عمل می کردیم توجه به امایش سرزمین بود که عمل نکردیم اما امروز باید در سیاست های توسعه کشور تجدید نظر کنیم اب را باید محور توسعه قرار دهیم .

وی با بیان اینکه اب در صنعتی بکار ببیریم که کمترین مصرف را دارد اظهار کرد: این نیازمند مشارکت و همدلی همه بخش ها است با مشارکت مردمی بایدبرای حفظ منابع محیط زیست کشور تلاش کنیم مردمی کهگرسنه باشند نمی توانند محیط زیست را حفظ کنند .

 

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
  1. هم استونی گفت:

    دست هاشمی درد نکنه عملکرد مدیران قبلی را هم به نام خودش مصادره کرد

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس