تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 52922
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۹۷ - ۰۴:۱۲

 فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد،مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۰۰ زن معتاد در استان وجود دارد که معادل “۵%” از کل جمعیت معتادان استان را شامل می شود. به گزازش   فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد، آذر صفایی ظهر پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، […]

تعداد زنان معتاد در هر شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

 فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد،مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۰۰ زن معتاد در استان وجود دارد که معادل “۵%” از کل جمعیت معتادان استان را شامل می شود.

به گزازش   فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد، آذر صفایی ظهر پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: از مجموع ۶۰۰ زن معتاد در استان، ۲۲۵ مورد در شهرستان بویراحمد، ۱۰۰ زن در شهرستان کهگیلویه، ۱۲۵ نفر در گچساران، ۱۸ مورد در شهرستان باشت، ۴۰ مورد در شهرستان دنا، ۲۵ مورد در شهرستان چرام، ۲۵ مورد مربوط به لنده و ۳۵ نفر نیز در حوزه بهمئی است.

صفایی با بیان اینکه از مجموع این ۶۰۰ نفر، ۲۶۲ نفر در مراکز درمانی، تحت درمان قرار دارند، ابراز داشت: ۶۰ نفر نیز افراد عضو در جلسات “NA” هستند که دوران پس از ترک را می گذرانند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گفت: همچنین ۶۲۰ زن مراجعه کننده به مراکز مشاوره رفتاری داریم که بخشی از آنها معتاد بوده و جز آمار معتادین زن هستند.

وی افزود: بخشی از این زنان نیز در خانواده معتاد داشته اند.

صفایی با اشاره به فعالیت ۷۹ مرکز درمانی با محوریت مقابله و درمان اعتیاد، اظهار داشت: از ۲۱ مرکز درمانی، یک مرکز به شکل تخصصی بخش زنان فعالیت می کند.

صفایی افزود: ۴۴ مرکز ( MMT) یا متادون درمانی در استان فعال است که به درمان زنان و مردان می پردازد.

صفایی خاطرنشان کرد: ۸ مرکز مشاوره با پوشش بخش زنان و مردان و چهار مرکز “DIC” که دو مرکز آن ویژه زنان است نیز در استان فعالیت دارند.

وی افزود: در مجموع یک مرکز کمپ و دو مرکز “DIC” اختصاصی زنان است که افزایش ظرفیت ها و تامین اعتبار برای تحقق مقابله بهتر با اعتیاد و آسیب های اجتماعی ضروری است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری از برنامه ریزی هدفمند برای مقابله و کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه اعتیاد زنان در سال جاری خبر داد و گفت: تحقق آگاه سازی و برگزاری کارگاه ها آموزشی، افزایش ظرفیت های فرهنگی و آسیب شناسی در بخش های مختلف برای جامعه هدف، عملیاتی می شود.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس