تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 51205
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۹۷ - ۱۰:۰۰

فصلی نو ،ساحل زیبای رودرونه در شهرستان باشت با محیطی مفرح، طبیعتی زیبا و آب و هوایی دلپذیر، تعطیلات نوروز امسال میزبان هزاران گردشگر نوروزی شده است. به گزارش فصلی نو ، این منطقه که آمیزه ای از سرسبزی بهار در سایه سار جنگل های بلوط و بادام، صدای شرشر آب و بناهای تاریخی آن […]

رود رونه “باشت”بهشت طبیعت گردی کهگیلویه و بویراحمد

فصلی نو ،ساحل زیبای رودرونه در شهرستان باشت با محیطی مفرح، طبیعتی زیبا و آب و هوایی دلپذیر، تعطیلات نوروز امسال میزبان هزاران گردشگر نوروزی شده است.

به گزارش فصلی نو ، این منطقه که آمیزه ای از سرسبزی بهار در سایه سار جنگل های بلوط و بادام، صدای شرشر آب و بناهای تاریخی آن منظرگاهی بدیع و بکر و رنگ کمانی از جاذبه های طبیعی است در جنوب کهگیلویه و بویراحمد و در ۱۰ کیلومتری شهر باشت قرار دارد.

آب خنک و گوارای رود رونه در سایه سار دلنشین درختان گردو، انگور، انجیر و توت وحشی و رایحه خوش بوته های پونه سردسیری استراحتگاهی بی بدیل برای مسافران نوروزی مهیا کرده است.

وجود غاز بزرگ معروف به اشکفت میر محمد ظاهری که در بلندی یکی از دیگر جاذبه های تاریخی و گردشگری این منطقه است تکمیل کننده جاذبه های طبیعی این منطقه بکر است.
اشکفت برابر با وسعتی به اندازه برپایی بیش از ۳۰ چادر مسافرتی در کنار چشمه آب گوارا این منطقه را به بهشت گمشده طبیعت گردی تبدیل کرده است.
فرماندار باشت گفت :۷۳ هزار و ۶۰۰ نفر از مناطق گردشگری طبیعی این شهرستان از جمله شلالدون و رود رونه بازدید کردند.

سید مسعود حسینی اظهار داشت: ۴۴ هزارو ۴۲۹مسافر نوروزی از ۲۸ اسفند ۹۶تاکنون در مناطق تفریحی و گردشگری این شهرستان اقامت کرده اند.
وی افزود: این تعداد گردشگر در مدارس و مهمانسراهای دستگاه های اجرایی اسکان یافتند.

فرماندار باشت گفت: همچنین در این مدت۲۲ هزارو ۱۷۰ گردشگر از مناطق تاریخی و فرهنگی این شهرستان بازدید کردند.

وی منطقه گردشگری شلالدون، کمپینگ اقامتی سید محمد (ع)، روستای ده بزرگ، منطقه تفریحی پشتکوه خان احمد و روستای نیمدور را از دیگر آثار و جاذبه گردشگری طبیعی شهرستان باشت ذکر کرد.

شهرستان باشت به دلیل برخورداری از شرایط جغرافیایی خاص دارای جاذبه ها و مکان های گردشگری متنوعی است.

۱۴ جاذبه گردشگری طبیعی در شهرستان باشت وجود دارد.

رود رونه، آبشار گله جنی، سد تنگ تیز، کلگه امیرشیخی، آبشار طوف، کوه دوگوشی، باغ های امامزاده ضامن (ع) و تنگ بوستان از مهمترین آثار و جاذبه های گردشگری طبیعی شهرستان باشت است.

سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰هزار نفر از جاذبه های این شهرستان دیدن می کنند که ۵۰۰ نفر آنها جهانگردان اروپایی و آسیایی هستند.

شهرستان باشت با وسعت بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد دارای ۱۱۵ روستا، یک شهر، ۲ بخش و ۲۱ هزار نفر جمعیت است.

باشت در ۱۱۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس