تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 51134
تعداد نظرات: ۴ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۹۷ - ۲۲:۳۰

فصلی نو ،نماینده‌ی مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از بیمارستان شهدای گمنام تامین اجتماعی بازدید و از نزدیک در جریان اجرای طرح های توسعه ای این بیمارستان قرار گرفت. به گزارش فصلی نو،قبل از حضور نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، خبرنگار تابناک به سراغ مدیر درمان تأمین اجتماعی […]

موفقیت های نا تمام برای بیمارستان شهدای گمنام یاسوج +تقدیر مدیر درمان تامین اجتماعی استان از زارعی+ تصاویر

فصلی نو ،نماینده‌ی مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از بیمارستان شهدای گمنام تامین اجتماعی بازدید و از نزدیک در جریان اجرای طرح های توسعه ای این بیمارستان قرار گرفت.

به گزارش فصلی نو،قبل از حضور نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، خبرنگار تابناک به سراغ مدیر درمان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد رفت و در خصوص اقدامات صورت گرفته طی دو سال اخیر که منجر به تحولی بزرگ در بیمارستان شهدای گمنام یاسوج شده است از وی سئوال نمود.

دکتر پیام اکبری در خصوص اقدامات انجام گرفته در دو سال اخیر گفت: این بیمارستان بر اساس ساختار “دی کلینیک” تعریف شده بود و در آن فقط جراحی های ساده انجام می گرفت اما با حذف دی کلینیک ها این بیمارستان هم به یک بیمارستان ۳۲ تختخوابی ارتقاء یافت.

اکبری افزود : با توجه به ناکافی بودن فضا و امکانات پزشکی این بیمارستان ، در دو سال اخیر دست به اقدامات گسترده ای زده شد تا شرایط برای ارتقای بیمارستان مهیا شود و ظرفیت آن به ۵۸ تخت افزایش یابد. بر همین اساس در تشکیلات انسانی هم از رأس تا ذیل متناسب با شرایط بازنگری شد.

وی گفت: در راستای این تغییرات ، بخش های اداری و پشتیبانی که قابلیت بیرون رفتن از فضای بیمارستان را داشتند ، تخلیه و تغییر کاربری آن ها برای بخش های درمانی آغاز شد.

اکبری بیان کرد : برای انجام این اقدامات نیاز به اخذ مجوزهای داخل استان و برخی هم از مرکز بود ضمن اینکه گرفتن اعتبارات از سازمان هم نیاز به تلاش های پی‌گیری داشت .

وی افزود: برای ارتقای بیمارستان برخی بخش ها ، نیاز به وجود بخش های دیگر ضروری بود به طور مثال وجود بخش NICU در کنار بخش زایمان بسیار ضروری بود بر همین اساس می توان گفت، ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای بیمارستان دچار تغییر اساسی شد.

وی افزود: این تغییرات در ۴بخش (داخلی ، اطفال، جراحی عمومی و زایمان) در چهار محور تغییرات ساختاری شامل (بخش ساختمان، تجهیزات پزشکی، خدمات مرتبط با ایمنی بیمار و خدمات رفاهی بیماران و همراهان) انجام گرفت.

اکبری در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص روند ارتقاء بیمارستان شهدای یاسوج گفت : یکی از محورهای مورد نظر ما ارتقاء خدمات به بیمه شدگان تامین اجتماعی بود که به این منظور ایجاد بخش هایی با تکنولوژی بسیار بالا مانند (سی تی اسکن) مهم و لازم بود .

وی بیان کرد : در حال حاضر بخش سی تی اسکن بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که انشالله تا پایان اردیبهشت به بهره برداری می رسد . بخش های NICU تیرماه و در هفته تأمین اجتماعی و بخش ویژه قلب هم تا پایان خرداد به بهره برداری می رسد.

اکبری افزود : از سال ۹۶ بخش گوش و حلق به بیمه شدگان خدمات ارائه می دهد و در خصوص بخش چشم پزشکی هم همه ی تجهیزات خریداری شده و از نیمه دوم فروردین ارائه خدمات آغاز می شود.

وی گفت : تا پیش از ارتقاء بیمارستان بسیاری از بیماران را برای تکمیل مراحل درمانی به بیرون از بیمارستان و بیرون از استان اعزام می کردیم اما اکنون در اکثر موارد نیازی به خدمات بیرون از این بیمارستان وجود ندارد.

نقش ویژه نماینده در ارتقاء بیمارستان

اکبری در بخش پایانی صحبت های خود به خبرنگار تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، گفت : از آنجا که این بیمارستان به همه ی بیماران استان خدمات ارائه می دهد لازم بود که در ارتقاء آن تلاش های زیادی شود که از همین جا از زحمات زیاد و تاثیرگذار نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، تقدیر می نمایم.

اکبری افزود : واقعیت این است که این بیمارستان از لحاظ شاخص های لازم ، شرایط ارتقاء در این سطح را نداشت اما با همکاری و رایزنی های نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، توانستیم هم مجوز های لازم و هم اعتبارات بالایی را بگیریم به گونه‌ای که اعتبارات استان ما از استان های بزرگی مانند فارس بسیار بیشتر بوده است.

معاونت درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: در حال حاضر یکی دیگر از مهمترین کارهای ما که با همکاری نماینده‌ی بویراحمد و دنا در حال پیگیری آن هستیم ارتقاء بیمارستان به یک بیمارستان پیشرفته ۹۸ تختخوابی است که برای بهبود کیفیت خدمات رسانی پزشکی استان بسیار ضروری است. به همین منظور در حال برنامه ریزی برای اضافه نمودن بخش هایی از زمین اطراف بیمارستان به عنوان فضای فیزیکی جدید بیمارستان هستیم.

حاشیه جالب ، بیماری که حاضر به درمان در شیراز نبود!

در زمان بازدید از بخش های بیمارستان یکی از بیماران نکته جالبی گفت که موجب خوشحالی و جای امیدواری بود. این بیمار خانم که مشکل ریوی داشت گفت: فرزندم مرا برای معالجه به یکی از بیمارستانهای شیراز برد اما تشخیص پزشکان این بود که من مشکلی ندارم این در حالی بود که خودم درد را احساس می کردم ! بنابراین اصرار کردم که من می خواهم فقط در یاسوج مداوا شوم و نهایتاً به اینجا آمدم که خوشبختانه بیماری من به خوبی تشخیص داده شد و الان که در حال درمان هستم احساس رضایت کامل دارم.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. واقع بین گفت:

  مدیر درمان که باید تقدیر کند از نماینده چون بی اون آب هم نمیخورد

 2. رویا حسینی گفت:

  هرگز فراموش نمیکنم روزی رو که با حال بسیار بد و اورژانسی به این بیمارستان مراجعه کردم و اینقدر تعلل کردن در نوبت دهی که از درمان در اونجا پشیمون شدم و برگشتم. این بیمارستان مزخرف ترین جاییه که سراغ دارم. بسیار بی برنامه. و فکر نکنم پرسنل اونجا وجدان کاری داشته باشن. خواهرم هم چند وقت قبلش اونجا بستری بود و دکتر اونجا میگفت هیستریکه. در صورتی که بعد از ۹ روز مشخص شد آنفلانزای خطرناک داره. وقتی شنیدم رتبه ی اول شده واقعا تاسف خوردم و ناباورانه مبهوت شدم.

 3. ناشناس گفت:

  شکر خدا وای کت وشلوار نو

 4. قلی نیا گفت:

  ای سرگردون کوه بساز صبح تا پسین همش داخل ای دو بیمارستان

پربازدید ها
عکس