تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 50529
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۹۶ - ۲۰:۵۵

فصلی نو – محمد رضا بهره مند سقوط هواپیمای مسافر بری تهران-یاسوج حجت را بر استیضاح آخوندی وربیعی تمام کرد وباعث شد تعدادی از نمایندگان از همان روزهای اول حادثه مصرانه پیگیر انجام این کار باشند. در کهگیلویه وبویراحمد به خاطر حجم مصیبت وارده ،پیگیری این مسئله از جانب نمایندگان استان بیشتر محسوس بود. بنابراین […]

عدل هاشمی مظلوم برنامه استیظاح وزیر

فصلی نو – محمد رضا بهره مند

سقوط هواپیمای مسافر بری تهران-یاسوج حجت را بر استیضاح آخوندی وربیعی تمام کرد وباعث شد تعدادی از نمایندگان از همان روزهای اول حادثه مصرانه پیگیر انجام این کار باشند.

در کهگیلویه وبویراحمد به خاطر حجم مصیبت وارده ،پیگیری این مسئله از جانب نمایندگان استان بیشتر محسوس بود.

بنابراین نمایندگان منتسب به این استان با احساس مسئولیت بیشتری وارد بطن مسئله وپیگیری استیضاح دو وزیر شدند.

نمایندگانی چون تاجگردون،عدل هاشمی و وکیلی.

این سه تن هر کدام محوریت بخشی از ماجرای استیضاح را عهده دار شدند و از پیگیری آن تا وصول نتیجه گفتند.

البته این موضوع هم اتفاق افتاد ونمایندگان استان هر کدام در مخالفت با دو وزیر راه وکار سخنرانی کردند.

تاجگردون مدیریت جریان استیضاح وزیر کار وعدل هاشمی نیز در موافقت با استیضاح وزیر راه سخن به میان آورد.

ولی مسئله جالب توجه در این مسئله این بود که علیرغم نقش پر رنگ سردار درجریان استیضاح دوم عملا نام وی در سایه نام تاجگردون محو ونقش او نادیده گرفته شد واین درحالی بود که نماینده کهگیلویه بزرگ علاوه بر اینکه از ابتدای مسیر در جریان استیضاح نقش محوری داشت، در جریان خود استیضاح نیز با صراحت وشجاعت تمام پشت تریبون قرار گرفت وعملکرد آخوندی را به چالش کشید و از وی خواست پاسخگوی عملکردش به خاطر همه آن حوادث تلخی که در دوره وزارت او اتفاق افتاده باشد بدون اینکه بر خلاف تاجگردون بعدا وزیر کار از مطالبات شخصی این نماینده  بگوید.

بعد از تمام شدن ماجرای استیضاح همه تلاشها به نام نماینده دیگری مهر وثبت شد وانگار نه انگار که در کنار وی دیگر نمایندگان نیز نقش به سزا وعمده ای داشتند.

سخنرانی عدل هاشمی درآخرین سه شنبه سال جلوه دیگری از چهره او را به نمایش گذاشت ونشان داد هاشمی حرفهای زیادی برای گفتن دارد وهرجا که لازم باشد می توان روی او ونظراتش حساب ویژه باز کرد.

البته او در جریان استیضاح تنها به حوادث تلخ رخ داده در کشور اکتفا نکرد واز مسائل ومشکلات حوزه انتخابیه اش نیز سخن به میان آورد و وزیر راه را بابت کم کاری های به وجود آمده بازخواست کرد.

ولی عده ای بدون در نظر گرفتن تلاش وی ،صرفا به تمجید عملکرد تاجگردون پرداختند وچنین وانمود کردند که بقیه هیچ کاره بوده وتنها نماینده گچساران وباشت در راه احقاق حقوق مردم استان گام برداشته است.

درحالی که تلاش ها وممارست های نماینده کهگیلویه بزرگ بر کسی پوشیده نیست واو هم همگام سایر نمایندگان تا اخرین لحظه از هیچ تلاشی فرو گذار نکرد.

قطعا مجلس نطق چالشی وتاثیرگذار او را در تریبون علنی سه شنبه خصوصا آن زمانی که از دنا واجساد جان باختگان جا مانده گفت فراموش نخواهد کرد.

بهتر است ماهم فراموش نکنیم به همان اندازه ای که نماینده گچساران وباشت در پیگیری مسئله استیضاح مصر بود به همان اندازه نماینده کهگیلویه نیز در این راه همپای سایر نمایندگان منتسب به استان قدم برداشت.هاشمی پور ونقشش در ماجرای استیضاح مهجور ومظلوم واقع شدند وهمه نگاهها به سمت عملکرد تاجگردون کشیده شد.

آن هم به خاطراینکه تاجگردون از قدرت وابزار رسانه ای قوی تر نسبت به حاج عدل برخوردار بود و ازطرف دیگر او کارش را وظیفه تلقی می کرد وخواهان مانوری دراین خصوص نبود وترجیح داد مردم وتاریخ درباره کار او قضاوت کنند.

ولی به هرصورت سزاوار است به همان میزانی که از عملکرد تاجگردون که کاری جز انجام وظیفه اش نبوده گفته می شود از نقش محور سردار نیز گفته شود.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس