تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 50166
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۹۶ - ۲۱:۰۸

فصلی نو ،مشاور حوزه عترت معاونت قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالیت‌های قرآنی در دولت یازدهم در سطح کشور چشمگیر بود و این روند در دولت دوازدهم نیز با جدیت گسترش می‌یابد. به گزارش  فصلی نو ، حجت الاسلام و المسلمین عباس دانشی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه جشنواره هفته قرآن و عترت […]

گسترش فعالیت های قرانی در دولت دوازدهم

فصلی نو ،مشاور حوزه عترت معاونت قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالیت‌های قرآنی در دولت یازدهم در سطح کشور چشمگیر بود و این روند در دولت دوازدهم نیز با جدیت گسترش می‌یابد.

به گزارش  فصلی نو ، حجت الاسلام و المسلمین عباس دانشی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه جشنواره هفته قرآن و عترت در یاسوج اظهار داشت: گسترش روزافزون فعالیت‌های قرآنی و ترویج معارف ناب این کتاب انسان ساز و معجزه جاودان از اولویت‌های مهم کاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی افزود: دشمنان برای ضربه زدن به مسلمانان اقدام به تشکیل گروهک‌های تروریستی القاعده، طالبان و داعش کرده‌اند اما توطئه شوم آنان تاکنون خنثی شده و در آینده نیز این‌گونه است.

مشاور حوزه عترت معاونت قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: عمل به قرآن کریم و تمسک جستن به آن عامل رشد، پیشرفت و بالندگی روزافزون مسلمانان در عرصه‌های مختلف خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین دانشی عنوان کرد: آیات و مفاهیم سعادت بخش قرآن کریم چنانچه در قالب هنر برای قشرهای مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان بیان شود تأثیرگذارتر است و عظمت غیر قابل توصیف این کتاب آسمانی نیز بیش از پیش آشکار خواهد شد.

وی ابراز داشت: هنرمندان و فعالان قرآنی کهگیلویه و بویراحمد حضوری پویا و گسترده در این جشنواره داشتند که بیانگر وجود ظرفیت‌های چشمگیر مذهبی و فرهنگی در استان است.

حجت الاسلام و المسلمین دانشی گفت: این افراد باید مورد حمایت همه جانبه مسئولان کشوری و استانی قرار گیرند تا استعدادهای آنان بیش از پیش شکوفا شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: باید جامعه هر چه بیشتر با فرهنگ و معارف قرآن آشنا شود تا از انواع هجمه‌های فرهنگی دشمنان در امان بماند.

علی محمد احمدی اظهار داشت: در مورد قداست و جایگاه والای قرآن کریم همین بس که منشور زندگی و قانون اساسی مسلمانان، کلام وحی، پیام الهی و کتاب برتر است.

وی افزود: ایران اسلامی و مسلمانان جهان تاکنون هر چه قدر در عرصه‌های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی موفقیت کسب کرده‌اند در سایه درک مفاهیم قرآن کریم بوده است.

احمدی بیان کرد: هر میزان که شناخت مردم از قرآن کریم افزایش یابد و به دستورات آن عمل کنند می‌توانند استفاده معنوی بیشتری ببرند.

وی عنوان کرد: لازم است که علاوه بر تلاوت قرآن کریم تا حد امکان نیز در آیات آن تدبر و تأمل شود زیرا در این صورت اثرگذاری روحی و معنوی مطلوب‌تری خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این جشنواره در بخش‌های مردان و زنان، ۲ رده سنی زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال به مدت یک هفته در هشت شهرستان استان برگزار شد.

رضا دهبانی پور اظهار داشت: هنرمندان و فعالان قرآنی و مذهبی شرکت کننده در این جشنواره در ۱۲ بخش شامل حفظ قرآن کریم، پایان نامه‌های قرآنی، تئاتر صحنه‌ای، عکس، شعر، داستان، نقاشی، خط نقاشی، خوشنویسی، هنرهای تجسمی، آواها و نغمه‌های آیینی و طراحی پوستر با یکدیگر رقابت کردند.

وی افزود: حدود ۸۰۰ اثر از سراسر کهگیلویه و بویراحمد به دبیرخانه این جشنواره رسید که از این تعداد و پس از بررسی هیأت داوران ۹۰ مورد در ۱۲ بخش برگزیده شدند.

دهبانی پور بیان کرد: این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری سپاه فتح و سازمان تبلیغات اسلامی استان و شهرداری و شورای اسلامی شهر یاسوج برگزار شد.

۹۰ برگزیده مرد و زن در این آیین در ۱۲ بخش با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده مورد تجلیل قرار گرفتند.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس