تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 47654
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۹۶ - ۱۴:۴۷

به گزارش فصلی نو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، نشست آموزشی و توجیهی مدیران و مسئولین واحدهای اقامتی، پذیرایی و مراکز تاریخی این اداره کل پیرامون موضوع نماز برگزار شد. محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این […]

اولتیماتوم مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد به مراکز خدمات گردشگری

به گزارش فصلی نو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، نشست آموزشی و توجیهی مدیران و مسئولین واحدهای اقامتی، پذیرایی و مراکز تاریخی این اداره کل پیرامون موضوع نماز برگزار شد.

محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به نقش گردشگری در درآمدزایی و ایجاد اشتغال، اظهار داشت: ۱۱ درصد اشتغال دنیا در حوزه گردشگری است و ما باید تلاش کنیم سهم خود را از این اشتغال بگیریم.

وی با بیان اینکه حضور گردشگران برای استان ما یک نعمت است، افزود: هر گردشگر خارجی با ورود خود به استان بین هزار تا ۱۵۰۰ دلار هزینه می کند و ورود هر ۶ گردشگر به استان می تواند یک شغل ایجاد کند.

دبیر کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ورود گردشگر داخلی توزیع متوازن درآمدها از یک استان برخوردار به یک استان کمتر برخوردار را در پی دارد، گفت: سالیانه حدود ۳ میلیون گردشگر وارد این استان می شود که می توانیم آن را افزایش دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مراکز ارائه خدمات گردشگری در خط مقدم برخورد با مسافران و گردشگران هستند، گفت: هر چه خدمات ارائه شده توسط این مراکز صادقانه تر و مناسب تر باشد سبب می شود گردشگران با رضایت خاطر بیشتری استان را ترک کنند.

باقری با اشاره به اینکه این مراکز با یک تیر چند هدف را نشانه می گیرند، عنوان کرد: رفتار مناسب و برقراری ارتباط موثر با گردشگران و ارائه خدمات مطلوب علاوه بر اینکه به ایجاد اشتغال و درآمدزایی در استان کمک می کند، نقش مهمی در معرفی فرهنگ استان به سایر نقاط کشور دارد.

وی ابراز کرد: در صورتیکه از مسافران و گردشگران به خوبی استقبال شود مشوقي برای حضور سایر گردشگران در استان خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه امکانات رفاهی لازم مانند سرویس بهداشتی باید در مراکز ارائه خدمات گردشگری وجود داشته باشد، گفت: نصب بنرهاي خوش آمدگویی و تبریک سال نو برای هر واحد اجباری است.

باقری افزود: در هر واحد صنفی باید فضای مناسبی برای اقامه نماز وجود داشته باشد و در این مورد هیچ بهانه ای قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه نرخ های مراکز مختلف نیز مشخص و اعلام شده و در این رابطه هیچگونه گرانفروشی قابل توجیه نیست، گفت: واحدهای ارائه خدمات گردشگری در ارائه غذای سالم به گردشگران و مردم دقت کرده و رعایت بهداشت را به عنوان یک اصل اساسی مد نظر قرار دهند.

دبیر کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه واحدهای ارائه خدمات گردشگری باید از بکارگیری نیروهای اتباع خارجی خوددداري کنند، ابراز کرد: این واحدها نسبت به تمدید کارت سلامت

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس