تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 47588
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۹۶ - ۱۵:۳۵

فصلی نو، مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کهگیلویه وبویراحمد،تامین اجتماعی دومین تولید کننده درمان و اولین خریدار درمان در کشور است. به گزارش فصلی نو پیام اکبری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اعلام اینکه ۵۲ درصد جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند بیان کرد: ۴۲ درصد مردم استان تحت پوشش […]

بدون حمایت حاج زارعی امکان گرفتن مجوزها برای ما وجود نداشت

فصلی نو، مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کهگیلویه وبویراحمد،تامین اجتماعی دومین تولید کننده درمان و اولین خریدار درمان در کشور است.

به گزارش فصلی نو پیام اکبری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اعلام اینکه ۵۲ درصد جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند بیان کرد: ۴۲ درصد مردم استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند  و این افت درصد بدلیل نبود صنایع مهم در استان است.

 اکبری ادامه داد :مدیریت درمان استان متولی درمان سازمان تامین اجتماعی در استان است ،در سطح بندی خدمات  سازمان با دارا بودن حداقل ۲۰ هزار بیمه شده یک درمانگاه عمومی ایجاد می شود به همین دلیل در برخی از شهرستان های استان همانند باشت ،چرام،بهمئی و دنا   مراکز درمانی وجود ندارد .

وی اضافه کرد: ویژگی مراکز ملکی اینست که خدمات صد در صد رایگاه ارائه می شود بموجب قانون الزام سازمان تامین اجتماعی اجتماعی مکلف به ایجاد درمانگاه در شهرستان ها شد که در استان مراکز  درمان مستقیم یک بیمارستان در یاسوج، یک پلی کلینیک در یاسوج و یک پلی کلینیک در گچساران و یک مرکز درمانی تخصصی در دهدشت این کار را انجام می دهند.

 مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان افزود:در بخش بستری که بزرگترین چالش مدیریت درمان استان است ،در گام اول مجموعه بیمارستان شهدای گمنام  جهت مرکز جراحی نامحدود ایجاد شد  که بر اساس سطح بندی خدمات مراکز استان باید یک بیمارستان ناحیه ای داشته داشته باشد  و  این مرکز را تحت عنوان بیمارستان ۳۲ تخت خوابی را تحویل ماندند.

پیام اکبری ادامه داد :ما ماندیم با ۳۵۰ هزار بیمه شده استان و فقط یک مرکز بیمارستان ،من از زمان ورود ۴ تخت اورژانسی را به ده تخت خواب افزایش دادم ،از تیرماه ۹۵ با پیگیری و سماجت سازمان را متفاعد کردیم که وضعیت بیمارستان جوابگو نیست و فضای بیمارستان را توسعه دهیم .

اکبری ادامه داد :برای بازسازی بالغ بر ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کردیم هنوز سازمان ارتقا بیمارستان را قبول نکرده است ،اتاق سی پی ار و گچ گیری را ۴ تخت دیگر را اضافه کردیم اجباری برای این کار نداشتم اما برای رفاه همشهریان این خدمات را ارائه می هیم.

اکبری با اشاره به اینکه برای یک اورژانس ۱۰ تختخوابی نیاز به ۱۰ نیرو است گفت :الان با اضافه ۴ تخت با همان ۱۶ نفر کار را انجام می دهیم و فضا ها را باسازی کردیم که  در حال حاضر فضای سی تی اسکن و واحدهای پاراکلینیک را برای هفته تامین اجتماعی آماده می کنیم.

وی افزود: الحق و الانصاف پیگیری ویژه آقای زارعی خیلی به ما کمک کرد و اگر تلاش ایشان نبود سازمان این محوز را به ما نمی داد و این کمک شایانی به بیمه شده تامین اجتماعی است.

پیام اکبری گفت:از نظر سازمان ما ۴ بخش داخلی ،اطفال ،جراحی عمومی و داخلی فعالیت داریم ،بخش جراحی اعصاب ،ارتوپدی اورولوژی گوش حلق وبینی و چشم را اضافه کردیم برای این امر حدود ۴ و نیم میلیارد تومان اعتبار از سازمان تامین اجتماعی گرفتیم،که تا آخر آذرماه سالجاری  ۲۷۰ مورد عمل گوش و حلق و بینی در بیمارستان انجام شد .

وی در ادامه افزود:سازمان بر اساس ضوابط بیمارستان های بالای ه سال را ارتقا هتلینگ مجوز می داد که بدلیل کم بودن سابقه بیمارستان اجازه نداد اما ما با سماجت حدود ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیونتومان اعتبار گرفتیم که در حال اجرا است و بالای ۶۰ درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا هفته تامین اجتماعی ارتقا هتلینگ به سر انجام برسد.

وی به ساختار غلط گذشته در تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت:بر اساس ساختار غلط قبل این بیمارستان فقط دو اتاق عمل داشت که مشکلات فراوانی ایجاد شد و برای برون رفت از این معضل اتاق سوم عمل را اخداث کردیم و در حال حاضر فعال است.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: از سال گذشته و در حاشیه سفر رییس جمهور که رییس سازمان نیز همراهی می کرد که در بازدبد بحث ارتقا بیمارستان به ۹۸ تختخوابی در حال بررسی است که در اینصورت ۹ بخش خاهیم داشت .

پیام اکبری اضافه کرد:درمانگاه اقماری بیمارستان و راه اندازی بخش پاتولوژی که جز فعالترین  بخش های پاتولوژی استان است  که برای درمانگاه بازسازی فضا حدود ۵۰ میلیون و صد میلیون تجهیزات پاتولوژی با زسازی و  تجهیزات ۲۰۰ میلیون تومان هزینه  شد.

اکبری گفت : برای سی تی اسکن ۲ مکیلیارد و ۲۰۰ اعتبارات داده شده است .

وی گفت :۵ هزار مراجعه روزانه به مراکز سرپایی وجود دارد که خدمات صد در صد رایگان است و پذیرش بستری روزانه حدود ۱۵ مورد است.

پیام اکبری اضافه کرد:کمبود تخت های ویژه یک مشکل جدی در سطح استان است ،که در حال راه اندازی ر۴تخت برای NACIOو ۸ تخت برای نوزادن هستیم.

وی گفت: در بحث حذف دفترچه در مراکز ملکی درمانی ما صد در صد حذف شد،سیستم پکس نیز راه اندازی شد،برنامه نظام ارجاع داخلی شد .

اکبری افزود: از ااردیبهشت ۹۶ عملیات اجرایی ساختمانپلی کگلینیک گچساران شروغ شده حق گچساران ۳۲ تختخوابی است که داده نسده و در حال پیگیری هستیم.

اکبری به مشکلات شهرستان کهگیلویه اشاره کرد و گفت”به دلیل چند پاره شدن شهرستان کهگیلویه مشکلاتی برای ما ایجاد شد و حال گرفتن مجوز بیمارستان هستیم/

مدیر درمان افزود:درمان غیر مستقیم متولی خدمات درمانی از دیگر مراکر هستیم با ۳۰۵ مرکز در سطح استان قرارداد داریم و در مراکز خصوصی ۷۰ درصد  تعرفه دولتی را پرداخت می کنیم .

پیام اکبری گفت :عدم پرداخت مطالبات و کمبود فضای فیزیکی ،کمبود پزشک مهمترین مشکلات ما است و  از سال قبل ۳ و نیم میلیاردبرای تجهیزات تشخیص درمانی پیشرفته هزینه کردیم.

 

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس