کد خبر: 47521
لینک کوتاه: http://faslino.com/?p=47521
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ، ۳:۴۹

فصلی نو،مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت:امسال ۹ میلیارد تومان اعتبار عمرانی داریم و ۳.۵ میلیارد منابع داخلی هزینه می‌کنیم.

به گزارش فصلی نو،سهراب بنام در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: قبل از انقلاب شهرک و یا ناحیه صنعتی جز کارخانه قند و صنعت نفت گچساران در این استان نداشتیم.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه صنعت به میمنت انقلاب اسلامی دستاوردهای چشمگیری داریم و البته شاید به نقطه مطلوب نرسیده باشیم، عنوان کرد: هم اکنون زیرساخت‌های سرمایه گذاری در ۱۴ شهرک و ناحیه صنعتی استان فراهم بوده و حتی برای یک دهه آینده در این زمنیه هیچ گونه مشکلی نداریم.

وی با اشاره به حمایت‌های نرم افزاری و سخت افزاری انجام شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، ادامه داد: با حمایت و هدایت‌های انجام شده برخی واحدهای صنعتی در مرحله دانش بنیان قرار دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در دهه ۶۰ تنها ۵ واحد صنعتی در این استان فعالیت داشت ولی هم اکنون ۳۰۰ واحد صنعتی دارای مجور داریم که البته برخی تعطیل و برخی نیز نیمه فعال هستند.

بنام با اشاره به ایجاد ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی در استان تصریح کرد: توسعه و تملک شهرک های صنعتی تقاضا محور بوده و امسال  ۹ میلیارد تومان اعتبار عمرانی و ۳.۵ میلیارد تومان نیز از محل منابع داخلی هزینه می‌کنیم.

وی بیان کرد: یکی از سیاست‌های دولت در سال ۹۶ راه اندازی طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی بوده که در شهرک‌های صنعتی استان در ۱۱ ماهه گذشته  ۱۶ طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی با اعتباری افزون‌بر ۱۵۰ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفته و برای ۱۷۵ نفر شغل ایجاد شد.

بنام افزود: همچنین در ۱۱ ماهه گذشته امسال ۱۶ واحد صنعتی تعطیل با پرداخت ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به چرخه تولید برگشت و برای بیش ۱۰۰ نفر شغل ایجاد کردند.

 

image_pdfimage_print

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

Notify of
avatar