تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 47470
تعداد نظرات: ۵ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۹۶ - ۰۴:۲۶

 فصلی نو،استاندار کهگیلویه و بویراحمد  گفت : خوشحال هستم که رسانه های استان از نظر کمیت در مقایسه با دیگر استانهای کشور از نظر کمیت وضعیت بسیار مناسبی است. به گزارش فصلی نو ،علی محمد احمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه ها گفت:نگاهمان را از حوزه های سردسیری و گرمسیری بالا ببریم ،شما قلم بدست […]

مناقصات با ترک تشریفات درد این استان است؛عامل این درد خود ما هستیم

 فصلی نو،استاندار کهگیلویه و بویراحمد  گفت : خوشحال هستم که رسانه های استان از نظر کمیت در مقایسه با دیگر استانهای کشور از نظر کمیت وضعیت بسیار مناسبی است.

به گزارش فصلی نو ،علی محمد احمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه ها گفت:نگاهمان را از حوزه های سردسیری و گرمسیری بالا ببریم ،شما قلم بدست ها باید دغدغه همه  را ببینید  و نگاه شما به هدف های بالاتر باشد و آرام آرام همطراز استانداردها خواهد بود.

وی اضافه کرد:جامعه ای که نقد ندارد جامعه خمود است ،رسالت به این بزرگی ملاحظاتی هم دارد که یکی از آنها امید دادن به مردم است رسانه هیچ وقت فراموش نمی کند که باید به مردم امید دهد .

احمدی به تاریخ قبل از انقلاب استان کهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد و گفت :گذشته کشور را مقایسه کنید که در گذشته کجا بودیم و الان کجای کار قرار داریم .

وی اضافه کرد : با بهره برداری از بیمارستانهای یاسوج،باشت،گچساران،و بعمئی تخت های بیمارستان های استان از متوسط کشور بالا می زند و به استاندارد های جهانی می رسد.

مقام ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: نگاه ما باید نگاه وصل مردن باشد وخدای ناخواسته سردسیری و گرمسیری باب نشود ،؛این نگاه را داشته باشیم و  برای رفع ایرادات باید  دست بدست هم دهیم.

علی محمد احمدی افزود: کجا ایران را  شما می بینید که یکی از طرفیت های استان کهگیلویه و بویراحمد را داشته باشد، خداوند باید به ما چه می داد تا حرکت کنیم .

احمدی بیان کرد :استان دلسوزانی می خواهد که تمام نیروها را بسیج کند ،ایلام هیچگاه موقعیت کهگیلویه وبویراحمد را ندارد استان شما در دل چهار بازار بزرگ حوزستان بوشهذر اصفهان و فارس قرار دارد.

 وی ادامه داد:تحول باید ایجاد شود ،بستر را فراهم کنید تا مردم احساس کنند که موهبت نظام برای همه است ،فرصت می تواند دانش اموز دیشموکی باشد یا سرمایه گذار باشد.

احمدی با تاکید بر استفاده حداکثری تز ظذفیت ها بیان کرد: همه دست بدست هم دهیم واقع بین باشیم زحمت برای این استان کشیده شده است و نسبت به گذشته بسیار کار شده است اما فاصله داریم بهره گیری از ظرفیت ها باید بیشتر باشد.

استاندار اذعان داشت: با آن کسی که در دیشموک است فرض کنید یک ناموس مشترک داریم اگر اینکار را کردیم می شویم دلسوز و برای این کار باید بیشتر زحمت بکشیم ، اگر نادر افرادی را داریم که طور دیگری فکر می کنند انها را هدایت کنیم .

علی محمد احمدی خاطر نشان کرد: هر تغییر و تحولی قبل از  ان مقاومت وجود دارد در گذشته حرکت داشتیم و ما می خواهیم سرعت بدهیم ،به فضای جدید کمک کنیم ، ما یک ذره دیر گرم می شویم ما باید فرایند خیز را تجربه کنیم .

استاندار ضمن انتقا از کنایه ها بیان کرد: مردم را به وحدت دعوت کنیم و نیش زدن ها را کم کنید فضای برادری را ایجاد کنیم ،جامعه ای که نظم نداشته باشد بجای نمی رسد ،معلم های ما باید در مدارس به ما یاد می دادند که به موقع در جلسه و محل کار حضور داشته باشیم.

 احمدی به سفر وزیر نفت به استان اشاره کرد و افزود: دو روز قبل که وزیر نفت بودندفقط طرحهای پتروشیمی ما و طرحهای بالا دست وپایین دست پتروشیمی اگر این صنایع تکمیل شوند مشکل بیکاری بطور کامل مرتفع خواهد شد.

 وی خواستار حذف درخواست برای شغل های دولتی شد و عنوان کرد: ۱۲هزار میلیارد تومان دولت تسهیلات کم درصد داده است ،باید صندلی های دولت را جمع کنیم ابزار ها همه فراهم هستند،کمک کنید تا منابع را جذب کنیم و استان بسمت جلو حرکت کند .

 وی از برخی مدیران انتقاد کرد و گفت : با احترام به مدیران زحمت کش باید بگویم برخی از مدیران بی خیال بودند ما می خواهیم تغییر دهیم و برای این تغییر برخی ها خوششان نمی آید .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هدف اول من این است که طرحهای نیمه تمام به بهره برداری برسد ،اگر یک فرصت واقعی پایدار ایجاد کردیم و کوچک و بزرگ نکردیم به اهداف خودمان نردیک خواهیم شد.

علی محمد احمدی اضافه کرد:برگزاری مناقصات بصورت ترک تشزیفات درد های استان هستند و عامل آن هم خودمان هستیم به سازمان بازرسی و دیوان محاسبات اعلام کردیم ،بررسی کنند.

وی در ارتباط با استخدام های فله ای بیان کرد: این استخدام ها از قبل بوده است ،۹۹ درصد مدیران استان بچه های خودتان هستند دو نفر من آوردم و احتمال دارد دو نفر دیگر بیاورم،هر کسی تخلف از مدیران مشاهده کرد به ما   اعلام کنید.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. تقی گفت:

  جناب استاندار سلام.بله عامل همه بیجاركی های ما بجه های خودمون هستند. همون هایی كه تا یك موقعیت به دست می اولین حركتشان بیدا كردن یك جای خالی برای اقوام خود هستند. این درد بی درمان سالهاست كه موجب عقب رفت این استان شده و امیدواری در انتخاب مدیران از انسانهای با خرد بالا استفاده شود نه كسانی كه فقط جلوی رایشان را میبینند.سازمان بازرسی كه فقط بله جشم را بلده و الا جرا اصلا ترك تشریفات باشه.ترك تشریفات یعنی شراكت با مسولین. امیدوارم این سنت زشت بزودی در این استان رخت. بربندد وجایش را به مناقصه سالم بدهد

 2. انصاری گفت:

  طرح های پتروشیمی سرمایه بر هستند و اشتغال نسبتا کمی دارند. صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان مطالعه نشده است با فرض راه اندازی این صنایع پایین دستی بازار مصرف آن به علت وجود رقبای قدرتمند مثل عربستان و کره و مخصوصا چین در اختیار ما نیست. توسعه صنایع داخلی هم در حدی نیست که بتواند این همه محصول پتروشیمی را جذب و مصرف کند. حتی اکنون صنایع پتروشیمی موجود کشور بدون دریافت سوبسید و گاز به قیمت ارزان قادر به رقابت در بازار جهانی نیست. طرح زنجیره پتروشیمی های کشور از آغاز هم با ابهام توجیه پذیری مواجه بوده است. نباید مردم استان برای چند سال هم خودشان را با طرح های پتروشیمی فریب دهند و دلخوش باشند. آقای استاندار اقتصاددان هستند خوب است یکبار سوابق طرح های پتروشیمی را در کشور بررسی کنند حتی در استان هایی که طرح های پتروشیمی مورد بهره برداری قرار گرفته اند چنین چشم انداز دلفریبی که بعضی مسئولین ترسیم می کنند وجود ندارد. اکثریت قریب به اتفاق استانداران سابق مهندس بوده اند و در انتخاب راهبرد های توسعه استان دچار اشتباه شده اند. لطفا شما آن اشتباهات را تکرار نکنید.

 3. نکته سنج گفت:

  آقای استاندار ، آیا جنابعالی با فرهنگ شهادت میانه خوبی نداریید که اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل را به درستی و طبق قانون بیان نفرموده ای ؟!!!!!!؟؟؟

  اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل در شورای نامگذاری اماکن شهر یاسوج در سال ۹۲ مصوب شده و شورای اسلامی شهر یاسوج مجدداً آنرا تصویب نموده است
  شورای فرهنگ عمومی استان در مرداد ماه ۹۶ به رای شورای نامگذاری اماکن مبنی بر اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل تمکین نمود با حضور استاندار قبلی ؛ مجدداً شورای فرهنگ عمومی با حضور جنابعالی در تاریخ ۹۶/۸/۱ به رای شورای نامگذاری مبنی بر نامگذاری بیمارستان شهید دکتر جلیل ؛ تمکین نمود
  آقای استاندار اگر جنابعالی به قانون تمکین ننمائی به مصوبه خودت پایبند نباشی ، از جوانان تحریک شده و متعصب و نادان چه انتظاری هست ؟

  خدای نکرده ، مرعوبتان نموده اند یا برای مناصب دنیوی معامله نموده ای ؟؟؟!!!!! در پیشگاه خداوند متعال و در روز قیامت چگونه جوابگوی شهید دکتر جلیل خواهی بود ؟
  به خاطر داشته باشید که تابلوی مزین به اسم شهید دکتر جلیل را نهادهای قانونی به استناد مصوبات شورای نامگذاری اماکن بر پا نموده و حیثیت خانواده شهید نبایستی مورد معامله با سیاست قرار گیرد

  هرگونه مسامحه ، معامله و نفاق در این خصوص محکوم می شود و آگاه باشید که اگر خدای نکرده اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل ؛ به هر بهانه ای ملغی یا دواسمی گردد ، این شهر به خاک و خون کشیده خواهد شد و اولین فردی که پاسخگو باید باشد شخص استاندار خواهد بود ، چون قانون تصویب نموده و تابلو بالا برده شده است و امروز روز اجرای قانون است تمامی مراحل تجدید نظر نیز سپری شده و اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل تایید شده است

  مگر قانون جنگله که عده ای با قلدری و بدون ارایه دلیل قانونی و محکمه پسند و فقط با هیاهو و جنجال و ارعاب مسئولین ، قصد دارند به هر شیوه ای فقط اسم شهید دکتر جلیل نباشد و موافق هر اسمی هم هستند چه بزرگمهر و چه ………………. ………

  اگر معیار از قانون خارج شد و مباحث طایفه ای و قشون کشی ملاک شد اون موقع خواهید دید که چه رخ خواهد داد

  آقای استاندار ، مقداری تاریخ کهگیلویه و بویراحمد را بخوان

  مردان مرد در میدان واقعی و سرنوشت ساز در تاریخ ثبت شده است

 4. قانون گفت:

  فرایند قانونی نامگذاری بیمارستان شهید دکتر جلیل عبارتست از؛

  ۱ – طرح در جلسه شورای نامگذاری مورخ ۹۱/۶/۷ و موافقت مشروط که بعد از اخذ موافقت بنیاد شهید و امور ايثارگران و علوم پزشکی استان در جلسه مورخ ۹۲/۲/۴ مورد تصویب نهایی قرار گرفت و مجدداً شورای اسلامی شهر یاسوج ضمن استناد به آن در بند ۷ جلسه ۱۳ مورخ ۹۲/۳/۴ اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل را مورد تصویب نهایی قرار می دهد و رئیس آن شورا طی نامه شماره ۲۲۴ تاریخ ۹۲ / ۴ / ۱۵ آنرا ابلاغ رسمی نموده است

  ۲- شورای نظرات بر نامگذاری اماکن شهرستان یاسوج ، چون طبق مفاد مادتین ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳ دستورالعمل اجرایی آیین نامه نظارت بر نامگذاری اماکن ، در مقاطع زمانی سه ماهه از تاریخ تصویب اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل؛ مصوبه ای دال بر عدم انطباق نامگذاری مربوطه نداشته اند ، پس اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل مورد تایید شورای نظارت بر نامگذاری اماکن از مرحله شهرستانی، استانی و کشوری میباشد

  ۳- شورای فرهنگ عمومی استان در تاریخ های ۹۶/۵/۲۹ و ۹۶ / ۸ / ۱ با حضور اعضا ، بر نامگذاری اماکن مبنی بر اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل تمکین و صحه گذاشته و تصویب نموده است ؛ پس طبق ماده سوم آیین نامه نامگذاری و تبصره ماده ۱۰ دستورالعمل اجرایی آیین نامه نظارت بر نامگذاری اماکن ،مرجع اصلی نظارت بر حسن اجرای ضوابط نامگذاری اماکن؛ شورای فرهنگ عمومی می باشد و شورای نظارت بر نامگذاری اماکن موظف به ابلاغ و اجرای مصوبات آن شورا هستند
  شورای فرهنگ عمومی استان دو مرتبه و در دو جلسه بر اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل صحه گذاشته و تایید نموده است

  ۴- طبق بند های دوم و سوم ماده اول آیین نامه نامگذاری اماکن، اسامی باید دارای تناسب اسم و مسمی بوده و رسا، سلیس، روان و کوتاه باشد که چون شهید دکتر جلیل اولین شهید پزشک استان و کارمند دانشگاه علوم پزشکی بوده پس اسم بیمارستان به نام شان با متن قانون تطبیق دارد

  ۵ – کمیسیون نامگذاری اماکن شورای اسلامی شهر یاسوج در بند ۲ صورتجلسه مورخ ۹۶/۹/۵ مصوب نمود که تابلوی بیمارستان شهید دکتر جلیل نصب گردد

  ۶ – مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد طی نامه شماره ۳۱۳۷۹ مورخ ۹۶/۱۰/۱۲ ؛ به طور رسمی به ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان خواهان نصب تابلوی بیمارستان شهید دکتر جلیل شده اند

  در نهایت نتیجه می گیریم اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل تمامی مراحل و فرآیندهای قانونی را گذرانده و شایسته است تمامی مسئولین، مردم و اصحاب فرهنگ؛ به احترام قانون و پاسداشت فرهنگ شهادت؛ اسم قانونی بیمارستان را به درستی بیان نمایند، نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر

 5. بازپرس گفت:

  سخنی با مخالفان ؛ اسم بیمارستان شهید دکتر جلیل :

  ابتدا استادیوم ۱۵هزار نفری آزادی به نام شهید فوتبالیست شهید فتاحی شده بودکه با اعتراض اهالی محترم دولت آباد تغییر نام داده شدو به استادیوم آزادی و ورزشگاه بزرگ را هم در همان زمان گذاشتن شهدای دولت اباد ….. در رابطه با بیمارستان هم با همین حربه جلو آمدن وادعای وقف زمین ونیم بها دادن آن را داشتن…. که مستندات وقولنامه محضری وحتی سند زمین نشان داد که علاوه بر اینکه قیمت زمین را بر اساس منطقه بندی فروخته اند وحتی گران تر,ده هزار متر هم کمتر انتقال داده اند ….تغییر کاربری زمین را هم به بنیاد مسکن نداده اند…. حق السهم شهرداری که چهل درصد از فروش زمین بوده را هم نداده اند…,,,بلواری به نام معزز شهدای دولت آباد وجود دارد…. به نام هریک از شهدای آن ها مدرسه…. درمانگاه….. پایگاه بسیج…. بلوار وخیابان…. وجود دارد… دراین میان سوالی که برای اکثر مخاطبان پیش می آید که این اهالی محترم به دنبال چه هستند؟؟؟؟؟?????

  چرا پایبند به مصوبات قانونی شورای نامگذاری نیستید؟

  چرا به بهانه فروش نیم بهای زمین که فقط در حد یک ادعا هست و دلایل محکمه پسندی نداریید و سند ثبتی و قولنامه محضری خلاف ادعایتان میباشد ، بدنبال استخدام ویژه فرزندان خود در بیمارستان هستید و نامه از آیت الله ملک حسینی نماینده معزز ولی فقیه در استان گرفته اید ؟

  آیا به نظر خودتان شهدای دولت آباد از این گونه سهم خواهی شما راضی هستند؟

  آیا به عواقب پایمال نمودن حقوق مردم بدلایل سهم خواهی در قوانین استخدام و قوانین نامگذاری اماکن ؛ می اندیشید؟

  چرا آنزمان که در سال ۹۲ ،شورای نامگذاری اماکن بیمارستان شهید دکتر جلیل را مصوب نمود ، شما بدنبال اسم ورزشگاه برای شهدای دولت آباد بودید؟

  در شعاع هزار متری از بیمارستان شهید دکتر جلیل؛ از شهدای عزیز دولت آباد ، اسامی خیابان شهید دهرابپور، خیابان شهید آیت الله محمدی، خیابان شهید عبدالخالق محمد زاده، دبستان دخترانه شهید علی پور و …..همچنین بلوار ۳۰ متری شهدای دولت آباد و ورزشگاه شهدای دولت آباد قرار دارد .

  با توجه به اینکه تمامی مراحل و فرآیندهای قانونی نامگذاری بیمارستان شهید دکتر جلیل در چارچوب قانون صورت پذیرفته و تابلوی مزین به اسم شهید دکتر جلیل توسط نهادهای قانونی نصب شده و مهمتر آنکه شهدای عزیز اسلام متعلق به عموم بشریت هستند ؛ شایسته است از تعصبات نابجای طایفه ای و فامیلی پرهیز شود و تمکین به قانون در واقع احترام به خون شهدای عزیز اسلام میباشد

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس