کد خبر: 44404
لینک کوتاه: http://faslino.com/?p=44404
تعداد نظرات: 20 نظر
تاریخ انتشار: 12 ژانویه 2018 ، 21:53
غفاری بهداشت و درمان

فصلی نو ،بدنبال انتشار یک خبر با تیتر (“پسا ماجرای” 8 میلیارد تومان واریزی بیمه سلامت به حساب دانشگاه علوم پزشکی که سر به نیست شد) معاون سابق بهداشت استان در تماس با فصلی نو نسبت به این خبر واکنش نشان داد .

به گزارش فصلی نو ،رشید غفاری در واکنش به این خبر بیان کرد: شما یک عنوان تحریک کننده برای خبر خودتان انتخاب کردید ،یک جایی ابهامی اگر وجود داشته باشد میبایست از فردی که مواخذه کرده اید سوال کنید .

غفاری در پاسخ به این سوال که آیا این پول توسط بیمه سلامت پرداخت شده است گفت : قطعا این پول توسط بیمه سلامت پرداخت شده بود ،ما هم می گوییم پرداخت شده است مگر ممکن است 8 میلیارد به حساب یک دستگاه پرداخت شود و کسی منکر شود .

وی اضافه کرد : برای همه پرداخت ها دستگاههای دیوان محاسبات ،سازمان بازرسی و رسیدگی خود وزارتخانه نظارت کافی وجود دارد،همه مدارک موجود است .

معاون سابق بهداشت و درمان استان با اعلام اینکه 6 سال معاون بهداشت استان بوده است ،ادامه داد : آقای دکتر چمن در یک استان دیگر فعالیت دارد و این اتفاق در زمان ایشان اتفاق نیفتاد ،و این در حالی است که در زمانی که این پول پرداخت شد دکتر ایلامی امضا کرده است و همه مدارک و اسناد موجود است .

رشید غفاری گفت : این پول برای همان مواردی هزینه شد که از وزارتخانه نامه ارسال کرده بودند و ما نمی توانیم خارج از ردیف بودجه ای که اعلام شده است هزینه کنیم .

غفاری افزود  : دو نوع پرداخت از طرف بیمه سلامت پرداخت می شود که یکی صندوق است که خود بیمه از دولت می کند و به ما پرداخت می کند و یکی هم از محل یک درصد ارزش افزوده  از طریق وزارتخانه به صندوق بیمه و از طریق صندوق به ما پرداخت می شد.

وی ادامه داد : معمولا پولهایی که از طریق وزارتخانه ارسال می شود میبایست به 3 طریق خرید دارو ،آموزش و خرید تجهیزات پزشکی هزینه شود و برای این 8 میلیارد تومان نیز آمده بود که 2 میلیارد از این پول برای یکی از برنامه های کودک در شبکه دوم که جنبه آموزشی داشت ،هزینه شود و مابقی هم مربوط به همان کتاب و جزاوات بود که عینا طبق دستور وزارت خانه بوده است.

غفاری مجددا تاکید کرد که این اتفاق در زمان دکتر چمن رخ نداده است.

 

دیدگاه بگذارید

20 دیدگاه on "پاسخ معاون سابق بهداشت و درمان استان به خبر 8 میلیارد تومانی : طبق دستور وزارتخانه اقدام کردیم"

Notify of
avatar
مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
محمود
Guest

با سلام بر فصلی نو و با سلام بر سید رشید غفاری که با صداقت شفاف سازی کردند.

کارشناس بهداشت
Guest

این پاسخ جناب عفاری درس عبرتی هست برای همه ما که وقتی با یک خبر و یا گزارش اولیه می بینیم سریع موضع نگیریم و مرتکب گناه بدگمانی نشویم.

شاهد عینی
Guest

این سوال پیش میاد که چرا خود وزارتخانه کتاب و جزوه منتشر نکرده و چرا خودش پول را بحساب آموزش و پرورش نریخته

کارشناس سابق آموزش سلامت
Guest

آقا و یا خانم شاهد عینی
در جواب کامنت شما بعنوان کسی که بیش از بیست سال در آموزش بهداشت سابقه خدمت دارد عرض می کنم که بله زیاد پیش می آید که ادارات کل وزارتخونه اعتبار را به یک دانشگاهی می دهند تا یک رسانه آموزشی مثل فیلم و یا کتاب برای کل کشور تولید و منتشر کنه و خیلی از کارهای پر هزینه و سنگین دانشگاه ها در آموزش سلامت به سفارش همکاران وزارت هست.

محمدی مهریان
Guest

هم باید از مهندس غفاری تشکر کرد و هم از سایت خوب فصلی نو که سریع تکلیف این شبهه را روشن کردند.
شما را به خدا در چنین مواردی جلوی اون دسته از یادداشت ها و کامنت هایی که یا از روی ناآگاهی و یا خدای ناکرده از روی غرض ورزی هست به شدت بگیرید و اجازه انتشار ندهید و فقط از طریق اشخاص مرتبط پاسخ بگیرید و منتشر کنید.

مرعش
Guest
قطعا اقای مهندس غفاری و دکتر ایلامی و دکتر چمن انسانهای سالم و درستی هستند و براساس نامه های وزارت خانه اقدام کردند و کارشون طبق نامه های وزارت خانه قانونی بوده . اما تا جایی که ما شنیدیم قرار بود این هشت میلیارد از پول کشور باشه ولی بعدا که حساب و کتاب کردند معلوم شد که هشت میلیارد از سرانه استان را پارسال ندادند و در واقع وزارت خانه بدقولی کرد و پول استان صرف کارهای کشور شد . و قرار بود امسال جبرانش کنند . در واقع کار مدیران استان درست بود ولی وزارت یک زذنگ بازی… بیشتر »
کارمند نکته سنج
Guest

عجب جوابیه شفافی ،بی ادبی است ولی خدایی مرغ پخته از این پاسخ معاون سابق خنده اش میگیره
دو میلیارد تومان برای یه برنامه 6میلیارد تومت برای کتاب!!!!
جطوری این قرارداد های میلیاردی با تلویزیون،تهیه کننده و چاپخانه بسته شده؟!!!

کارمند
Guest

یه کارمندی تو دانشگاه یک شبه تونست یه ماشین شاسی بلند 500میلیونی بخره
اون میتونه خیلی به حل این ماجرا کمک کنه و جوابیه کامل و شفافیمیر بده

کرمی
Guest

آقایی که با نام محمدی. مهربان کامنت گذاشتی
یعنی با این جواب مستدل و شفاف دیگه ما باید قانع بشیم و بریم خونه هامون

رضوانی
Guest

بسیار پاسخ دقیق و روشنی داده شده و دیگه جای شک و تردید نیست. از خدا باید ترسید و هر حرفی را نباید زد

نصراله
Guest

دقیقا درست میگن ماشین میتسیو بیشی شاسی بلند کلید حل موضوع هست

کاردان
Guest

والله این دانشگاه علوم پزشکی که ما می بینیم هیچی ازشون بعید نیس وقتی مسئول دبیرخانه اجتماعی را بی هیچ چارت سازمانی یک شبه می کنن معاون!!!

فاضل جوشی
Guest

من این موضوع رو پیگیری کردم این موضوع از دو جنبه اهمیت داره:
اولا این مبلغ از سرانه این استان و از محل یک درصد ارزش افزوده بوده که باید برای بهداشت ودرمان این استان هزینه می شد نه برای کل کشور،به همین خاطر الان در پرداخت حقوق پزشک و ماما،دارو و سایر هزینه ها چند ماه استان عقب افتاده است.

دوما این مقدار پول طبق چه سازو کار قانونی هزینه شده ،قراردادهای تهیه کننده تلویزیونی و چاپخانه چطور به مناقصه گذاشته شده است

جمشید
Guest

با سلام اگه این پولو وزارت بهداشت داده میتونسته هزینه این کارها بشه و همانطور که آقای غفاری فرموده بیمه سلامت این ژولو داده که نمیشود هزینه این کارها بشه

ستار
Guest
سلام اقا چرا تهمت و افترا میزنید . تازه مگر 8 میلیارد مبلغ زیادیه . خواهش میکنم سطح برداشت پول از ادارات دولتی را اینقدر تنزل ندهید. این مبالغ ناچیز را که هزینه دادرسی ان بالاست نباید به زبان آورد . تورا به خدا با ابروی این برادرا بازی نکنید. به خدا زشته . از دود اتش جهنم بترسید و که از دور از لوله بخاری در فصل زمستان پیداست. به خدا اگر بخواهند با این 8 میلیارد برای کشور خودمان هم سرمایه گذاری کنند کار زیادی نمیتوان انجام داد. مردم بدهکارند . مخارج بالا دارند. اقساط بانکی زیادی بدهکارند.… بیشتر »
حسابدار
Guest

همونطور که بنده خدا معاون بهداشت هم گفته قراردهاش با دستور مستقیم دکتر ایلامی بوده چرا فلان کارمند جزیی را میارید وسط.

جوان معاونت بهداشتی
Guest

تمام ی عده پیرمرد جمع شده داخل معاونت بهداشتی بیکار و بیچاره بقول قدیم ها،….. گپو،گلگه ویرانه.

احمدی
Guest

واقعا باید قدردان زحمات همه مدیران قبلی و فعلی بود مگردین ندارید شایعه میکنید

علی
Guest

این گزارش عین آشوب وفتنه است سراسر تهمت و افترا

علی
Guest

یعنی گزارش اصلی فتنه است این جوابیه عین روز همه چیزراروشن کرده