تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 44193
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۹۶ - ۲۰:۳۰

فصلی نو ،نشست ستاد درآمد، توسعه و تجهیز منابع استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضای استانی این ستاد به منظور بحث و بررسی پیرامون وصول درآمدهای استانی در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار گردید. به گزارش فصلی نو ،نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در این نشست ضمن تقدیر […]

تهاتر یک میلیارد تومانی -بدهی مالیاتی ۵۳۰ پیمانکار استان کهگیلویه و بویراحمد

فصلی نو ،نشست ستاد درآمد، توسعه و تجهیز منابع استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضای استانی این ستاد به منظور بحث و بررسی پیرامون وصول درآمدهای استانی در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار گردید.

به گزارش فصلی نو ،نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت دستگاهای متولی وصول درآمد در ۱۰ ماهه گذشته، گفت: در راستای وصول درآمدهای استانی نسبت به مشابه سال گذشته، ۲ درصد رشد عملکردی داشته‌ایم و این نشان دهنده آن است که تلاش‌ها برای وصول درآمدها در راستای رشد و رونق اقتصادی استان با برنامه ریزی و انسجام لازم صورت می‌گیرد.

ابراهیم کشاورز افزود: عمده درآمدهای استانی از محل مالیات است و اداره کل امور مالیاتی در این خصوص تلاش‌هایی بسیار خوبی را انجام داده و آنچه در این برهه می‌تواند در تأمین منابع و وصول درآمدهای استان و رفع مشکلات دستگاه‌های اجرایی و پیمانکاران مؤثر و مفید باشد، بحث استفاده از اوراق تسویه خزانه و تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت و پیمانکاران است که انتظار می‌رود مورد توجه بیشتر دستگاه‌های اجرایی و پیمانکاران استان قرار گیرد و از این فرصت خوب در جهت حل مشکلات مالی و اقتصادی استان نهایت استفاده را ببریم.

دبیر ستاد درآمد استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: تا کنون ۵۳۰ نفر از پیمانکاران استان که بدهی مالیاتی دارند، شناسایی شده‌اند و به سندیکای پیمانکاران و اتاق بازرگانی استان نیز اعلام گردیده تا پیمانکارانی که بابت طرح‌های عمرانی از محل بودجه عمومی از دستگاه‌های اجرایی طلبکارند و در عین حال به اداره کل امور مالیاتی بدهکارند نسبت به تهاتر بدهی‌ها و مطالبات خود در اسرع وقت اقدام نمایند.

کشاورز عنوان کرد: در سال گذشته یک میلیارد تومان تهاتر در استان صورت گرفته و در سالجاری با تلاش‌های صورت گرفته تا کنون ۳ میلیارد تومان تهاتر در استان انجام شده که هم کمک بزرگی به بحث اعتبارات استان برای توسعه فعالیت‌ها و اقدامات اقتصادی و عمرانی است و هم اینکه یک منبع جدید درآمدی برای استان است که باید استان با برنامه ریزی و توجه بیشتر از مزایای آن برخوردار شود.

وی افزود: پیمانکارانی می‌توانند نسبت به تهاتر بدهی‌ها و مطالبات خود اقدام نمایند که این بدهی‌ها تا پایان سال ۱۳۹۵ قطعی شده باشد و در غیر اینصورت نمی‌توانند نسبت به تهاتر اقدام نمایند.

کشاورز اظهار داشت: لازم هست با تلاش مضاعف نسبت به وصول درآمدهای عمومی تا پایان سال اقدامات لازم از طرف دستگاه‌های متولی وصول درآمد صورت گیرد ضمن اینکه تا کنون نیز ۹۵ درصد درآمدهای اختصاصی وصول گردیده که در این بین اداره کل آموزش و پرورش استان عملکرد خوبی داشته است.

کشاورز افزود: در بودجه سال ۹۷ یک فرصت طلایی برای دستگاه‌های متولی وصول درآمدهای اختصاصی در نظر گرفته شده است که می‌توانند تمام درآمدهای اختصاصی وصولی خود را بدون هیچگونه محدودیتی هزینه نمایند و لازم هست تا با تلاش بیشتر از این موقعیت و فرصت خوب استفاده بهینه نمایند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست همچنین خواستار توجه مدیران و دستگاه‌های اجرایی به استفاده از سامانه ستاد در انجام معاملات شد و تاکید کرد: طبق بند ۹ قانون برنامه ششم توسعه، تمام دستگاه‌های اجرایی استان می‌بایست معاملات خود را در این سامانه ثبت نمایند.

در این نشست مسائل و مباحث مربوط به وصول درآمدهای استانی مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس