تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 37047
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۹۶ - ۰۴:۱۴

فصلی نو،نشست  مجمع خیرین سلامت استان با شورای اعضای شورای شهر یاسوج در سالن جلسات شورای شهر یاسوج برگزار شد. به گزارش فصلی نو،در این نشست مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان  با بر شمردن وظایف خیرین سلامت در برابر مردم و جامعه گفت : وزارت بهداشت به مبحث پیشگیری اهمیت بیشتری نسبت به درمان می‌دهد، […]

هدایت اکبری: هر کسی سنگ اندازی کند مریض است-مقدم :زیر ساخت ها را فراهم می کنیم

فصلی نو،نشست  مجمع خیرین سلامت استان با شورای اعضای شورای شهر یاسوج در سالن جلسات شورای شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش فصلی نو،در این نشست مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان  با بر شمردن وظایف خیرین سلامت در برابر مردم و جامعه گفت : وزارت بهداشت به مبحث پیشگیری اهمیت بیشتری نسبت به درمان می‌دهد، و این در حالی است که در هر دولت و وزیری به موضوع پیشگیری و درمان به صورت متفاوت رسیدگی می‌شود.

وی ادامه داد:در اولین همایش بانوان خیر سلامت از مسن‌ترین و کوچک‌ترین بانوی خیر استان تجلیل می‌شود.

محمدرضا نیکبخت رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست مجمع خیرین سلامت استان که با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار یاسوج برگزار شد، اظهار کرد: شهرداران پیشین و جدید اقدامات خوبی در سطح شهر انجام داده‌اند، که می‌طلبد شهردار جدید یاسوج پروژه‌های اجرایی را با سرعت بیشتری به اتمام برساند.

نیکبخت با بیان اینکه دولت توانایی برطرف کردن همه مشکلات حوزه سلامت را ندارد، اظهار داشت: بودجه‌ای که برای حوزه سلامت اختصاص داده شد، رقمی نیست که بتواند با آن مشکلات حوزه سلامت جامعه را برطرف کند.

وی تصریح کرد: این میزان اختصاص بودجه به حوزه بهداشت به اندازه‌ای نیست که فرد بیماری را بتوان درمان، و همچنین از شخص سالمی در برابر بیماری بتوان حمایت کرد.

نیکبخت اظهار داشت: وزارت بهداشت به مبحث پیشگیری اهمیت بیشتری نسبت به درمان می‌دهد، و این در حالی است که در هر دولت و وزیری به موضوع پیشگیری و درمان به صورت متفاوت رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به دیدار خود با وزیر بهداشت، اظهار کرد: ۲۵ درصد از اعتبارات بهداشت و درمان نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافت، و به تبع آن ۲۵ درصد از تعرفه‌های پزشکی کاهش یافت که این امر سبب اعتراض پزشکان شده است.

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مجمع خیرین سلامت استان فعالیت‌هایی فارغ از دولت‌ها و جناح‌های سیاسی دارد، و در صورت حمایت و مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت عملکرد بهتری ایفا می‌کند.

نیکبخت با بیان اینکه سال ۸۴ مجوز بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی یاسوج صادر گردید، اظهار داشت: در سال ۹۵ عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد که امیدواریم امسال این بیمارستان بعد از ۱۱ سال به مردم خدمات پزشکی ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه با حمایت مردم از مجمع خیرین سلامت تحولات فراوانی در حوزه بهداشت ایجاد خواهد شد، گفت: با تجهیزات و خدمات درمانی دیگر شاهد شلوغی اورژانس‌ها و کلینیک‌های درمانی در شهرستان‌های استان نخواهیم بود.

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان با بیان اینکه سهم مردم و دولت در حوزه بهداشت برابر است، بیان کرد: در یکسال ۱۳ میلیارد تومان مردم به مجمع خیرین سلامت استان کمک کردند و این در حالی است که در همان سال دولت ۹ میلیارد تومان اعتبار برای عمران دانشگاه علوم پزشکی اختصاص داد.

رئیس شورای شهر یاسوج در این جلسه گفت : بارها اعلام کرده ایم در ارتباط با مواردی که با بهداشت و درمان سر و کار دارند ،شهرداری تعاملات لازم را با مجریان داشته باشد و تحت هیچ شرایطی کار آنان را تعطیل نکنند.

سید هدایت اکبری ادامه داد : برای همین امر به شهرداری اعلام شده است که هر جا خیرین کار کنند پروانه رایگان صادر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: اگر فردی در مسیر کار مجمع خیرین سلامت استان کسی  سنگ‌اندازی کند، بی‌شک آن شخص مریض است.

 

هر کسی برای خیرین سنگ اندازی کند مریض است

هدایت اکبری اظهار کرد: شهر یاسوج از لحاظ خدمات بهداشتی و درمانی کمبودهای فراوانی دارد.

اکبری بیان کرد: مدیران گذشته در سفر مسئولان کشوری به استان آمار قابل قبولی را ارائه می‌دهند، و وانمود می‌کردند که هیچ مشکلی در یاسوج و استان وجود ندارد که در واقع حقیقت چیز دیگری بود.

وی افزود: در سفر دکتر نوبخت به‌عنوان نماینده مردم یاسوج به آن مدیر استانی اعتراض کردم و به او گفتم که شما مسئولان استانی باید مشکلات شهر یاسوج را فریاد بزنید.

وی بابیان اینکه باید راهکاری پیدا شود تا اینکه معضلات خدمات بهداشت، درمان و سلامت مرکز استان برطرف شود، گفت: شورای شهر و شهرداری یاسوج از پروژه‌های عمرانی بهداشت و درمان پشتیبانی و حمایت می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج با بیان اینکه هیچ مأمور شهرداری نمی‌تواند عملیات اجرایی پروژه‌های مربوط به حوزه بهداشت و درمان را بگیرد و آن را متوقف کند، اظهار کرد: شهرداری یاسوج آمادگی صدور پروانه‌های ساخت پروژه‌های مربوط به مجمع خیرین را دارد.

اکبری اضافه کرد: همچنین شهرداری یاسوج بیلبوردهای مربوط به خود را به‌ صورت رایگان در اختیار مجمع خیرین سلامت جهت انجام فعالیت‌های خود، قرار می‌دهد.

 

وی با تاکید بر اینکه شهر یاسوج در زمینهٔ سلامت مشکلات فراوانی دارد، تصریح کرد: در این زمینه اعضای شورای اسلامی و شهرداری یاسوج از مجمع خیرین پشتیبانی و حمایت خواهد کرد.

اکبری بابیان اینکه شهرداری قطعه زمینی را برای احداث پایگاه مجمع خیرین سلامت در مرکز استان در نظر گرفته است، بیان کرد: اگر فردی بخواهد در مسیر کارئ و فعالیت مجمع خیرین سلامت استان سنگ‌اندازی کند، بی‌شک آن شخص مریض است.

مقدم: زیر ساخت ها را برای حمایت از خیرین سلامت فراهم می کنیم

به گزارش فصلی نو،نستهن مقدم در این نشست بیان کرد: نخستین نشست با اعضای شورای شهر یاسوج و مجمع خیرین سلامت را به فال نیک می‌گیرم.

مقدم با اشاره به اینکه ارتقای شاخص‌های شهر از اولویت شورای اسلامی و شهرداری یاسوج است، اظهار کرد: یکی از شاخص‌های اصلی شهر یاسوج سلامت مردم است، که با همراهی و همکاری مسوولان استان و اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج زمینه را برای ارتقای سلامت مردم فراهم خواهیم کرد.

وی بیان کرد: یکی از اولویت‌های بنیادی زندگی شهری سلامت مردم آن شهر است، و اگر سلامت را به‌عنوان یکی از نعمت‌های اصلی و خوب هر جامعه در نظر بگیریم، دیگر شاخص‌ها در کنار سلامت به‌خوبی صورت می‌گیرد.

شهردار یاسوج حمایت از مجمع خیرین سلامت را ضروری و وظیفه همگان دانست و افزود: باید زیرساخت‌های لازم را برای مشارکت هر چه بیشتر مردم در این زمینه فراهم کزد.

 

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس