کد خبر: 36965
لینک کوتاه: http://faslino.com/?p=36965
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ، ۲۲:۰۹

فصلی نو؛

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ هزار و ۲۵ نفر دانش آموخته دانشگاهی در طرح کارورزی این استان پذیرفته خواهند شد.

به گزارش فصلی نو صابر مظاهری روز سه شنبه در جمع مسئولان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد افزود: این تعداد فارغ‌التحصیل باید در تعاونی‌ها و بخش خصوصی با سیاست گذاری دستگاه‌های دولتی و عمومی جذب شوند.
وی بر لزوم همکاری مدیران برای اجرای مطلوب این طرح و جذب تعدادی از فارغ‌التحصیلان بیکار تأکید کرد.
مظاهری تصریح کرد: دوره کارورزی این طرح در مرکز استان چهار تا ۶ ماه و در شهرستان‌ها ۹ ماه تعیین شده است و هزینه آن از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت خواهد شد.
وی گفت: بعد از دوره کارورزی با درخواست کارفرما مراحل جذب نیروهای فارغ‌التحصیل به مدت ۲ سال بدون هزینه در مراکز بخش خصوصی فراهم خواهد شد.
مظاهری ابراز داشت: فارغ‌التحصیلان متقاضی در اولین مرحله باید در سایت کارورزی ثبت نام کنند و پس از تکمیل مدارک، دستگاه‌های متقاضی نسبت به انجام مراحل بکارگیری آنها در تخصص‌های مورد نیاز اقدام خواهد کرد.
وی گفت: بخش صنعت و معدن با ۸۰۰ و کشاورزی با ۳۰۰ نفر بیشترین سهم را در این طرح دارند.
مظاهری بیان کرد: ماهانه براین اساس به هر کارورز دوره کاردانی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال، کارشناسی سه میلیون و ۱۰۰ هزار ریال و کارشناسی ارشد و دکتری سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال پرداخت خواهد شد.
آخرین نرخ بیکاری استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۲.۱ درصد اعلام شده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz