خود زنی نامرئی نامزدهای شورای اسلامی شهر "یاسوج " | فصلی نو
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۶  
it is true
true
true
خود زنی نامرئی نامزدهای شورای اسلامی شهر “یاسوج “

فصلی نو-

مدت زمان نسبتا زیادی برای انتخابات شورای شهر و همچنین دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مانده است اما تب و تاب انتخابات شورای شهر یاسوج داغ داغ است.

همه پرسی دیگری در راه است و سر و صدای کر کننده انتخاباتی فضای شهر و محافل مختلف فرهنگی، مذهبی، ورزشی و سیاسی را در بر می‌گیرد.
کاندیداهای احتمالی پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر نیز در یاسوج از هم‌اکنون برنامه‌های خود را آغاز کرده‌اند؛ برخی با تشکیل گروه‌ها و کانال تلگرامی و عده ای با نص صریح قانون در رسانه ها با اعلام حضور خود از برنامه های خود که عمدتا با توجه به وضعیتی که ما شاهد هستیم شبیه جوک می ماند، می گویند،از هم‌اکنون مشغول جمع کردن دوستان ،اقوام و هواداران خود در یک فضای مشترک، یارکشی و جلب نظر افراد جدید و در نهایت کسب نتیجه در انتخابات هستند.
سر کشی های خانه به خانه و ایجاد مزاحمت ها ،مهربانی های بعضا تصنعی و وعیده وعیدهای که معلوم نیست با کدام معیار داده می شود ،باعث می شود که میزبان با روددرواسی وعده ای از سر رفع تکلیف دهد تا کاندید مهمان سرخوش از وعده های که گرفته است مصمم به حضور هر چه تمام تر در انتخابات شود

درسیت یا غلط بودن ،شروع حرکت‌های اینچنینی از حوصله این نوشته خارج است اما آسیب‌های احتمالی بهره‌گیری از فضاهای مجازی در این مقطع از زمان برای کاندیداها نکته مهمی بوده و ممکن است در تعیین سرنوشت انتخاباتی آنان موثر باشد.
رو شدن دست کاندیداها از جهت نحوه گزینش و جمع‌بندی افراد در گروه‌های مجازی در نرم‌افزاری چون تلگرام باعث علنی شدن برخی جهت گیری ها در فضای عمومی شده و هم اینکه برخی مخالفان که قصد فضاسازی منفی بر علیه آنان را داشته باشند به راحتی در این فضا ورود پیدا کرده و همه آنچه را که آن نامزد برای بهره‌بردای مثبت در موعد مقرر در فضای مجازی برای خود تدارک دیده بوده را به ایجاد جبهه‌ای منفی بر علیه خودش تبدیل نمایند.

از سویی دیگر ممکن است مباحثی در این قبیل گروه‌ها و فضاها مطرح شود که حتی در تعیین صلاحیت کاندیدایی که مدیریت آن جمع را عهده‌دار است نیز موثر واقع شود و حتی منجر به رد صلاحیت ایشان شود.
احتمال رو شدن دست کاندیداها در چنین فضاهایی دور از ذهن نیست و رقبا به سادگی می‌توانند به اهداف، برنامه‌ها و سیاست‌های انتخاباتی آنها پی ببرند.
فارغ از بحث فضای مجازی در فضای حقیقی نیز شاهد سلامت چندانی در حرکت‌های برخی از نامزدهای احتمالی نیستیم؛ از برخی بده و بستان‌ها با افراد ذی نفوذ و موثر در کسب آرا در مقطع زمانی حال تا حضور در نشست‌های مختلف و سخنرانی ها بر مبنای عوام‌فریبی و مدیریت وعده، اتفاقاتی است که متاسفانه در مقاطع پیش از برگزاری انتخاباتی چون شورا که قدری رنگ قومی ،سیاسی و گروهی دارد، انجام می گیرد و تا وقتی که سطح آگاهی عمومی جامعه نسبت به عدم پذیرش این قبیل بازی‌های انتخاباتی به سرانجام نرسد، متاسفانه نظاره گر سوء استفاده افرادی خواهیم بود که بعضا این قبیل عملکردها در نتیجه انتخابات نیز موثر است.

ایجاد فضای تخریب شفاهی، مقابله با یکدیگر و اعلامیه پشت اعلامیه زدن هم ازجمله بی‌اخلاقی‌هایی است که گاهی اوقات توسط و به دستور فرد کاندیدا یا بوسیله عوامل تبلیغاتی وی مشاهده می‌شود.

یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که مدام به علت همین مسائل و اغلب به خاطرعدم راهیابی افراد صالح، پرتوان، دارای ایده و خلاقیت و اصیل به شورای شهر، آن‌گونه که باید رشد پیدا نکرده است.مقایسه یاسوج با دیگر مراکز استان های همسطح در کشور،درمقطع فعلی شرایط، بافت،مبلمان شهری، موقعیت و امکانات عمومی این شهرها نسیت به پایتخت طبیعت ایران، نشان از سرعت پایین توسعه شهری یاسوج نسبت به آن مناطق دارد که ضعف در برنامه‌ریزی و عدم توجه هوشمندانه به مدیریت شهری را می‌توان بزرگترین دلیل این عقب ماندگی لحاظ کرد.

امید می‌رود ساکنین پایتخت طبیعت ایران،در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر با نگاهی هوشمندانه تر از قبل، وضعیت کاندیداها را بررسی نموده و در این عرصه وارد شوند تا به یاری خدا شاهد بهبود وضعیت شهر با حضور افرادی قوی‌تر از نفرات گذشته در شورای اسلامی شهرمان باشیم.

 

true
true
true
true
  1. سعید

    آره صب بیدار می شی می بینی تو چن تا گروه عجیب و غریب عضو شدی و نمی دونی کین !!!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true