تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 44549
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۹۶ - ۱۷:۵۷

فصلی نو؛ مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان برنامه ششم ۲۲۹ کیلومتر بزرگراه در این استان احداث می‌شود. به گزارش فصلی نو ،محمدعلی علیمردانی ظهر امروز در نشست شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هم اکنون طول بزرگراه‌های این استان  ۱۰۹.۵کیلومتر بوده […]

۲۲۹ کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد احداث می‌شود

فصلی نو؛

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان برنامه ششم ۲۲۹ کیلومتر بزرگراه در این استان احداث می‌شود.

به گزارش فصلی نو ،محمدعلی علیمردانی ظهر امروز در نشست شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هم اکنون طول بزرگراه‌های این استان  ۱۰۹.۵کیلومتر بوده که با برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان برنامه ششم به  ۳۳۸.۵کیلومتر می‌رسد یعنی سالانه  ۲۵ کیلومتر بزرگراه در استان احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد فاقد آزادراه است، عنوان کرد: وزیر راه و شهرسازی با  اتصال یاسوج به آزاد‌راه «‌شیراز-اصفهان» به طول ۵۵ کیلومتر از محل اعتبارات ملی موافقت کرده و هم اکنون در سازمان مدیریت و برنامه ریزی منتظر اعلام نظر این سازمان و گرفتن ماده  ۲۳است.

علیمردانی افزود: برای اتصال یاسوج به آزاد‌راه «‌شیراز-اصفهان» یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده که از این میزان ۷۰ درصد توسط بخش خصوصی و ۳۰ درصد دیگر نیز توسط دولت تامین می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: همچنین بنا داریم راه‌های اصلی این استان را از ۴۴۸ کیلومتر کنونی به ۶۱۱ کیلومتر در پایان برنامه ششم توسعه برسانیم و البته دلیل کم بودن این میزان تبدیل شدن ۲۲۹ کیلومتر از راه‌های اصلی به بزرگراه است.

علیمردانی از احداث ۲۸۰کیلومتر راه روستایی در این مدت خبر داد و گفت: در صورت تفویض اختیار برخی پروژه‌ای ملی در حوزه راهسازی به اداره کل راه و شهرسازی به طور حتم در زمینه نظارت اقدامات بیشتری صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: پیمانکاران راه و شهرسازی در زمینه تهاتر مطالبات خود و بدهی‌ به امور مالیاتی و تامین اجتماعی راغب نبوده و باید در این زمینه مصوبه‌ای با هدف الزام پیمانکاران وجود داشته باشد.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس