کد خبر: 44312
لینک کوتاه: http://faslino.com/?p=44312
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 11 ژانویه 2018 ، 12:19

فصلی نو؛

معاون ساخت و توسعه راه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: در چهار سال گذشته۱۲۰ کیلومتر جاده جدید اعم از اصلی و روستایی در این استان احداث شد.

محمد راستا اظهار داشت: ۷۰ کیلومتر از این میزان راه اصلی و  ۵۰کیلومتر نیز روستایی بوده است.
وی تصریح کرد: همچنین بیش از ۱۶۰ کیلومتر جاده اصلی با پیشرفت فیزیکی بین ۳۰تا ۹۰ درصد در حال اجراست.
وی جاده ملی پاتاوه – دهدشت، یاسوج – باغچه سادات، یاسوج – سی سخت و دهدشت، قلعه رئیسی به دیشموک را از جمله جاده‌های اصلی در دست اجرا در این استان ذکر کرد.
راستا گفت: در این مدت همچنین بیش از  ۳۰۰کیلومتر روکش آسفالت در حوزه راه‌های اصلی و روستایی استان انجام شده است.
وی تصریح کرد: در سه سال گذشته همچنین بیش از ۳۶۰ کیلومتر راه روستایی در سطح استان احداث، بهسازی و آسفالت شده است.
راستا ادامه داد که میزان اعتبار هزینه شده برای این میزان آسفالت راه روستایی در استان ظرف سه سال گذشته افزون بر یک هزار و  ۸۰۰میلیارد ریال بوده است.
وی تصریح کرد: جاده روستایی لال و شهرون و برآفتاب جلاله منطقه زیلایی شهرستان بویراحمد و برخی روستاهای دورافتاده در بخش دیشموک و چاروسا در شهرستان کهگیلویه از جمله آنهاست.
معاون ساخت و توسعه راه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اینک نیز افزون بر  ۵۰۰کیلومتر جاده روستایی در سطح استان برای بهسازی و آسفالت در دست اجراست که حدود ۱۰۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.
راستا تصریح کرد: جاده روستاهای منطقه سیلاب و کلوار تا امام زاده شاه قاسم به طول  ۵۰کیلومتر یکی از مهمترین راه‌های روستایی در حال اجراست.
وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد همچنان به لحاظ شاخص آسفالت راه روستایی نسبت به میانگین کشوری هنوز فاصله زیادی دارد، افزود: بیش از نیمی از مجموع چهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان خاکی است.
کهگیلویه و بویراحمد حدود 6 هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان  ۱۴۲کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و 238 کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.
44 درصد جمعیت۷۱۳  هزار نفری استان کهگیلویه و بویراحمد بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در روستاها ساکن هستند.
این استان دارای یک هزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است که حدود ۷۰۰ روستای آن بالای 20 خانوار جمعیت دارد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

Notify of
avatar