تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 37128
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۹۶ - ۱۲:۰۴
فصلی نو؛ مدیرکل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱ هزار و ۴۸ جلد سند مالکیت کاداستری در نیمه نخست امسال در استان صادر شد. سعید محوری در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال تعداد 11 هزار و 48 جلد سند مالکیت کاداستری صادر شده در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 10 ...
۱۱ هزار سند مالکیت کاداستری در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

فصلی نو؛

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱ هزار و ۴۸ جلد سند مالکیت کاداستری در نیمه نخست امسال در استان صادر شد.

سعید محوری در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال تعداد ۱۱ هزار و ۴۸ جلد سند مالکیت کاداستری صادر شده در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۱۰ هزار و ۸۱۹ جلد بوده است که رشد دو درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به عملکرد شش ماهه این اداره کل در رابطه با تعداد شرکت‌ها و موسسات ثبت شده، عنوان کرد: در این مدت ۳۲۳ شرکت تجاری، تعاونی و موسسه در مراجع ثبت شرکت‌های تابعه این اداره کل به ثبت رسیده است.

وی افزود: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲۷۹ شرکت و موسسه بوده است رشد ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.

محوری تعداد پرونده‌های تشکیل شده اجرا در شش ماهه نخست امسال را ۵۷۹ مورد و پرونده‌های مختومه شده اجرا در همین مدت را ۲۹۵ مورد عنوان کرد و گفت: خلاصه معاملات ثبت شده درشش ماهه نخست امسال   ۵ هزار و ۳۴۶ مورد و تعداد استعلامات پاسخ داده شده  ۷ هزار و ۴۰۶ مورد است.

محوری تعداد تفکیک‌های انجام شده در شش ماهه  نخست امسال را ۴۶۱ مورد عنوان کرد و افزود: این آمار نسبت به سال گذشته که ۹۱۸ مورد بوده است کاهش ۴۹ درصدی داشته است.

محوری در خصوص میزان وصول مطالبات بانک‌ها از سوی شعبات اجرای ثبت اسناد کهگیلویه و بویراحمد گفت : در چند سال اخیر فعالیت شعبات اجرا برای اخذ مطالبات بانکی افزایش یافته است و وظیفه و مسئولیت این شعبات ، شبه قضایی است.

وی اظهار داشت: اداره اجرای ثبت اسناد و املاک استان به دلیل استیفای حقوق بیت المال، در بخش وصول مطالبات بانکی تلاش مضاعفی انجام می‌دهند و نمونه بارز آن وصول مطالبات بانکی در شش ماهه نخست امسال به میزان ۲۲ میلیارد تومان است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست امسال تعداد ۳ هزار و ۹۶۱ واقعه ازدواج در استان به ثبت رسیده است، گفت: این آمار در مدت زمان مشابه سال ۹۵، چهار هزار و۱۱۶مورد بود که ۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

محوری افزود: در شش ماهه نخست امسال ۷۸۳ واقعه طلاق در استان در دفاتر رسمی طلاق به ثبت رسیده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۸۴۰ واقعه بوده است کاهش ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شش ماه نخست سال گذشته ۲۳۳ سند مالکیت دولتی در استان صادر شد که این میزان در مدت مشابه امسال به ۳۰۷ سند رسید.

محوری صدور اسناد مالکیت کاداستری در زمینه املاک دولتی را امری ضروری دانست که از تجاوز به اراضی دولتی و تصرف این اراضی جلوگیری می‌‌کند و میزان درآمد ثبت اسناد و املاک استان را در شش ماهه نخست امسال ۲۱میلیارد ریال اعلام کرد.

وی گفت: تمام تلاش‌های انجام شده اداره‌ کل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد در راستای افزایش رضایتمندی مردم و کاستن از هزینه‌های مختلف برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم بوده است.

image_pdfimage_print
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس