تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 47960
تعداد نظرات: ۱۳ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۹۶ - ۲۰:۴۴

فصلی نو-زینب توکل به جرات می توان  گفت درخت چنار بدلیل اینکه یکی از زیباترین درختان  موجود در فضای سبز است و وجودش در هر شهری به دلیل مزایای زیادی که دارد از جمله کمک به تعدیل رطوبت محیط (در چنار بیشتر از سایر درختان است)که خود باعث خنکی هوا می شود و هزاران مزیتی […]

یادداشتی از زینب توکل-چنار  زیبا و تنومند شهرم کشته شد

فصلی نو-زینب توکل

به جرات می توان  گفت درخت چنار بدلیل اینکه یکی از زیباترین درختان  موجود در فضای سبز است و وجودش در هر شهری به دلیل مزایای زیادی که دارد از جمله کمک به تعدیل رطوبت محیط (در چنار بیشتر از سایر درختان است)که خود باعث خنکی هوا می شود و هزاران مزیتی که هر درخت سبزی می تواند داشته باشد ؛ ارزشمند است.

اما قطع درخت چنار کم توقع چشمه بیدخونی سی سخت واقعا دردناک و قابل تامل است.

قطع یک درخت می تواند چند دلیل داشته باشد:

نخست خشک شدن کامل یک درخت که چهره ای نازیبا درست کند.

دوم سد معبر یک درخت به گونه ای که رفت و آمد ساکنین و یا ورودی پارکینگ را دچار مشکل کند که این هم شرایط سختگیرانه ای دارد که تا حد امکان جلوگیری می شود.

و آخر درخت ، کنار ملکی باشد که مالک زمین و یا ساختمان قصد تخریب و بازسازی داشته باشد و کارشناسان به این نتیجه برسند که هیچگونه تغییر نقشه این ساختمان امکانپذیر نمی باشد و درخت مقابل ورودی قرار دارد.

و اما قطع این چنار کهنسال و زیبا کدامیک از دلایل فوق را دارد و آیا دلایل موجود قانع کننده و مطابق با طرح و مطالعات علمی می باشد؟

بی شک انتطار می رود شهرداری که خود متولی فضای سبز و مدافع درختان سطح شهر می باشد هنگام اجرای طرحهای عمرانی با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در دنیای امروز و اینکه برای همه مسايل بشری راهکارهای اصولی و دارای تبعات کم  وجود دارد مطالعات انجام و کلیه راهکارها و نتایج و تبعات آن سنجیده و سپس تصمیم گیری نهایی صورت پذیرد ؛که مطمعنا این موضوع نیز از این اصل مستثنی نیست و می شد جان چنار زیبای شهرم را نجات داد.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
برچسب ها: ، ،
 1. شهروند سیسختی گفت:

  عالییییی???

 2. امیری گفت:

  درود بر بانوی صاحب اندیشه سرسختی سرکار خانم توکل عزیز

 3. امیری گفت:

  ببخشید سیسختی

 4. سیسخت گفت:

  خانم توکل من فکر می کردم فرهنگ مردم سیسخت بالاترازاین حرفاباشه دنیا درحال پیشرفته اونوقت شما به چی فکر میکنید.سیسخت یه چیز مهم تراز چنار بیخونی داشت که این حرکت زشت امثال شما اونو زیر سوال برد اونهم فرهنگش بود.واقعا براتون متاسفم

 5. سیسخت دنا گفت:

  یارب مبادا که گدا معتبر شود

 6. بیدخونی محل من گفت:

  مزخرفه جون ادما از همه چی مهمتره ای چنار بااااید بریده میشد اگر مسولان صلاح دیدن بریده بشه حتما از رو اصول و برنامه بوده دخالت در کار شورا و شهرداری فقط کمک به کند شدن کارهاست شهردار سی سخت هم از همه نظر عااالی هستن

 7. شهر گفت:

  هم تنه کم داشتیم

 8. صناعی گفت:

  چون یک خانم این صحبتها رو گفته دلیل نمیشه شما اینطور برخورد کنید. ایشون زمانی مسئول فضای سبز شهرداری سیخت بوده اند و احساس مسئولیت می کنند. شما بهتر بلدی بیا نظرت رو بنویس اما بدون غرض!

 9. دنا گفت:

  اقا یا خانم بیدخونی محل تو شما اصول و برنامه ای دراین کار دیدید وقتی با این همه وسعت جا فقط اومدن این درختو قطع کردن بدون هیچ کار قابل قبولی چیزی که با مطالعه آخر کار هم نیاز نبود!

 10. سیسخت گفت:

  صناعی کسی به آقا یاخانم بودنش کارنداره.شهرداری برای توسعه شهروجلوگیری ازتصادف این چناررو قطع کرد این دیگه بلد بودن نمیخاد این همه بحث برا چیه درضمن فکر کنم خودایشون غرض داشتند چطور وقتی پاسگاه بااون عظمتش را خراب کردن کسی چیزی نگفت

 11. دنا گفت:

  سی سخت کی تا حالا بی توجهی به طبیعت شده فرهنگ؟ بابا بااااا فرهنگ…

 12. سلطان گفت:

  عااااااالیییییییی خانوم توکل بسیار زیبا….ما از شهردار متفکر شهر سی سخت تشکر میکنیم که به فکر رفاه مردمه…یه زیر سیگاری وسط شهر داشتیم یکی هم اخر شهر قرار داد..اصلا مگه شهر بدون زیر سیگاری میشه؟؟؟

 13. گچسارانی گفت:

  بی خردی شاخ ودم نداره…

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس