کارکنان شهرداری سی سخت:۸ ماه حقوق نگرفته ایم/شهردار:گناه من بود که دلسوزی کردم | فصلی نو
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۳۹۶  
it is true
true
true
کارکنان شهرداری سی سخت:۸ ماه حقوق نگرفته ایم/شهردار:گناه من بود که دلسوزی کردم

فصلی نو،کارکنان و کارگران شهرداری سی سخت در ۸ ماه گذشته حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند.

به گزارش فصلی نو،،تنی چند از کارکنان شهرداری سی سخت در تماس با فصلی نو، از عدم پرداخت مطالبات ۸ ماهه خود در سال جاری و همچنین چندین ماه از سالیان قبل به همراه عیدی سال ۹۲ را دریافت نکرده اند.

یکی از پرسنل شهرداری در این خصوص می گوید:سازمان امور مالیاتی افزایش حقوق پرسنل خود برای سال آینده را ۴۹ درصد اعلام کرده است و دیگر دستگاههای دولتی نیز افزایش حقوق داشته اند اما ما از اندک دریافتی خویش محروم هستیم.

یکی دیگر از پرسنل شهرداری سی سخت عنوان کرد:شهرداری پاتاوه علیرغم اینکه چند سال بعد از سی سخت ایجاد شد و جمعیت کمتری نسبت به سی سخت دارد اما عملا از شهرداری سی سخت بیشتر اعتبارات دریافت می کند.

وی ادامه داد:شهرداری سی سخت بیشتر از ۶ میلیارد تومان از دستگاههای دولتی که حتی ۴ سال حکم قطعی درافت کرده اند، در این شهر طلب دارد اما اراده ای برای پرداخت این مطالبات و همچنین دریافت مطالبات از سوی شهرداری دیده نمی شود.

وی در ادامه اضافه کرد:شهردار سی سخت ماهی دو تا سه بار به تهران برای گرفتن پول به تهران سفر می کند و هر بار که بر می گردد می گوید بزودی پول می رسد اما خبری نیست.

ایشان در پایان گفت : علیرغم همه این ناملایتی ها سعی بر این بوده که شهر سی سخت تمیز و سر پا باشد و با این وجود شاهد هستیم که سی سخت در زمینه زیبایی کم نداشته است.

در همین زمینه با شهردار سی سخت تماس گرفتیم که در این خصوص اذعان داشت: این که گفته می شود ۸ ماه از سال جاری طلب دارند درست است اما کسانی که با شما تماس گرفته اند خیلی بی انصافی می کنند.

علی محمد حسینی گفت:از مرداد ماه سال گذشته که من سر کار آمدم سعی بر این بوده که هر ماه برای پرسنل پرداختی داشته باشیم.

محمد حسینی با اعلام اینکه همین ماه پیش نیز حقوق کراکنان و کارگران پرداخت شده است ادامه داد:مطالبات از سال ۹۲ روی دست شهرداری مانده بود و سعی بر این بوده که حجم معوقات را پایین بیاوریم که اکنون ۱۲ ماه مطالبات کارکنان مانده است که به نسبت قبل خیلی کمتر شده است.

وی گفت :قطعا شهرداری که نتواند ۸ ماه پشت سر هم حقوق پرسنل خود را پرداخت کند عرضه شهردار بودن را ندارد اما این شکل نیست و مطالبات از قبل مانده است.

شهردار سی سخت با تاکید بر اینکه در هر ماه پرداخت به پرسنل انجام می شود گفت:پروژه ها فعال هستند ،همین مجتمع اقامتی را را برای سال جدید آماده می کنیم ،آرامستان به شکل مطلوب فعال است،آسفالت و بهسازی معابر بخوبی انجام می شود.

علی محمد حسینی با اشاره به رضایت کامل از پرسنل اضافه کرد:پرسنل کاری به حقوق ندارند و بخوبی کار خود را پیش می برند و من هم ممنون و شکر گزار آنها هستم،ولی آنها سر یک قضیه ناراحت هستند.

محمد حسینی گفت:هر پرسنلی بخواهد از شهرداری برود ما با روی باز ظرف یکماه با آنها تصویه حساب می کنیم ولی پرسنلی که فعال هستند با توجه به مشکلات مالی نمی توانیم از حق و حقوق دیگران برای آنها بزنیم ،اینجا از من شهردار تا کارگران همزمان با هم حقوق دریافت می کنیم.

وی گفت:من در حالی پذیرفتم که شهردار سی سخت باشم که با توجه به مشکلات موجود هیچکس قبول نکرد،شهردار باشد ،دیدم اگر مشکلات حل نشود گریبان خودم را خواهد گرفت.

محمد حسینی رفتن به تهران خود را هر ۲۰ روز یکبار عنوان کرد و گفت: اینکه اینجا بشینیم و بگوییم پول از آسمان می آید به جایی نمی رسیم به سازمان شهرداری ها ،مجلس مالیات مراجعه می کنم و تا کنون به نسبت دیگر شهرداری استان بیشترین پول را به شهرداری سی سخت ترزیق کردیم.

شهردار سی سخت گفت : گرفتن پول راه و روش خودش را دارد که ما در این راه موفق بودیم ،ما ۴۴۰ میلیون تومان گرفتیم ،پاتاوه ۲۰۰ میلیون گچساران ۳۷۰ میلیون …..قبلا در این راه پول گرفتن عوام فریبی وجود داشت.

علی محمد حسینی گفت:تقسیم اعتبارات عمرانی دست فرماندار است و ایشان باید تصمیم بگیرند که به هر شهرداری چقدر پرداخت کنند و در این خصوص ما نقشی نداریم.

وی گفت : با آنهمه مانوری که برای اعتبارات ماده ۱۸۰ داده شد ما ریالی دریافت نکرده ایم و هیچ امیدی هم برای دریافت نداریم.

محمد حسینی ادامه داد: کاش زمینه ای وجود داشت تا دوستان وضعیت پرداخت حقوق در دیگر شهرداری های کشور را می دیدند ،اما ما از مردادماه سال گذشته پرداخت حقوق داشتیم و شاید هم اشتباه از من بود که دلسوزی کردم اینکه ۸ ماه امسال پرداخت نشده است دلیلش این بود که سال قبل جبران کردیم.

 

 

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true