تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 56523
تعداد نظرات: ۸ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۹۷ - ۱۷:۲۳

فصلی نو، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت:با بهره‌برداری از پل سوم بشار ترافیک در سطح شهر یاسوج به طورقابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

پل سوم بشار یاسوج در آستانه عید فطر زیر بار ترافیک

به گزارش فصلی نو، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: فاز نخست این پل شامل یک مسیر رفت که به صورت موقت ۲طرفه خواهد بود از فردا پنجشنبه و به عنوان عیدی به مردم و گردشگران ورودی به یاسوج زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی تصریح کرد: فاز نخست این طرح ظرف هفته آینده با حضور استاندار و سایر مسئولان اجرایی استانی و محلی به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

معاون ساخت و توسعه راه های کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: این پل به طول ۱۳۰متر و دارای ۲ دهانه ۲۵ متری و ۲دهانه ۴۵ متری است که ۲باند رفت و برگشت با عرض هرکدام ۱۱ متر دارد.

محمد راستا میزان قرارداد اجرای پل سوم بشار را افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: حدود۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره‌برداری این پل اختصاص یافت که بخش عمده‌ای از آن در قالب اسناد خزانه است.

وی ادامه داد: این طرح تاکنون ۳۵ میلیارد ریال هزینه در برداشته و عملیات ساخت آن در سال‌های اخیر به دلیل کمبود اعتبار و تملک ۲۱ هزار مترمربع از زمین‌های کشاورزی اطراف آن متوقف شده بود.

وی افزود: با بهره‌برداری از پل سوم بشار ترافیک در سطح شهر یاسوج به طورقابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

رودخانه بشار، شهر یاسوج را به ۲بخش تقسیم کرده است و ۲ پل برای وصل کردن این بخش ها در دهه های گذشته ساخته شده بود.

برای عبور از رودخانه بشار و ارتباط با دشت سررود جنوبی، روستاهای اقماری و مناطق جنوبی کهگیلویه و بویراحمد تنها ۲ پل در جنوب شهر یاسوج احداث شده که یکی به مسیر رفت و دیگری به مسیر برگشت اختصاص دارد و جوابگوی ترافیک این شهر نیست.

شهر یاسوج اکنون بیش از ۱۳۰هزار نفر جمعیت دارد و طول آن به بیش از ۱۸ کیلومتر رسیده درحالی‌که در ۳۰ سال گذشته تنها یک پل بر روی رودخانه بشار احداث شده است.

پل سوم بشار با هدف کاهش بار ترافیکی در ورودی شهر یاسوج و ارتباط با دشت سررود جنوبی و روستاهای آن در سال ۸۲ کلنگ زنی شد.

راستا ادامه داد: ساخت این پل نقش مهمی در پدافند غیرعامل ایفا می‌کند به‌طوری‌که بار ترافیکی قسمتی از شهر یاسوج را که اکنون بر روی پل‌های شماره یک و دو است کم می‌کند.

کارشناسان راهنمایی و رانندگی هم معتقدند که خارج شدن از شهر یاسوج با ۲ پل جوابگو نیست و ترافیک زیادی به وجود می‌آورد.

به گفته آنان، رفع گره ترافیکی ورودی و خروجی شهر یاسوج با بهره برداری از پل سوم بشار امکان پذیر است.

افزایش ورود گردشگران به شهر یاسوج در بهار و تابستان و حتی در برخی روزهای تعطیل پایان هفته ترافیکی تا بیش از ۲ کیلومتر در ورودی و خروجی شهر یاسوج ایجاد می‌کند که بسیار مشکل‌زاست.

اگر یکی از پل‌های کنونی بر روی رودخانه بشار با مشکلی مواجه شود، تردد به سمت دشت سررود جنوبی و حاشیه جنوبی شهر یاسوج با مشکل روبه‌رو می‌شود.
شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای مهاجرپذیر این استان است.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. علی رضا گفت:

  احسنت جناب فیلی
  آقای شهردار که میگفت خودش این پل رو ساخته خخخخخخ

 2. ناشناس گفت:

  شهردار یاسوج که میگفت کل پل های شهر رو خودش ساخته پس کو

 3. فرزاد گفت:

  جناب آقای فیلی
  با سلام
  همانگونه که مستحضرید بر اساس قوانین و مقررات شهرداریها واگذاری پست های مدیریتی شهرداریها به افراد قراردادی و قانون کاری خلاف قانون بوده است و این تذکر از سوی حوزه تحت مدیریت شما به شهرداری یاسوج ابلاغ و شهردار یاسوج از اعمال قانون در این مورد به خصوص امتناع می نماید و این به صورت صریح و شفاف خلاف قانون است و حتی بی حرمتی به مجموعه استانداری و خود جنابعالی می باشد لطفا در این مورد بررسی و به تخلف محرز شهرداری یاسوج رسیدگی فرمایید

 4. تقی گفت:

  شهردار تازه اومده بعد گفته هم پل سوم و هم پل چهارم رو خودش انجام داده ای خدااااااااااا نمیدونم تو این ده ماه چطور دوتا پل بزرگ رو ساخته!!!!!!

 5. سید علی خامنه ای عشق است گفت:

  با سلام و احترام خدمت جناب آقای دکتر مقدم شهردار زحمتکش و دستپاک ومردمدار پایتخت طبیعت.
  آری زحمات دکتر مقدم و توانایی های دکتر مقدم تا کورررررر شود آنکه نتواند دید.
  قرار نیست چون معاون استاندار گفته عیدی مردم هست یعنی کی درست کرده معاون عمرانی استاندار که برای افتتاح نوید میدهند شما نظر مینویسی و چاخان می‌کنی لطفاً کمی اطلاعات خویش را بالا ببر.
  فصلی نو این کامنت رو بزاری که پیگیر نشم

 6. هاشمی رفسنجانی ای عشقم گفت:

  ما که هنوز خیری ندیدیم از شهردار جدید این پل هم ۱۶ سال پیش شروع شده بیشترین خیانت به این پل را جناب نوروزی برنامه وبودجه مرتکب شدند وبیشترین فعالیت را هم جناب احمدی استاندار جدید انجام دادند دستش درد نکند اگر باند برگشت را هم شروع نمایند واقعا دستمریزاد
  فصلی نو آگه این کلمنت را نگذاریهیچ پیگیریها هم نمیکنم مگر من قلدر منطقه هستم

 7. تيرتاجى گفت:

  ممنون از همه مديران و ككاى با عرضم دكتر نوروزى كه بودجه خوبى براى اين موضوع گذاشت

 8. همشهری گفت:

  این پل افتتاح بشود یا نشود تاثیری در روند کم کردن بار ترافیکی ندارد زیرا بعد از پل جاده ای که این ترافیک و ترددها را ساپورت کند وجود ندارد و جاده نقاره خانه و فلکه اکبراباد قفل میشود. پس جناب اقای راستا زحمت الکی نکشید وقتی مسیر را کامل و درست تعریف و اجرائ نمیکنید . واقعا مسئولان راه و شهرسازی خیلی ضعیف هستند .مهندسین با تجربه و خوش فکر را کنار گذاشتند باید این هم نتیجه شود .

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس