تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 55999
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۹۷ - ۱۲:۲۳

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۱۴۰میلیارد ریال از ۳۱۰میلیارد ریال مطالبات گندم کاران این استان پرداخت شده است.

پرداخت ۱۴۰ میلیارد از طلب‌ گندم کاران کهگیلویه و بویراحمد

سید علی صادق فروزنده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۱۷۰میلیارد ریال دیگر از مطالبات کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدباقی مانده که براساس جدول خرید نیز در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد.

وی اظهار کرد: تاکنون هشت هزار تن گندم خریداری شده به سیلوهای سرپوشیده کهگیلویه و بویراحمد ارسال شده است و مشکل حمل و انتقال گندم برطرف شده است.
وی همچنین از کاهش ۴۵درصدی خرید تضمینی گندم در مناطق گرمسیری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
فروزنده بیان کرد: پیش بینی‌های کارشناسی براساس سطح زیر کشت نشان می داد در سال زراعی جاری ۶۲ هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود اما خشکسالی و تراکنش نامناسب باران سبب کاهش برداشت این محصول در کهگیلویه و بویراحمد شده است.
فروزنده تصریح کرد: گندم خریداری شده در ۲ سیلو به ظرفیت حدود ۶۰ هزار تن در شهرستان‌های گچساران و بویراحمد ذخیره سازی می‌شود و مشکلی از بابت فضای ذخیره سازی وجود ندارد.
وی افزود: درآمد کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد از فروش تضمینی گندم در سال ۱۳۹۲، ۱۶۰ میلیارد ریال بود که سال گذشته به ۹۰۰ میلیارد ریال رسید.
وی عنوان کرد: هر کیلوگرم گندم معمولی به بهای ۱۳ هزار ریال و گندم دروم ۱۳ هزار و ۳۰۰ ریال براساس قیمت سال گذشته از کشاورزان خریداری می‌شود.
فروزنده تصریح کرد: خرید تضمینی محصولات کشاورزی از راهبردهای دولت برای حمایت از کشاورزان است که باعث ایجاد انگیزه بیشتر در بهره برداران می‌شود.
سطح زیرکشت گندم دیم، آبی و جو دیم و آبی در استان به ترتیب ۸۲، ۲۴ هزار و ۲۰۰ و ۳۰ هزار هکتار است.
سال زراعی ۹۵-۹۶ بیش از ۷۸ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد.
سال زراعی ۹۴-۹۵ نیز ۶۵ تن گندم سیلویی و ۱۰ هزار تن گندم بذری از کشاورزان استان خریداری شده بود.
میزان گندم مصرفی مورد نیاز برای جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد حدود ۸۵ هزار تن اعلام شده است.
میزان بارندگی در این استان در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیر یافته است.
بخشی از کاهش بارندگی امسال در فصل بهار جبران شد اما به دلیل نامناسب بودن زمان باران کشاورزان از کم بارشی خسارت زیادی متحمل شدند.
سالانه ۸۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس