تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 56342
تعداد نظرات: ۱۴ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۹۷ - ۲۲:۵۹

عزیز فیلی در شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: اعضای شورای ترافیک استان و تمام دستگاه‌های اجرایی که در این رابطه آمار و اطلاعاتی دارند، همکاری لازم را با شهرداری و مشاور طرح داشته باشند.

وقتی مدیرکل راه و شهرسازی حق مردم استان را به گچساران می دهد – علیمردانی بی انصاف ترین مدیر استان – دفاع جانانه هدایت اکبری از حق یاسوج

فصلی نو ،عید فطر نزدیک است و با همه زیبایی هایی که تعطیلات پیش رو دارد اما از همین حالا لرز ترافیک های طاقت فرسا به جان شهروندان کهگیلویه و بویراحمد افتاده است. چندسالی است که شهرهای یاسوج و سی سخت به عنوان مهمترین مقصد مسافران عید فطر در جنوب کشور است و همین هم باعث شد در نشست شورای ترافیک استان ، شهر یاسوج بیش از همه نقاط استان محور گفتگو و نقدها باشد..

به گزارش فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد ،موضوعاتی هم در این نشست مطرح شد که اگرچه هیچ کدامشان تازگی نداشت اما آنقدر حل نشده اند که ۴ روز مانده به تعطیلات عید فطر مسئولان را هم نگران کرده است.موضوعاتی که قبل از هر تعطیلات مطرح می شود ودر تعطیلات هم شرایط دشواری پیش روی مردم قرار می دهند اما همچنان عزمی هم برای حل آنها نیست.

در این نشست هم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: طرح جامع ترافیک شهر یاسوج توسط شهرداری تدوین و اجرا می‌شود.

عزیز فیلی در شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: اعضای شورای ترافیک استان و تمام دستگاه‌های اجرایی که در این رابطه آمار و اطلاعاتی دارند، همکاری لازم را با شهرداری و مشاور طرح داشته باشند.

وی نسبب به ساماندهی وانت بارهای عرضه کننده میوه و تره بار در سطح خیابان‌ها، میادین و ورودی و خروجی شهر یاسوج تاکید کرد و افزود: کمیته‌ای متشکل از نماینده دادستانی، شورا و شهرداری یاسوج، فرمانداری بویراحمد و نیروی انتظامی تشکیل و نسبت به این مسئله تصمیم گیری و اقدام کنند.

فیلی به موضوع سرعت گیرهای برون شهری و درون شهری اشاره کرد و گفت: هرگونه سرعت گیر در سطح شهرها و بیرون از شهرها باید با رعایت مسائل فنی و استاندارد نصب شوند و قبل از رسیدن به آن باید علائم هشدار دهنده و یا آگاهی بخشی رعایت شده باشد.

وی نسبت به نگهداری و تعمیرات راه‌های روستایی تاکید کرد و گفت: چون اعتبارات این بخش استانی بوده و فرمانداران در صورت نیاز از ابتدای سال مالی اعتبار لازم را برای این بخش در نظر بگیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: امسال باید علاوه بر موضوع آب، بحث نگهداری، نصب تابلو و علائم هشدار دهند و خط کشی جاده‌ها مورد توجه جدی قرار گیرد.

فیلی به مسئله نصب سیستم پایش تصویری و یا سامانه ایمنی نظارت بر ترافیک شهر گچساران تاکید کرد و گفت: برای کاهش ترافیک و تصادفات درون شهری و وردی شهر گچساران در ۱۳ نقطه این شهر دوربین مدار بسته نصب می‌شود.

از سرجمع اعتبارات به یاسوج ندهید خدمت رسانی را قطع می کنیم

رئیس شورای شهر یاسوج گفت: منابع مالی پروژه ساماندهی خیابان بلادیان گچساران شفاف سازی شود زیرا در این زمینه مردم ابهاماتی دارند.سید هدایت اکبری در نشست شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: روز اول مسئولان و متولیان امر گفتند که اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی خیابان بلادیان گچساران از محل اعتبارات کشوری به عنوان یک پروژه پایلوت تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون حرف و حدیث‌های وجود دارد که این پروژه از محل اعتبارات بافت فرسوده تامین شده در حالی متعلق به تمام نقاط استان بوده است، عنوان کرد: انتظار می‌رود با توجه به دغدغه مردم در این زمینه مسئولان راه و شهرسازی صادقانه شفاف سازی کنند.

اکبری با تاکید بر اینکه مگه یاسوج صاحب ندارد که اعتبارات بافت فرسوده آن باید جای دیگری هزینه شود، ابراز کرد: پذیرفتنی نیست تمام اعتبارات بافت فرسوده استان در خیابان بلادیان گچساران هزینه شود.

رئیس شورای شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای پروژه پایش تصویری یاسوج با وجود سکونت ۴۰ درصد جمعیت استان در این شهر ۴۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص می‌دهند در حالی برای گچساران با جمعیت کمتر بیش از ۲ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی همچنین خواستار مشخص شدن و شفاف سازی وضعیت قانون تخصیص اعتبارات (یک سوم)  نفت شد و بیان داشت: باید مشخص شود که این اعتبارات برای تمام استان بوده و یا صرفا باید برای منطقه تولید کننده نفت هزینه می شود.

اکبری با تاکید بر ضرورت افزایش اعتبارات شهر یاسوج، بیان داشت: اگر از سرجمع اعتبارات استانی مبلغی برای شهر یاسوج در نظر گرفته نشود، در خدمات رسانی به دستگاه ها تجدید نظر می کنیم.

ساماندهی وانت بارهای میوه فروش مطلوب نیست

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: علیرغم همه اقدامات، وضعیت ساماندهی وانت بارهای میوه فروش در شهر یاسوج مطلوب نیست.شاهرخ کناری افزود: بحث دست فروش ها در شهر یاسوج یک معضل بوده و موضوع ساماندهی وانت بارها به عنوان مسئله ای قابل توجه مطرح شده است.

کناری با بیان اینکه علیرغم همه اقدامات، تاکنون به نتیجه مطلوبی در حوزه ساماندهی وانت بارها نرسیده ایم، ابراز داشت: این موضوع نارضایتی هایی را در سطح جامعه به وجود آورده و عزم و تلاش همه جانبه برای تحقق ساماندهی ضروری است.فرماندار بویراحمد خاطرنشان کرد: قریب به ۴۰ درصد از وانت های میوه فروش فاقد پلاک یا دارای پلاک پوشیده شده هستند که برخورد قاطع در این بخش نیز لازم است.

کناری از افزایش دستفروشان در محدوده میدان معلم خبر داد و بیان داشت: دو طرف این مسیر مملو از دستفروشان شده و مشکلات ترافیکی نیز ایجاد می کند.وی افزود: دستفروشان شرایط بدی در سطح شهر ایجاد کرده اند و تابلوهای تبلیغاتی آنها نیز خود معضلی در حوزه ترافیکی شده است.

کناری از پیش بینی حضور یک میلیون گردشگر طی عید فطر در شهر یاسوج خبر داد و گفت: باید شرایط لازم برای حضور گردشگران در شهرستان با پوشش خدماتی مطلوب فراهم شود.

شناسایی۸۰۰ وانت‌بار میوه فروش

شهردار یاسوج از شناسایی ۸۰۰ وانت‌بار میوه فروش در سطح این شهر خبر داد و گفت: در روزهای اخیر شاهد میوه فروشی با خودروهای سواری شاسی بلند چینی هستیم.نستهن مقدم اظهار داشت: در ۷ ماه اخیر جمع آوری و ساماندهی دستفروشان و وانت بارهای میوه فروش به جد در دستور کار بوده ولی به دلیل سماجت وانت‌بارها و دستفروشان به این موضوع به یک معضل تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون چندین مرتبه کار ساماندهی وانت بارهای میوه فروش را انجام داده‌ایم، عنوان کرد: بنا به هر دلیلی بعد از چند روز، مجدد شاهد حضور آنان در معابر و ایجاد مزاحمت برای مردم و شهروندان هستیم.مقدم با اشاره به مخدوش کردن پلاک وانت‌های میوه فروش ابراز کرد: طبق بررسی‌های میدانی صورت گرفته پلاک بیش از ۳۰ درصد وانت بارهای میوه فروش مخدوش بوده که انتظار می‌رود در این زمینه دستگاه قضایی و پلیس تدابیر لازم را بیندیشند.

شهردار یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی کامل وانت‌بارهای میوه فروش را مستلزم ورود قاطعانه دستگاه قضایی دانست و بیان کرد: پلیس راهور نسبت به مکان یابی تابلوهای توقف ممنوع در کمترین زمان ممکن اقدام کند تا شهرداری نیز سریع وظیفه خود را انجام دهد.مقدم با تاکید بر اینکه وانت‌بارهای میوه فروش و دستفروشان از معضلات شهرداری است، افزود: افزایش تعداد نیروهای اجرائیات شهرداری را در کمترین زمان ممکن در صورت نیاز انجام می‌دهیم.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. ناشناس گفت:

  پنج سال است که دوکیلومتر کار ازپل تنگاری تا دوراه سفیدار پرترافیکترین محور است هنوز اسفالت نشده است به دلیل بی پولی

 2. ناشناس گفت:

  پنج سال است که دوکیلومتر کار ازپل تنگاری تا دوراه سفیدار پرترافیکترین محور است هنوز اسفالت نشده است به دلیل بی پولی

 3. ياسوج گفت:

  جناب اكبري با سلام. شما در جلسه ترافيك ظاهرا صحبت هاي در خصوص بافت فرسوده مطرح نموديد. بنده به عنوان يك شهروند مركز استان واقعا غبطه ميخورم كه شماها را به عنوان شوراي شهر ياسوج انتخاب كرديم. ببين شما تازه پس از چند سال تازه متوجه شدي كه كل اعتبارات بافت فرسوده استان صرف بهسازي خيابان بلاديان شده . چرا موضوع را پيگيري نكرديد؟ چرا اقاي تاجگردون بايد كل اعتبار را به سمت گچساران سوق بده؟ اين نشانه صعف و عملكردي شوراي شهر و نماينده محلس هست. ما به شماها اعتماد كرديم و راي به شماها داديم و در عالم بي خبري از غفلت شماها سو استفاده شده ؟ چرا به يك خيابان تو گچساران اين همه بايد اعتبار بدن كه مغازه هاي كهنه را نوساز كنن ولي تو مركز استان حفره دو متري بايد تو اسفالتش پديدار بشه؟ پس شماها مقصر هستيد؟ اقاي عليمردان دست نشانده تاجگردون هست و كل اعتبارات را داره ميده به گچساران و كسي ازش سوالي هم نميكنه. استاندار هم دست نشانده تاجگردون هست و كاري به مسايل استان نداره.

 4. ناشناس گفت:

  با سلام. تا عليمرداني تو اين خاك هست مع الاسف همين وضعيت را داريم. نماينده بويراحمد فقط دلخوش كرده به پروژه هاي اب و فاضلاب روستايي ونمي دونه كه راه تامين اعتبار جهت كمك به شهرداري مركز چجوري هست. بايد تعامل بيشتري با شهرداري داشته باشه كه نداره!

 5. بيطرف گفت:

  پس شماها نمايندگان مردم ياسوج كجاييد كه همش داره سرازير ميشه به سمت گچساران فقط خوب بلدي پروژه ?راپيگير باشي كه كلي ابهام دازه

 6. ناشناس گفت:

  اقاي نماينده بويراحمد كه همش خوابه. استاندار هم زورش به عليمرداني نميرسه . پس اوضاع از اين بهتر نميشه…

 7. احسان حاتمی پور گفت:

  هر وقت مردی از دیار آریوبرزن به دفاع از مردمش بر می خیزد، افرادی ساده لوح که معلوم نیست از کدام آخور تغذیه می شوند شروع به تخریب کردن می کنن، اگر مشکل تان مهندس اکبری و دیگر باغیرتان بویراحمد است ، این نشان از بی غیرتی شما و حامیان امثال شماهاست، و اگر با پیشرفت و توسعه مشکلی دارید حتما به روانشناس مراجعه کنید. وقتی مدیران نالایق استان به صندلیهای موقتشان چسبیدن ، بگذارید نمایندگان و منتخبین حق را ادا کرده و نگذارند سرزمینتان آماج بی مسئولیتی و بی خردی افرادی قرار بگیرد که برای مال اندوزی حاضرند شرافت و مردانگی خود را به حراج بگذارند

 8. سادات گفت:

  واقعا متاسفم برای مردم بویراحمد ونماینده بویراحمد آقای علیمردانی از ضعیف ترین مدیران کشور میباشد چرا استاندار مدیران ضعیف رو حمایت میکنه

 9. گچساران گفت:

  سى سال حق خورديد حال نوبت ما هستش

 10. بويراحمدى گچساران گفت:

  جونم من نفست دكتر تاجگردون ككاى با عرضم

 11. آبشيرين گفت:

  آقاى اكبرى سعى بفرماييد در حوزه خودت كارشناسى كنيد ضمنأ ما در كنار آتش چاه نفت ميسوزيم بعد شما توقع پول دارين … ودر پايان با چند مدير گچسارانى كه در رأس استان هستن زيادى كل كل نكنيد…

 12. بويراحمد گفت:

  ككاي ابشيريني زياد پاتو از گليمت فراتر نزار.

 13. بويراحمد گفت:

  برو ابتو شيرين كن ككا جان

 14. ناشناس گفت:

  برو كشكتو بساب عليمرداني

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس