تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 56540
تعداد نظرات: ۱۹ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۹۷ - ۰۰:۳۸

فصلی نو – مطلب ممتشر شده از سری یادداشت های مخاطبین رسانه است و انتشار بمعنای رد یا تایید نیست.

واکنش جمعی از اصلاح طلبان استان به انتقادات رضاتوفیقی به استاندار

فصلی نو ، واکنش جمعی از اصلاح طلبان استان به انتقادات رضاتوفیقی به استاندار

بسمه تعالی

اصلاحات گفتمان مبتنی بر خردی جمعی است که بر پایه آرمان های اصیلی بنا نهاده شده است که هیچ فردی نمی تواند به تنهایی آن را به سر منزل مقصود برساند. نشست ها و گفتمان هایی که بر محور فرد گرایی بنا شود هیچگاه ثمره ای نخواهد داشت تا که همه از آن بهرمند گردند. از آنجا که دوستانی به بهانه افطار اقدام به برگزاری نشست و محفلی با عنوان نشست افطاری اصلاح طلبان و اعضای ستاد روحانی کرده اند و در این نشست با ایراد سخن و اقدام به تهدید استاندار و مدیرانش نموده باید بدانند که جریان و نیروهای اصیل اصلاحات، همفکر آنان در این مسیر نخواهند بود و تمام قد از گفتمان اصیل خود دفاع خواهند نمود. چرا که اکثریت اصلاح طلبان این رفتار و عملکرد را زیبنده گفتمان خود نمی دانند و به همین سبب در این نشست آنان را همراهی نکردند. بنابراین اگر جلسه شورای هماهنگی و یا ستاد دکتر روحانی بوده پس چرا همه عوامل و اعضا حضور نداشته اند و صرفا تعدادی وابسته به اعضای حلقه خاص بوده اند که هیچ جایگاهی در میان اصلاح طلبان ندارند. به همین منظور اگر جلسه ستاد و شورای هماهنگی اصلاحات بوده است پس چرا اکثریت اعضای شورا و ستاد از جمله:

۱. دبیر مجمع نیروهای خط امام (ره) سید علی پرواز
۲. دبیر مجمع فرهنگیان ایران اسلامی ابوالفضل جاوریان
۳. دبیر مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی و همچنین معاون تشکل ها و اقشار ستاد روحانی در استان علی کامرانی مقدم
۵. دبیر انجمن اسلامی مهندسان امین کاظم نژاد
۶. دبیر حزب مردم سالاری میلاد محمدی
۷. دبیر انجمن اسلامی پزشکان سید محمد کاظم نظری
۸. دبیر حزب تشکیلات خانه کارگر جنتی
۹ . دبیر حزب حاما ،اراده ملت شفیع رحیم پور
۱۰ . سید حجت هاشمی دبیر حزب اعتماد ملی

و از ستاد روحانی نیز روسای ستاد در شهرستان ها
۱. ستاد بهمئی بهرام آقای نیک فرجام
۲. ستاد لنده آقای افراخته
۳ . ستاد چرام آقای مسعود قبادی
۴. ستاد دیشموک آقای رازیانی
۵. ستاد چاروسا آقای شهید نیک
۶. ستاد باشت آقای سجادی
۷. روسای ستادهای جوانان و بانوان همه شهرستان ها
۸. قائم مقام ستاد روحانی در کهگیلویه سید نعمت الله صدوقی
در این محفل حضور نداشتند .
اگر چه جمع کثیری از شرکت کنندگان نیز از اهداف نشست آگاهی نداشتند در غیر اینصورت حضور پیدا نمی کردند.
جناب اقای سید رضا توفیقی سر سخنم با شماست که بعد از مدت ها سکوت ، قصد تهدید و افشاگری دارید.
چطور در زمان استاندار پیشین ، دکتر خادمی که نماد قوم گرایی و طایفه گرایی بود که گواه این سخن انتخاب سیزده مدیر از یک طایفه در مناصب مختلف بود هیچ حرفی ، سخنی به میان نیاوردید! آیا آن موقع نه جای تهدید حداقل جای انتقاد و نقد نبود؟

چرا زمانی که اقای خادمی بیش از ده نفر از مدیران دولت احمدی نژاد را ابقاء یا ارتقا دادند واکنشی نشان ندادید و به تعریف و تمجید از عملکرد ایشان پرداختید؟
چرا زمانی که تیم استانداری در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ از کاندیدای نظامی و جبهه پایداری (عدل هاشمی) حمایت نمودند برنخروشیدید؟
حال چه شده است که داعیه دار دفاع از پرچم اصلاحات و نیروهای اصلاح طلب شده اید؟
اقای سید رضا توفیقی شما در گذشته عنوان کردید که نیروهای اصلاح طلب باید سطح توقعات و انتظارات خود را کاهش دهند. اما اکنون انتظارات و توقعات خود بیش از پیش موجبات تخریب استاندار و نیروهای اصلاح طلب را در پی داشته است.
بر همگان واضح و مبرهن است که تهدیدات تیم محفل نشین تان(شما، سید رضا عسکری، عرفانی زاده ،شریفی و …) برعلیه استاندار به قصد غرض ورزی و امتیاز گیری است. انتقادات و تخریب ها علیه استاندار صرفا بدلیل برآورده نشدن انتظارات و خواسته های نامعقول شما است.
خود بهتر از دیگران می دانید که در زمان اقای خادمی فرزندان ، دوستان و آشنایان خود را بدون ضابطه در دستگاه های مختلف استخدام نموده و حقوق جوانان اصلاح طلب اصیلی که برای جریان اصلاحات تلاش های زیادی کردند و هزینه ها دادند را ضایع نمودی و گرفتن امتیازات مالی از جمله پیمانکاری ، پروژهای مالی برای بستگان و دوستان خود و همچنین گماردن نزدیکان خود در مناصب را به رسالت و اهداف جریان اصلاحات و نیروهایش ترجیح دادید.

شما قبلا در زمان اقای خادمی در مصاحبه ای عنوان کردید که نباید نماینده عالی دولت در استان را تخریب و یا تخطئه نمود اما اکنون شما و دوستان محفل نشین شبانه ات کمر همت را برای تخریب استاندار بسته اید و هیچگاه با گروه ها و اقشار مختلف اصلاح طلب همفکری نکرده اید. اگر زمان کمی را به عقب باز گردید و آرشیو مصاحبه های خود را دوباره مرور نمایید بدلیل تناقض در گفتار و رفتارتان زیر سوال می روید که این زیبنده گفتمان اصلاح طلبی نیست.
که البته دلیل این مهم نیز آن است که اقای خادمی ماشین امضایی برای نمایندگان بود و قوه مجریه در عمل در استان وجود نداشت . اگر چه اقدامات استاندار کنونی بر خلاف دکتر خادمی و شما، ادعای اصلاح طلبی ندارد اما در عمل معاونین و مدیرانی که بکار گمارده اند اصلاح طلبان اصیلی هستند که همسو با جریان اصلاحات پیش خواهند رفت. اگر واقع بینانه به رفتار و عملکرد شما نگاه شود ناراحتی و نارضایتی شما از دکتر احمدی استاندار کنونی این است که ایشان استقلال قوه مجریه را حفظ نموده است.
همانطور که شما و دوستان محفل نشین تان بعد از گستردن دامنه اختلافات میان نیروهای اصلاح طلب در کهگیلویه اکنون بدنبال تحقق هدف خود در بویراحمد می باشید. جناب اقای رضا توفیقی آیا شما و دوستانت جز اختلاف و تفرقه افکنی بین همفکران، تعامل و معامله با نماینده جبهه پایداری و اصول گرایان ،قدمی برای تحقق آرمان های نیروهای اصیل اصلاحات برداشته اید؟

آیا تا کنون بدنبال تحقق مطالبات و خواسته و انتظارات جوانان جریان بوده اید؟
توصیه به شما و دیگر دوستانت این است که دست از کج روی و فرد گرایی بردارید و به خرد جمعی اصلاحات بازگشته و تلاش برای انسجام و وحدت جریان اصلاحات با همه نیروهایش را در نظر بگیرید و همچنین به توسعه استان، فراجناحی و خارج از بعد قومی گرایی و طایفه گرایی بنگرید. چرا که تاکنون کسی از تخریب ، تضعیف و یا تهدید در این استان سودی نبرده و نخواهد برد.

جمعی از اصلاح طلبان استان

من الله توفیق

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. تیز بین گفت:

  اکثر اسامی افراد نجیب و درستی هستند ولی خدا وکیلی تسلط تاجگردون بر استاندار و همه مقدرات استان و بایکوت کردن کهگیلویه و جذب همه نیروهای تاجگردون در ادارات و استعمارگری او را میخواهید انکار کنید بابا این را که بچه ها هم میدانند و اظهر من الشمس است

 2. رضا گفت:

  سلام جناب رضاتوفیقی از جمله اصلاح طلبان ثابت قدم و زجر کشیده هست و تا کنون هم در این مسیر ۴۰ ساله دنبال هیچ منفعتی نبوده و مثل کوه استوار مانده و ما جمعی از اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ حمایت قاطع خود را از مواضع ایشان بعمل می آوریم

 3. حسنوند گفت:

  سلام جناب رضاتوفیقی از جمله اصلاح طلبان ثابت قدم و زجر کشیده هست و تا کنون هم در این مسیر ۴۰ ساله دنبال هیچ منفعتی نبوده و مثل کوه استوار مانده و ما جمعی از اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ حمایت قاطع خود را از مواضع ایشان بعمل می آوریم

 4. جمشید سوق گفت:

  رضا توفیقی فردی با ثبات در جریان اصلاحطلبیست

 5. بزرگوار گفت:

  درود بر سید زجرکشیده اصلاحات رضاتوفیفی عزیز.قطعا ایشون دوست دار و هواخواه اصلاح طلبی هست .دراین نباید شک کرد

 6. امير گفت:

  كاش نگارنده يه مورد از كاراهاي عمراني يا يه مورد از برنامه هاي اقاي احمدي رو بيان مي نمود به نظرم ايشون هيچ برنامه اي اعم از عمراني يا اقتصادي بخصوص جهت اشتغال زايي نداره چون با مديريت بيگانه هست و همه ما ميدونيم ابري كه سروصدا داره نبايد منتظر بارونش موند

 7. علي رضايي گفت:

  براي همه روشن است كه قلم به مزدان از كجا هدايت مي شوند و از چه كساني دستور ميگيرند اگر يك نفر از شما تازه به دوران رسيده هاي عرصه ي سياسي به اندازه نصف آقاي سيد ضياءالدين رضاتوفيقي و دوستانش براي جريان اصلاحات هزينه ميكرديد زمين و زمان را بهم ميزديد ، شماها مأموريت داريد كه فضاي استان را آلوده كنيد تا استاندار و نماينده ها هر كاري ميخواهند انجام دهند ، كدام مدير به مردم پاسخگوست ؟!!!

  آيا مديران استاني و شهرستاني جز به نمايندگان به كس ديگري پاسخگو هستند؟!!!
  آقاي توفيقي بعنوان رئيس ستاد روحاني موظف است كه پيگير مطالبات مردم باشد . هر سه ماه بك جلسه با مجموعه ي ستاد دارد اين جلسه هم در همين راستا برگزار شد ، شما نماينده ي اصلاح طلبانيد ؟!!!
  واي بحال اصلاح طلباني كه شماها نماينده آنها باشيد . اجازه بدهيد آقاي توفيقي در راستاي مسؤليتش مسائل استان و مطالبات مردم را منعكس كند . بس كنيد تا كي ميخواهيد با تخريب امثال رضاتوفيقي براي خودتان اسم و رسم پيدا كنيد ؟!!!، حيا كنيد !!!

 8. چرام همیشه بیدار گفت:

  درود بر سید اصلاحات استان
  شما نگارنده محترم اصلاح طلب که نه شاید منفعت طلب باشی
  حد اقل منفعت طلب منصف و مرد باش به اسم خودت مطلب بزن و اگر واقعا کلامت بوی صداقت میدهد این تعدادی از اون منفعت طلبانی که همراهی کرده حضرتعالی را بیان کنید

 9. فصل بیداری گفت:

  تمنا داریم فصل نو و جناب الهی به حوزه بویراحمد اندیش ه نمایند و در جهت وحدت و همدلی اصلاح طلبان و اجماعی حد اکثریت برای کاندیدای اصلاح طلبی حوزه. بیراحمد قلم فرسایی نموده و دست از سر تاجگردون و حوزه گچساران و کهگیلویه. بزرگ بردارند خواهشاً

 10. ناشناس گفت:

  دوستان عزیز
  پرواضح است ستاد استانی آقای روحانی در استان باید پیگیر مطالبات مردم باشند . ضمن احترام به منتقدین .صحبت های آقای رضاتوفیقی بحق بود ستاد باید پیگیر باشند…..

 11. نانی گفت:

  چقدر گرفتی اینو نوشتی

 12. دنا گفت:

  برادر جمعی را ولش کن مثل مرد بیا میدون دعوت کن شام بده جلسه بذار ما هم روی ماهواره ببینیم شاید شما درست بگید

 13. دنا گفت:

  سلام، خیلی تند روی فرمودید، واقعا سید خیلی تلاش کردند برای انتخابات و حق مسلمشان هست که ازشون مشاوره ببرند آقای استاندار، این جمع اصلاح طلبان که شما نماینده آنها هستید، کیا هستند؟
  واقعا آقای رضاتوفیقی خوب تا الان صبر کردند!!!

 14. دنا گفت:

  سلام، خیلی تند روی فرمودید، واقعا سید خیلی تلاش کردند برای انتخابات و حق مسلمشان هست که ازشون مشاوره بگیرندآقای استاندار، این جمع اصلاح طلبان که شما نماینده آنها هستید، کیا هستند؟
  واقعا آقای رضاتوفیقی خوب تا الان صبر کردند!!!

 15. علی گفت:

  با سلام کاش ذره ای انصاف را در نوشتارت رعایت میکردی و شما که ادعای اصلاح طلبی داری حسادت خود را به پای نیامدن دیگران نمی ریختی بیشترر کسانی که نیامدن مشکلات شخصی مسافت بوده ولی شما خود نیز سهم خواهی میکنی

 16. اصلاحات اصیل گفت:

  دوستان درود بر شرف انانی که شجاعانه حق را میگویید و کامنت میگزارید آقا بنده به شخصه اقای پرواز کامرانی و چند تا از دوستان راکاملا میشناسم و حتی با چند تاشون فامیل هستم وجدانا انسانهای شریف و پاک و فرهیخته و دلسوز هستند اما عزیزان حیات اصلاحات اصیل و ادامه را بزرگان اصلاحات در گرو حق گویی و جلوگیری از انحراف و الوده شدن ان است استاندار وامدار و قوم گرایی و ندیدن زحمات زجر کشیده ها اصلا درست نیست و خوب میدانیم که گاهی مصلحت هایی برای حفظ اساس اصلاحات است ولی نه انچنان که اوضاع امروز استاندار و نیروهای کهگیلویه و بیماری اصلاحات در بویراحمد و در نظر نگرفتن جمعیت ۴۰۰ هزار نفری کهگیلویه بزرگ و یکه تازی تاجگردون و……..را تحمل کرده و حداقل با امر به معروف و بیان انتقاد نکردن کجا میشود گفت الگوهایمان ابوذر و مصلحان بزرگ و علما و انقلابیونی که هنوز زندهاند هستند اگه نخوردیم نان گندم دیدیم دست مردم

 17. شهروند گفت:

  خاک برسراین جمع این اصلاح طلبان که این نامه را نوشتند بعد شما مگر استان مجلسی که بین اقوام دونماینده بخصوص دردانشگاه علوم پزشکی نمی بینید ؟شما اگراصلاح طلب واقعی نه معاملگر هستید. چرا ازرسالت خودتان دربرابر نمایندگان مجلس که هیچ کدام مشی دولت تدبیر راندارندولی دارند سوء استفاده می‌کنند سکوت کردین که شدند نماینده دولت نه ملت؟

 18. شهروند گفت:

  شما چه اصلاح طلبی هستید که نمی دانید رسالت رئیس ستاد انتخابات چه وظیفه ای دارد ؟واتفاقا اصلاحات در بیان موضع گیری همیشه متحدهستند . نه مثل شما پدراصلاحات اعلام موضع گیری می کند. وشما پشت معامله میکنید و

 19. منطق گفت:

  برادری که کامنت فصل بیداری را گذاشتی و گفتی دست از سر تاجگردون و و…. برادر تاجگردونه که دست از سر ما بر نمیداره استانداری میاره که تمام نیروهای کهگیلویه را بر کنار میکنه و در ادارات کهگیلویه و بویراحمدی زدایی میکنه با همه علیه مردم استان بجز اطرافیان خود تبانی میکنه غیره بومی ها را مسلط میکنه نیروهای نخبه کهگیلویه و بویراحمد و حتی گچساران را تضعیف میکند میخواهد حتی اسم کهگیلویه و بویراحمد را از استان حذف کند و دکتر چمن را حذف میکند که فرد نخبه و اصلاح طلب بود وهزاران مورد دیگر با سایت های خودش تفرقه بین مردم استان میاندازد و بودجه را مطابق میل خودش و نیروهایش خرج میکند با این کارها از اصلاحات واقعی چی باقی می ماند حاصل دسترنج ده ها ساله فرهیختگان و سیاسیون اصیل و دلسوز استان را به هدر داده اختلاف طبقاطی را زیاد کرده و از سرمایه داران دفاع میکند آیا این بود نتیجه و ارزوی اصلاح طلبان استان

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس