تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 30549
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۹۶ - ۱۴:۴۲

یکی از شکافهایی که در جوامع امروزی پیدا شده است، والدین بی سواد یا کم سواد هستند لذا پژوهشهای علمی نشان از آن دارند که والدین باسواد فرزندان موفق تری را تحویل جامعه خواهند داد.

والدین باسواد فرزندان موفق تری تحویل جامعه میدهند

ظهر امروز جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی به ریاست فرماندار درمحل فرمانداری شهرستان بویراحمد برگزار شد.
سید محمد کاظم نظری در این جلسه ضمن عرض تسلیت شهادت امام علی (ع) از اعضای این شورا جهت حضور در مراسم معنوی شبهاییی قدر دعوت کرد وگفت: شبهای قدر اوج معنویت رمضان است وباید نهایت بهره را ببریم.
فرماندار بویراحمد ریشه کن کردن بی سوادی را یکی از آرمانهای انقلاب اسلامیی برشمرد وگفت: همه باید برای تحقق این هدف بزرگگ تمام تلاش خود را بکار گیرند.
رئیس شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی شهرستان بویراحمد با بیان اینکه قبل ازز انقلاب افراد باسواد در هر روستا وکوی وبرزنن محدود و انگشت شمار بودند،گفت: گاه برای خواندن یک نامه یا نوشته ساعتها وشاید روزها وقت در جستجوی یک فرد باسواد تلف می شد.وی تصریح کرد: این در حالی است که اکنون در همه ی خانواده ها افراد تحصیل کرده زیادی هستند.
فرماندار بویراحمد با اشاره به رابطه توسعه ونرخ باسوادی در هرجامعه گفت: ارتباطط مستقیمی بین میزان سواد،آسایش وآبادانی هرر جامعه وجود دارد. وی توضیح داد: یکی از شکافهایی که در جوامع امروزی پیدا شده است، والدین بی سواد یا کم سواد هستند لذا پژوهشهای علمی نشان از آن دارند که والدین باسواد فرزندان موفق تری را تحویل جامعه خواهند داد.
رئیس شورای اداری دهیاران وبخشداران را موظف به شناسایی افراد بی سواد کرد و افزود: بسته تشویقی برای سوادآموز وسواد دهندهه درر نظر گرفته شده است و ابراز امیدواری کرد نرخ باسوادی در شهرستان بویراحمد از ۹۸ درصد به ۱۰۰در صد برسد.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس