تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 48320
تعداد نظرات: ۱۵ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۹۶ - ۱۶:۴۹

فصلی نو-اسماعیل رضا زاده سمه تعالی ابتدا باید درگذشت و آسمانی شدن، هم وطنان و هم استانیهای عزیزم را در سانحه هواپیمایی ،از طرف خود ،گمرک ایران وپرسنل استان کهگیلویه و بویراحمد، به ملت بزرگ ایران وهم استانیها و خصوصاخانواده های محترم داغدیده اعلام نمایم. بعد از ۲روز از سانحه دلخراش، هواپیمایی آسمان تهران،یاسوج ،گویا […]

نمایندگاه ملت، دکتر وکیلی ودکتر تاجگردون عدالت را اجرا کنید!!!

فصلی نو-اسماعیل رضا زاده

سمه تعالی

ابتدا باید درگذشت و آسمانی شدن، هم وطنان و هم استانیهای عزیزم را در سانحه هواپیمایی ،از طرف خود ،گمرک ایران وپرسنل استان کهگیلویه و بویراحمد، به ملت بزرگ ایران وهم استانیها و خصوصاخانواده های محترم داغدیده اعلام نمایم.

بعد از ۲روز از سانحه دلخراش، هواپیمایی آسمان تهران،یاسوج ،گویا لاشه این هواپیمای مسافربری پیدا شد.
آنهم به وسیله سربازان ارتش وگویا سپاه پاسداران،ولی اگر امیدی هم بود، به نا امیدی پیوست.خدا میداند وقتی خود را جای پدر آن فرزند خردسال ،یا مادر آن دختر دانشجو،وبرادر وخواهر آن عزیزان ازدست رفته میگذاری ،تاب ماندن رو نداری.و جز صبر و توکل به پروردگار به این عزیزان چیزی وجمله ای نمی‌تواند آرامشان‌کنند.
هنوز پیکر جان باختگان حادثه سانچی را پیدانکردند،که خبر سانحه هوایی آمد.

تسلیت گفتن از دیدگاه حقیر، دردی را دوا نمی‌کند،یا حده اقل باید پیشگیری از وقوع چنین حادثه های کرد،که دلیل و شاید دلایل چنین سوانحی در کشورمان چیست؟

به گفته یکی از کارشناسان، هواپیماهای مسافربرى داراى سیستم ELT یا همان emergency locator transmitter است که فرستنده‌ای است که نقطه وقوع سانحه را مشخص می‌کند و ماهواره‌های تجسس و نجات که عمدتا فرانسوى هستند می‌توانند موقعیت وقوع سانحه را دریافت و به عوامل تجسس و نجات اعلام کنند ولى ظاهراً هواپیمایی آسمان آبونمان این سرویس را پرداخت نکرده و از این سرویس بی بهره است.

به گفته کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی چک ELT حدودا ۳۰ روزه است و خیلی غیرطبیعی است که بخواهیم ادعا کنیم این هواپیما ELT نداشته است؛ البته باید این موضوع هم بررسی شود که اگر ELT داشته است چرا فعال نشده است و موقعیت مکانی لاشه هنوز مشخص نشده است ولی اگر مشکلاتی در موضوع ELT وحود داشته باشد، شرکت هواپیمایی آسمان تقصیر بزرگی دارد.

اکنون باید از وزیری که اگر هرکسی جای ایشان بود خود استعفا میداد،تا بیش از این بحث اسیضاح ایشان مطرح نباشد.
سوال دیگری از نماینده و مسعولین استان خصوصا بویراحمد ،این است مگر چند هواپیما دراین شهر بود،چرا هر دفعه فقط جهت رسانه ای کردن فرودگاه جهت باند پروازی به آنجا سرکی میکشیدند، اما آیا از خطرات همین باند مطلع بودند که در چه مسیری از دنا قرار داشت.
بنده یکبار با این هواپیما از تهران به یاسوج آنهم در هوای پایدار وآفتابی سفر کرده بودم همان اولین بار وآخرین باری بود که همانند خانه ای که بر روی گسل زلزله ای باشد روی همین ارتفاعات دنا تکان میخورد.و مطمعن بودم که بلاخره چنین اتفاقی رقم خواهدخورد.
آیا هواپیمای کوتاه برد که وزیر راه عرض کردند ،در ارتفاعات زاگرس ودنا تاب چنین پروازی را داشتند ودارند ،آنهم هوای ناپایدار کوه دنا..!

صنعت هواپیمایی ما فرسوده است و عمر یک‌هواپیما دراروپا بین ۱۰تا ۱۵ سال می باشد ،این هواپیما گویا بیش از بیست سال عمر داشت و یکی از مسعولین هواپیمایی کشور هم عرض کرده اند: یکی از کشورهای اروپایی این هواپیما را از مامیخواستند که بخرند!؟ جای بسی تعجب است.!! اما من به ایشان اعلام میکنم “اول گمان نمیکنیم اروپا که خود شرکتهای هواپیما سازی دارند،منتظر چنین خریداهای آنهم از شما باشند.”دوم گیریم که حرف شماصحت داشته باشد “شایدکشورهای اروپایی این هواپیما را برای “موزه ها یشان میخواستند.!!

ودر آخر “بازضمن عرض تسلیت به تمامی هم وطنان وهم استانیهای گرامی، و خانواده های داغدار ،از صمیم قلب برای دوستانم و همشهریانی که دراین سانحه آسمانی شده اند،طلب مغفرت وآمرزش را دارم‌.ولذااز “نمایندگان ملت،خصوصا جناب آقای‌ دکتر وکیلی وتاجگردون که نشان دادند از همان ابتدای حادثه، از صمیم قلب کنار هم استانیهایشان هستند،ودر منزل برخی از داغدیده ها حضور پیدا کردند ،هر مسئولی را که در این سانحه تلخ و دیگر حادثه های به این گونه قصوری داشتند و دارند، عدالت را اجرا و به محضر ملت بزرگ ایران و هم استانی های گرامی برسانید.

باتشکر
اسماعیل رضازاده

خدمتگزار شما در گمرک
جمهوری اسلامی ایران

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. شهروند گفت:

  درود بر شرفت.واقعا باید وزیر راه به استیضاح کشیده شود

 2. شهروند گفت:

  بنده هم موافقم فقط دکتد وکیلی و تاجگردون توان استیضاح و برخورد با مصوبین را دارند

 3. احمد گفت:

  حاج زارع فاح خوانی هنوز شروع نشده کجایی تو راهرو مجلس

 4. کاش امثال شما جوانان به جای این آدم های فرسوده می گفت:

  صفایی

 5. دنا گفت:

  تا‌کی ما باید وزیر استیضاح نشدنی را ببینیم.
  امروز استان در عزار است و خدا میداند تنها کسی متنی که دیدیم حرف دل مردم را میزند

 6. جوابیه گفت:

  بچه ف….. اگر سپاه نبود که تا حالا به دمت جارو می بستن . در ضمن بجای اراجیف نویسی میومدی ببینی سپاه داره میزنه به کوه برای پیدا کردن مسافران یا مدیران دولتی .در ثانی عدل هاشمی هم همراه تاج و وکیلی بود چطور مگه خرت پیشش نمیره که اسمی ازش نیاوردی

 7. جوابیه۱ گفت:

  چه ربطی داشت. این بنده خدا که هم تکاوران ارتش و هم سپاه رو گفتن!!
  این نوع نگرش های افراطی باعث همچین سوانحی هست که صنعت هواپیمایی ما هنوز فرسوده بقی بمونه و مخالف برجام شدید

 8. دانش گفت:

  باسلام.
  اتفاقا ایشان حرف دل خیلیا رو زدند…

 9. بویراحمد گفت:

  عدل هاشمی که پی معامله هاشون هستند. و زارع هم که اثری ازشون نیست.
  درود بر رضازاده که با شهامت حرفهای دل مردم رو میزنند

 10. شاکری گفت:

  برادر جوابیه ایشون از خانواده های ایثارگر هستند. و درثانی چه ربطی داشت ایشون از سپاه هم نام برده ولی خب تکاوران نیروی زمینی ارتش الان اجساد رو دارن میارن

 11. هم استانی گفت:

  امروز اتحاد همه لرها باید بیش از پیش شود.
  مطلب به حق مهندس رضازاده درست و با شهامت و درایت گفتن.کاش کمی تفکر هم بود که کسانی رو که در این سانحه مقصر هستند به نمایندگان ملت جهت استیضاح سپرد

 12. کهگیلویه بزرگ گفت:

  خوشحالیم حده اقل شما آبروداری از گمرک میکنید.
  اصلا نمیدونستم استان هم گمرک داره

 13. عنبری گفت:

  الحق که خودشما از این نماینده ای که بویراحمد دارد پیشگام تر هستید

 14. فرید یزدان پناه گفت:

  درود دوست گرامی…..ولی با عوض کردن وزیری …کسی دیگه انتخاب میشه وهمین اش وهمین کاسه …چیزی عوض نمیشه …باید کار اساسی کرد وتعطیل کردن صنعت هوایی وریلی ودریا نوردی ….اگر ایمنی دارند یا ندارد ویا عمرمفید دارند یا ندارند ….خودمسئولین بهاشون اومد ورفت کنند.تا یا درستش کنند ویا ورشکسته بشوند ….کشور بحرین یک کشوری که به اندازه استان ماست از نظر وسعت وجمعیت ولی درامد هوایش به اندازه سالیانه فروش نفت کشور ماست ..توبخوان حدیث مفصل از این معما…….

 15. کارگر گفت:

  ایشون تو دفتردکتروکیلی کارمیکنند این دونمایند استیضاح بکن نیستند اینها باج می خواهند ومی گیرند حالا ببین کی گفتم بعدش هم آقای رضازاده شما که در دفتر دکتر وکیلی مشغولید بله قبلا هم گمرک بودید حداقل قدم اول را صادق باش

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس