تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 49926
تعداد نظرات: ۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۹۶ - ۰۴:۲۱

فصلی نو ، سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: خوشبختانه استان کهگیلویه و بویراحمد طی سال های اخیر نسبت به سایر استان ها از نظر تلفات جانی‌ و مالی در حوادث چهارشنبه سوری کمترین آمار را داشته است. به گزارش فصلی نو به نقل از  روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان؛ ابراهیم […]

نشست دستور العمل پیشگیری و کنترل حوادث چهارشنبه سوری در یاسوج برگزار شد + تصاویر

فصلی نو ، سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: خوشبختانه استان کهگیلویه و بویراحمد طی سال های اخیر نسبت به سایر استان ها از نظر تلفات جانی‌ و مالی در حوادث چهارشنبه سوری کمترین آمار را داشته است.

به گزارش فصلی نو به نقل از  روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان؛ ابراهیم نعیمی در نشست دستورالعمل کنترل و پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری، افزود: یافته های پژوهشی نشان می دهد که بخشی از آیین ها و یادمان هایی که مردم ایران در زمان های گوناگون بر پا می داشتند، همچنان در فرهنگ این سرزمین پایدار شده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه در سال های اخیر برگزاری مراسم سنتی چهارشنبه سوری رنگ دیگری در بعضی استان ها به خود گرفته و تبدیل به بازی های خطرناک با مواد احتراقی شده است.

وی با بیان اینکه سالانه هزاران نفر در این مراسم مصدوم می شوند، ابراز داشت: تعداد زیادی از این افراد به دلیل آسیب های جبران ناپذیری همچون سوختگی، قطع عضو و معلولیت های جسمی روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی می شوند.

کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشتی نیز در ادامه گفت: براساس آمار سال گذشته بیش از نیمی از آسیب دیدگان در هنگام آتش بازی دچار آسیب شده اند که بیشترین آسیب ها مربوط به جراحت دست، پا و چشم است.

تاجما یزدان پناه اضافه کرد: افزایش آگاهی عمومی به خصوص نوجوانان و جوانان در خصوص حوادث آخرین چهارشنبه سال و آگاهی بخشیدن والدین در زمنیه خطرات احتمالی در مورد فرزندان، نحوه آمادگی و توانمندی کارکنان معاونت بهداشتی درمانی جهت رویارویی، پیشگیری و کنترل این نوع مراسم ( چهارشنبه سوری) از جمله دستور العمل های تعیین شده در این نشست بود.

بر پایه این خبر؛ این نشست با حضور سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، نمایندگان شهرداری، نیروی انتظامی، فرمانداری و آموزش و پرورش در سالن اجتماعات این معاونت برگزار شد.۵

ارسال خبر/ سید حسین رازیان

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
  1. شهر بی در وپیکر گفت:

    همین یک سنت ایرانی برامون مانده اون هم بگیرید…..دیگه شدیم عرب اندر عرب

  2. شهر بی در وپیکر گفت:

    عرب ابن عرب

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس