تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 54453
تعداد نظرات: ۱۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۹۷ - ۲۳:۲۲

اگر یک بررسی بر روی تودیع و معارفه های اخیر در استان داشته باشیم تا بدانیم که سیستم نماینده سالاری چه مدیرانی را به ما تحمیل کرده که نمونه آن در بالا گذشت و همین مقدمه کافی است تا با قیاس مدیرانی که استاندار آورده است با مدیران فعلی، متوجه شویم که یک مدیر تراز بالا باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

سیستم نماینده سالاری چه مدیران نوبری را به ما تحمیل کرد-بگذاریم استاندار کار خودش را بکند

فصلی نو – کوروش رستم زاده

تودیع و معارفه مدیران همیشه کلاس درس بزرگی برای مدیران اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد است، کلاس درسی که نشان می دهد یک مدیر آیا ظرفیت مدیریت را داشته است یا نه، مدیرکلی که زمین و زمان را برای عزلش متهم می کند یعنی کمی اضافه هم مدیریت کرده است.

در تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، اسدالله هاشمی برای اینکه نشان دهد با نماینده بویراحمد و دنا اختلافات جدی دارد، شروع به تعریف و تمجید از فعالیت های محیط زیستی رقیب نماینده می کند که اتفاقا هیچ سابقه محیط زیستی هم ندارد و در عوض چندین جوان که سمن های محیط زیستی با هزینه شخصی به راه انداخته اند، ناامید می شوند. آقای هاشمی به جای اینکه از عملکردش بگوید، سعی می کند که جو تودیع و معارفه را به حاشیه براند و نشان دهد که در عرصه مدیریت با سیاست مدیریتی بیگانه بوده است.

اگر یک بررسی بر روی تودیع و معارفه های اخیر در استان داشته باشیم تا بدانیم که سیستم نماینده سالاری چه مدیرانی را به ما تحمیل کرده که نمونه آن در بالا گذشت و همین مقدمه کافی است تا با قیاس مدیرانی که استاندار آورده است با مدیران فعلی، متوجه شویم که یک مدیر تراز بالا باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

احمد عریان: پرفسور احمد عریان، رئیس دانشگاه یاسوج که با نظر استاندار کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد و از مدیران منسوب به وی است. عریان موی سپید به قول خودش مویش را در مدیریت نهادهای آکادمیک سفید کرده است در همین مدت کوتاه حضورش در استان به حواشی پیرامونی دانشگاه یاسوج پایان داد و در واقع ناجی بزرگترین نهاد علمی استان بود.

پرفسور عریان به آرامی و بدون غوغاسالاری معمول مشغول ساماندهی نیروهای به اصطلاح فله ای و طایفه ای است که در دانشگاه به کار گرفته شده و جنب و جوش و تحرک خاصی هم به دانشگاه یاسوج داده است پیش بینی می شود که در آینده ای کوتاه این استاد باتجربه تحولی عظیم در حوزه دانشگاهی در استان ایجاد کند.

عزیز فیلی: از میان معاونت های استانداری، احمدی ترجیح داد که معاونت عمرانی را به یک شخص باتجربه و کارکشته بسپارد بر این اساس عزیز فیلی با کوله باری از تجربه از وزارت تا معاونت عمرانی استان های بزرگتر پای به کهگیلویه و بویراحمد نهاد.

تا پیش از آمدن فیلی، معاونت عمرانی یک معاون پشت میز نشین و اصطلاحا دکوری بود و حوزه های عمرانی جز با نظر استاندار پیش نمی رفت که اغلب استاندار هم سالی یکی دو بازدید نمایشی از پروژه های عمرانی داشت و مشتی حرف های تکراری اما پس از فیلی این معاونت قدرت و ارج یافت. فیلی شخصا از پروژه های عمرانی و حتی اقتصادی بازدید می کند و براساس تجربه و سابقه کاری زمینه فعال شدن بسیاری از آنها را فراهم کرده است.

فیلی این روزها شهر به شهر می گردد و از پروژه ها بازدید می کند و در آینده ای نه چندان دور توسعه راهسازی در استان را شاهد خواهیم بود که حتی می توان از آن به عنوان انقلاب عرصه راه در استان یاد کرد.

مدیران بانکی: استاندار کهگیلویه و بویراحمد پس از اولین روزهای کاریش درد عدم رونق تولید در استان را تشخیص داد و نسخه ای جامع برای آن پیچید که اولین داروی این نسخه تغییر نظر بانک ها نسبت به صنعت و واحدهای تولیدی بود. تعدادی از مدیران بانکی استان تغییر کردند و امروز شاهدیم که کمترین مشکل بین بانک ها و واحدهای تولیدی وجود دارد و به نوعی عزمی جدی در بین بانکها برای پرداخت تسهیلات و یا تقسیط مجدد تسهیلات واحدهای تولیدی در استان وجود دارد.

مدیران منتسب به استاندار نشان داده اند که در فرصت اندک و با اعتبارات محدود هم می توان کارهای بزرگ کرد- نمونه اش زیلایی- اما مشکل اصلی در استان مدیران منتسب به نمایندگان مجلس هستند که رخوت و سستی در آنها و توجیه عدم وجود اعتبارات کافی این استان را به تعطیلی کشانده بود به نظر می رسد استاندار با آوردن گزینه های کاربلد یک تحرک خوبی به استان داده است پس باید یکبار برای همیشه دور مدیرانی که ظرفیت مدیریت ندارند را خط بکشیم تا توسعه یافته شویم.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. س.ی گفت:

  استاندار فقط یه اشتباه داشت و اونم گوهرگانیه .من نمیدونم یه تحصیلکرده رشته کشاورزی اونم توی ارمنستان و دانشگاههای پول بده مدرک بگیر چه حرکت اقتصادی قراره انجام بده که معاون اقتصادی استاندار بشه

 2. س.ی گفت:

  استاندار نباید یه تحصیل کرده دانشگاه های پولکی ارمنستانی اونم تو رشته کشاورزی رو معاون اقتصادی استان میکرد .گوهرگانی نقطه ضعف استانداره

 3. بویراحمدی گفت:

  واقعا برا استاندار و تاجگردون متاسفیم با این معاون اقتصادی که به استان تحمیل کردن

 4. علی گفت:

  سلام
  احتمالا خود شما جز مدیران کار بلد استاندار میباشین
  دوست عزیز اولا شما به صحبتهای آقای هاشمی را گوش ندادین گفتن در حل و فصل و اختلاف نربوط به محیط بانان
  کمک کردن
  دوما چه مدیران قبلی جه فعلی همش دست نشانده نماینده ها می باشند

 5. سید گفت:

  آقا این هاشمی ول معطل بود.
  رکورد دار کوتاهترین دوران مدیرکلی در استان است.

 6. مزخرف نوشتی گفت:

  رستم زاده پاچه خوار جدید استاندار احمدی

 7. ناشناس گفت:

  عریان نظر استاندار نبوده از وزارتخانه انتخاب و منصوب شده برادر اگر میخوای قلم بزنی اول اطلاعاتت رو ببر بالا

 8. علی گفت:

  متاسفانه در استان ما یه ادم بیسواد میشه مدیر کل به خاطر اینکه تو انتخابات فلان نماینده خیلی تلاش کرده خیلی مخ ادمای فقیر و بی سواد را زده ، یا هم زیاد پول پخش کرده برا جمع کردن رای ، ادمی که رای مردم با پول میخره برا نماینده معلوم که به بیت المال هم رحم نمیکنه ، بیشتر مدیران ما اینجوری هستند ، نه با سواد

 9. اصلاح طلب گفت:

  میگم چرا شما بهتون زور میاد که اقای هاشمی از دکتر روشنفکر یه تشکر خشک و خالی داشته و زمین و زمان رو بهم دوخته اید
  جناب الهی مسئول سایت خبری فصلی نو اگه نمیدونی بدان که بقیه ارادات هم از نیروهای روشنفکر مملو هست و جناب زارعی چندتاشو میتونه عوض کنه

 10. بی خانمان گفت:

  آخ وبختوم هاشمی چه ادبار ه

 11. واقع بین گفت:

  هاشمی فکر کرده روشنفکر نماینده بعدی خواهد بود به همین دلیل داره وامدار خودش میکنه. اما دریغ از اینکه قطعا آرای روشنفکر بسیار کمتر از دور گذشته است. البته هر چند بالاخره به نفع هدایت خواه کنار خواهد رفت. قطعا پدیده انتخایات آینده دکتر درخشنده خواهد بود.

 12. شهروند گفت:

  بدترین استاندار بعد از حسینی

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس