تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 22378
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۹۶ - ۱۸:۳۵

خدا را گواه می گیرم که فارغ از تمام مسایل و به دور از ریا و تظاهر انگیزه‌ی حقیر چه حضور در شورای شهر و چه در هر جایگاه و منصبی جز خدمت صادقانه و بی‌شائبه به هم‌نوعان از جان عزیز ترم بدون هیچ چشم داشتی و یا منتی نبوده و نخواهد بود.

مردم دیارم،از اسب افتاده اند ،از اصل نیافتاده اند/فقیر هم باشند،حقیر نمی شونذ

فصلی نو،زهرا اسفندیاری از چهره‌های فرهنگی و اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد که قصد ورود به انتخابات پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر یاسوج را داشت با انتشار بیانیه‌ای از این عرصه کنار رفت.

به گزارش فصلی نو ، متن این بیانیه به شرح زیر است؛
به نام خداوند جان و خرد
کزین برتر اندیشه بر نگذرد

«بر آوردن نیازهای مردم پایدار مگر به سه چیز، کوچک شمردن آن تا خود بزرگ نماید، پنهان داشتن آن تا خود آشکار شود، و شتاب در برآوردن آن، تاگوارا باشد.(نهج البلاغه ،حکمت۱۰۱)»
«خداوندا! مگذار آنچه را که حق می‌دانم به خاطر آنچه که بد می‌دانند، کتمان کنم. خدایا: در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهی می کشاند. مرا با نداشتن و نخواستن، رویین تن کن»
درود بر ایل و تبارم بویراحمد، درود بر مردمان اصیل و فهیم و نجیب شهر عزیزم –یاسوج -وعرض تبریک به مناسبت عید باستانی.
شورای اسلامی شهر و روستا، نسبت به انتخابات دیگردر ایران سابقه و تجربه کمتری دارد.درحالی که انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، به اندازه عمر انقلاب اسلامی سابقه دارند. با این حال میهن عزیز اسلامی با بیش از برگزاری ۳۴انتخابات یکی از دموکراتی‌ترین نظام‌های سیاسی جهان است و انتخابات شوراها درشهرها و روستاها یکی از پر شورترین و صادقانه ترین انتخابات بوده است.
بی‌تردید مردم فهیم یاسوج درطول برگزاری این چهار دهه ی انتخابات باحضورچشمگیر صددرصدی خودرا به خوبی به جهانیان اثبات کردند اما داستان ما همان داستان قوچعلی ویازده فرزندش شده یعنی قوم لر همیشه حاضر در صحنه، اما با نگاهی واقع بین باز هم با وصله ی ناجورمحرومیت. سخنم با شماست، با شما مردم شرافتمند این استان اگرچه وصله ناجور محرومیت را همیشه یدک می کشید، اگر چه از اسب افتاده‌اید، ولی از اصل نیافتاده‌اید اگر چه فقیرید، اما حقیر نیستید.
عزیزانم اکنون که ما ایفاگر زیبا ترین و ماندگار ترین نقش دموکراسی ایران، نه بلکه جهان هستیم، چرا شایسته ترین و عاقلانه ترین را رقم نزنیم چرا انتخاب ما بر اساس عقل و خرد و اندیشه و تفکر راستین نباشد.
چرابا انکه به خوبی واقفیم که احساسی بودن در هر امری خلاف عقل و منطق است اما با این حال شالوده ی انتخاب آینده و شهر و دیار خود را باز بر اساس تعصب و احساس قومی و قبیله ای رقم می زنیم بیایید کمتر غبطه ی دموکراسی کشورهای جهان اول چون امریکا و اروپا و غیره را بخوریم بیایید کمتر از آنتالیا و جزایر اسکاتلند حرف بزنیم بیایید آن آنتالیای بی‌امن اروپا را در همین شهر پاکزاد بنا نهیم.
و به جرات در سر درِ تبلیغات خود بنویسیم ( شهر یاسوج پایتخت طبیعت ایران) بیایید برای یک بار هم که شده به خود آییم و انتخابی اصلح بر اساس تحلیل و تفکر کنیم. بیایید انسان‌های عالم و دلسوز و فرهیخته را بر کرسی‌های شورا و انتخابات بنشانیم.
خدا را گواه می گیرم که فارغ از تمام مسایل و به دور از ریا و تظاهر انگیزه‌ی حقیر چه حضور در شورای شهر و چه در هر جایگاه و منصبی جز خدمت صادقانه و بی‌شائبه به هم‌نوعان از جان عزیز ترم بدون هیچ چشم داشتی و یا منتی نبوده و نخواهد بود.
فرجام سخن اینکه:
علی رغم اصرار فراوان از نام نویسی در این دوره انصراف دادم تا عرصه را به رقبای محترم، با حسن نیت از پیشرفت شهر و دیارم بسپارم تا آنان، با انگیزه‌ی جدید و انرژی زایدالوصف به میدان عمل آیند و عرض اندام کنند. به امید انتخابی آگاهانه جهت پیشبرد توسعه و زیبایی این شهر، شهر آشوب.
از حسن اعتماد همه ی همشهریان نازنینم نسبت به حقیر از هر طایفه و ایل و تباری که در این مدت، مشوق بنده و صادقانه در کنار حقیر بوده اند کمال تشکر و قدردانی را دارم. و اجر همه ی این عزیزان را به منان بی‌منت هستی می‌سپارم.
«در این کوچه هایی که تاریک هستند من از حاصل ضرب تردید و کبریت می‌ترسم. من از سطح سیمانی قرن می‌ترسم. بیا تا نترسم من از شهرهایی که خاک سیاشان چراگاه جرثقیل است.»
با ادب و احترام کوچک همه ی عزیزان

دکتر زهرا (زهره)اسفندیاری

۹۶/۱/۸

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
برچسب ها: ،
پربازدید ها
عکس