تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 56354
تعداد نظرات: ۴ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۹۷ - ۱۹:۲۹

چرایش را باید خودشان بگویند یادم می آید حدود ۴۰ نفر از حامیان ایشان در منزل آقای ذولفقار صابری گرد هم آمدند و آنها آقای نبی زاده را مامور کردند که آقای بهرام تاجگردون را به آن جمع دعوت کند من به همراه مرحوم نبی زاده برای کم کردن اختللافات نزد ایشان رفتیم اما تاجگردون نپذیرفت و گفت هر کسی با من کار دارد به مسجد بیاید دقیقا اختلافات از همین جا شروع شد.

علیمراد جعفری: مثل بقیه “کل زن ” نداشتم – در تمامی این مدت سکوت کردم -دور ششم من انتخابات را باطل نکردم

فصلی نو ، بدنبال انتشار بخش اول مصاحبه فصلی نو با  علیمراد جعفری (اینجا بخوانید ) که بازتاب فراوانی در رسانه های استان داشت بخش دوم مصاحبه  را در زیر می خوانید .

فصلی نو – میرسیم به بحث داغ انتخابات ، چه  اتفاقی افتاد که شما به همراه مرحوم نبی زاده به این نتیجه رسیدید که بعنوان یک قطب سیاسی وارد مبارزات سیاسی شوید و شما گزینه ها را چگونه انتخاب می کردید؟

در واقع دور اول که آقای بهرام تاجگردون به مجلس راه پیدا کردند تقریبا اکثر نیروهای انقلابی متحد شدند و از ایشان حمایت کردند اما وقتی به  مجلس راه یافت اختلافات شروع شد و ارتباطات با مجموعه ای که برای ایشان در زمان انتخابات فعالیت می کردند کم رنگ شد .

فصلی نو – چرا

چرایش را باید خودشان بگویند یادم می آید حدود ۴۰ نفر از حامیان ایشان در منزل آقای ذولفقار صابری گرد هم آمدند و آنها آقای نبی زاده را مامور کردند که آقای بهرام تاجگردون را به آن جمع دعوت کند من به همراه مرحوم نبی زاده برای کم کردن اختللافات نزد ایشان رفتیم اما تاجگردون نپذیرفت و گفت هر کسی با من کار دارد به مسجد بیاید دقیقا اختلافات از همین جا شروع شد.

فصلی نو ، دور دوم انتخابات به چه شکل بود؟

ارتباط ما با آقای تاجگردون قطع شد دو جریان شدیم مخالفان تاجگردون و موافقان ایشان ،اختلافات در این دور زیاد شد و نیروهای انقلابی تمایلی نداشتند که آقای بهرام تاجگردون را حمایت کنند به همین خاطر شیخ نجفی رهنانی را از شهرستان رهنان استان اصفهان معرفی کردند که توانست در انتخابات حوزه گچساران و کهگیلویه پیروز شود.

فصلی نو ، از عملکرد ایشان در مجلس راضی بودید؟

صادقانه بگویم خیر عملکرد ایشان اصلا قابل دفاع نبود

فصلی نو، رسیدیم به دور سوم انتخابات

اجازه بدهید مسئله ای را با شما در میان بگذارم ،من به همراه مرحوم نبی زاده با آقای بهرام تاجگردون اختلاف داشتیم وقبلا هم گفتم که دلیل اختلاف ما چه بود ، یک روز صبح زود خاله مرحوم نبی زاده در دیل فوت کرده بود من رفتم خانه نبی زاده که به اتفاق ایشان در مراسم حاضر شویم از هیچ چیزی هم خبر نداشتیم که مرحوم نبی زاده بمن گفتند که چون امروز قرار است ۳ تن از شهدای عملیات بوستان در دیل خاکسپاری شود شما بهتر است که  در آنجا حضور پیدا کنی ،واقعا نمی دانستم  که آقای بهرام تاجگردون نیز در آن مراسم حاضر هستند که متوجه شدم تعدادی از بچه ها سوالاتی در ارتباط با عملکرد بهرام تاجگردون از ایشان می پرسند به هر جهت من بچه ها را جمع کردم تا تنشی پیش نیاید آنها مجموعه ای از جوانان آن روزهای دیل بودند من به خانه در دیل رفتم و از هیچ چیز خبر نداشتم یک مرتبه دیدیم صدای تیر اندازی می آید در همین حین سوال کردم متوجه شدم آقای تاجگردون با ماشین می خواستند به روستای مارین بروند بچه ها جلوی ماشین او را گرفته بودند و به عملکرد ایشان اغتراض کردند ،بچه ها را به پاسگاه آرو بردند همه بچه ها را بازداشت کرده بودند .

مردم دیل با پای پیاده به پاسگاه آرو رفتند و اعتراض کردند حاکم شرع وقت آقای احمدی بودند که بچه ها را آزاد کردند بعدها آقای بهرام تاجگردون شکایت کرد آنزمان آقای محراب اکبریان دادستان انقلاب بود بچه ها دوباره بازداشت کرذندشهید مرتضی جعفری برادر اول من بود که مرحله اول بازداشت کردند ، محمد شفیع جعفری برادر دوم مرا هم بازداشت کردند شهید صالح اشکو پسر خاله من را نیز به دستور بهرام تاجگردون بازداشت کردند .

بهرام تاجگردون در حالی برادران  من را بازداشت کرد که شهید محمد شفیع جعفری مجروح جنگ تجمیلی بود که با همین وضعیت چندین ماه بازداشت شد.

برخی از آن بجه ها که بازداشت شدند الان مسئولیت دارند .

فصلی نو – بعد چه شد؟

بعد دادستان وقت آقای اکبریان بمن گفت که گزارشی به دست آقای دری نجف آبادی رسیده است و ایشان نامه را به دبیرکل وقت حزب که در آن زمان مقام معظم رهبری بوده اند تحویل داده است شما گزارش را پس بگیرید تا من برادرانت را آزاد کنم که من زیر بار نرفتم ،ولی خوب طی این همه مدت سکوت کردم و چیزی هم نگفتم.

فصلی نو – خوب در ارتباط با دور سوم صحبت کنیم

دور سوم  نیز آقای بهرام تاجگردون نمایندگی گچساران و کهگیلویه پیروز شد

فصلی نو – عملکرد ایشان

نمی خواهم چیزی بگویم

فصلی نو ، خب دور چهارم

دور چهارم و پنجم آقای موحد در حوزه گچساران و کهگیلویه پیروز شد

فصلی نو – در گچساران چه کسانی موافق موحد بودند

من و مرحوم  نبی زاده آقای موحد را آوردیم همزمان با شب رهبری مقام معظم رهبری به این نتیجه رسیدیم که بین آقای مرحوم آیت الله ملک حسینی ،آمیر احمد تقوی و مرحوم متقی کاشانی یک وحدتی ایجاد کنیم که خروجی آن وحدت آقای موحد بود.

فصلی نو – ارزیابی شما از عملکرد موحد چگونه بود

ایشان خیلی خوب در حهمه حوزه ها کار کردند آنچه که در توان داشت انجام داد .

فصلی نو – و بالاخره رسیدیم به دوره جنجالی ششم مجلس

دور ششم حوزه گچساران و کهگیلویه از هم جدا شدند آقای نبی زاده به مجلس رفتند چند ماه بدلیل اعتراض برخی از نمایندگان حق دادن رای در مجلس از مرجوم نبی زاده گرفته شد .

فصلی نو – خوب رقیب ایشان در انتخابات چه کسی بود

آقای بهرام تاجگردون که بعد از ابطال انتخابات و رد صلاحیتش اعتراض داشت

 

فصلی نو – شما آن زمان با شورای نگهبان ارتباط داشتید

بله یک سری ارتباطاتی هم داشتم

فصلی نو – آشوب های گچساران در همین دوره انتخابات و بخاطر همین دوره اتفاق افتاد بفرمایید وضعیت به چه شکل بود؟

بله اعتراضاتی به ابطال انتخابات بود

فصلی نو – شما این دوره از انتخابات را باطل کردید ؟

من نه شورای نگهبان باطل کردابطال شد

فصلی نو – به چه دلیلی ابطال شد

تقلب – تخلف- خرید و فروش رای –

فصلی نو – جریان راست از ابزارهای قدرتی که داشت برای انتخابات دور ششم گچساران  استفاده نکرد؟

نه یک مسئله قانونی بود

 

فصلی نو – خیلی از سیاسیونی که الان مسئولیت  دارند می گویند در آن آشوب گچساران نقش داشتند از جمله آقای فرماندار کنونی گچساران شما تایید می کنید؟

من نمی توانم دقیق جواب بدهم مراجع ذی صلاح و امنیتی باید به این سوال جواب بدهند که آیا آقای رحیمی بودند یا نه ممکن است کسی آمده باشد آشوب را تماشا کند.

فصلی نو – مسئولیت شورای نگهبان گچساران در آن زمان بر عهده چه کسی بود؟

آقای سپهر

فصلی نو – انتخابات باطل شد بهرام تاجگردون رد صلاحیت شد بعد چه اتفاقی افتاد

یکسال بعد انتخابات با حضور مرحوم نبی زاده و شهرام شریفی برگزار شد که مرحوم نبی زاده انتخاب شد.

فصلی نو – ارزیابی شما از عملکرد مرحوم نبی زاده

چند ماه بخاطر اعتراض حق رای نداشت در طی این چند ماه عملا بایکوت شد که ضربات روحی فراوانی متحل شد ،حتی آقای قنبری نماینده مجلس که زمانی در همین استان استاندار بود و خط فکری او بر خلاف مرحوم نبی زاده بود بخاطر شناختی که از نبی زاده داشت از وی دفاع کرد.

فصلی نو – رسیدیم به ورود شما به مجلس چه اتفاقی افتاد که  حاضر شدید در انتخابات حضور پیدا کنید خیلی ها معتقد هستند روز تشییع مرحوم نبی زاده آقای باهنر شما را به کوشه ای برد و در رابطه با حضور شما در انتخابات صحبت کرد شما تایید می کنید.

نه لزومی نداشت که در مراسم تشییع نزدیکترین دوستم در رابطه با انتخابات صحبت کنم ،اولا تا چند ماه پس از فوت مرحوم نبی زاده دنبال این حرفها نبودم تا اینکه تعداد زیادی از نیروهای انقلابی به منزل من واقع در ۵۰۰ دستگاه آمدند و فشار آوردند که شرکت کنم و من هم به احترام آن عزیران قبول کردم پیش از این من به احترام مرحوم نبی زاده اجازه حضور بخودم را نمی دادم.

فصلی نو – رابطه شما با آقای نبی زاده استاد و شاگردی بود یا دوستی

به هر صورت ما از قبل انقلاب با هم بودیم و شعارمان هم این بود که دو یار همراه بهتر از ۱۰۰ دوست تنها

فصلی نو – از رقابت خودتان در دور هفتم بگویید

رقابت بین من – حاجی زاده – سید قدرت حسینی و هاشمی بود آنها قبل از اینکه من به صحنه بیایم فعالیت خود را شروع کرده بودند

فصلی نو – همه این هایی که گفتید رقیب شما بودند از جریان اصولگرایی بودند از جناح اصلاح طلب چه کسی بود

از چپ کسی نبود

فصلی نو – اتفاقات بعد از حضور شما در مجلس

مصادف شد با رفتن خاتمی و ورود احمدی نژاد و انتخاب استاندار آقای سید مسعود حسینی اولین استاندار بومی استان

فصلی نو – در دور هفتم با آقای هدایت خواه تعامل داشتید؟

بله با تعامل شروع کردیم اما این تعامل ادامه دار نبود

فصلی نو – چرا

دلیلش هم بیشتر انتصاب های سیاسی استان بود من گفتم عادلانه برخورد و منصوب کنیم

فصلی نو – این اتفاق افتاد؟

نه

فصلی نو – اولین استانداری که در دوره احمدی نژاد عزل شد آقای سید مسعود حسینی بودند بنظر شما دلیل عزل ایشان عدم تمایل با نمایندگان بود؟

نه اصلا عزل ایشان در زمان من اتفاق نیفتاد

فصلی نو – برای انتخاب سید مسعود حسینی از شما نظر خواستند؟

ما سه نماینده بودیم و مشورت کردیم که ما حصل مشورت آقای حسینی بود به وزیر کشور پیشنهاد دادیم.

فصلی نو – چه شد که به سید مسعود حسینی رسیدید آیا شرط و شروط برای ایشان گذاشتید

نه شرط و شروط نداشتیم بحث وحدت بود و گفتیم بهترین گزینه ایشان هستند .

فصلی نو – اگر به دوره نمایندگی تان برگردید چه کاری انجام می دهید که انجام نداده بودید؟

در حد توانم زمانی که در مجلس بودم با خدای خودم عهد کردم که برای کسانی که زبان گویایی ندارند کار کنم و کسانی را که پارتی و واسطه ندارند در اولویت قزار دهم .

سعی کردم عدالت بمعنای واقعی اجرا شود این عدالت را در بین ۴ پل بریم – بی بی حکیمه – نازمکان خیراباد اجرا کنم خدا را شکر به اکثر اهداف خود دست پیدا کردم .

سعی کردم از موقعیتی که نصیبم شدم برای منافع شخصی استفاده و سواستفاده نکنم می توانستم خیلی راحت به فلان وزیر درخواست دهم که کار شخصی برای من انجام دهد اما اینکار را نکردم و شاهد هم  دارم.

فصلی نو -قبل از اینکه به بررسی عملکرد شما در طول دوران نمایندگی تان بپردازیم راجع به غائله دیل که همین چند روز پیش با ورود فرماندار و آقای تاجگردون اتفاق افتاد بپرسم آیا شما نقشی داشتید؟

هیچ چیز پشت پرده آن قضایا نبود اما جوانانی که به نماینده رای داده بودند در ارتباط با مشکلات بیکاری و عملکرد وی مطالباتشان را حضوری بیان کردند و هیچ پشت  پرده ای نبود و از نماینده خواستند شفاف سازی کند .

فصلی نو – نماینده شفاف سازی کرد؟

نه

فصلی نو – در مصاحبه بعدی در ارتباط با عملکرد جعفری در زمان  نمایندگی مجلس – چگونگی حضور در دور آینده – شرایط نشست با دیگر اصولگزایان از جمله سید قدرت – نظر شخصی جعفریان در ارتباط برخی از شخصیت های استانی شهرستانی و کشوری – اینکه می گوید تنها ایراد من در زمان نمایندگی این بود که مثل بقیه اشخاص “کل زن” نداشتم – انتقاد شدید وی از فرماندار کنونی گچساران و دفاع تمام قد وی از محمدی فرماندار زمان نمایندگی جعفری در گچساران ……خواهیم نوشت

گفت و گو – صادق الهی نژاد

 

 

 

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 1. یوم الحسرت گفت:

  کل منصف شیعه.اینهمه یک مسلمان بی انصاف .برادرمن بهرام تاجگردون موپن ترین ادم بود.مسلمان واینهمه بی انصافی .توکجا وتاجگردون کجا.مرحوم نبی زاده انسان بزرگی بود.دررقابت باتاجگردون ارارادیدبم .توفقط به واسطه مرحوم نبی زاده که بلدازمرگش هنوزهوادارانش سردرگم بودندوبه ناحق نیابتش راتصاحب کردی نماینده شدی .چرادروغ اشکار.مگربرادرت برای غلامرضاتاجگردون تبلیغ نمیکرد.چراانموقع که مزگفتندبوی تعفن نگفتی که من طرفدارتامگردون نیستم .مگرتونبودی که میگفتی من نمیتوانم مثل مرحوم نبی زاده……..باشم هرگزحاظرنیستم نماینده شوم چخ شده که الان حاظری هرچیزی بگی برای چندرآی اضافی .اگرملاک رآی مردم باشدبامجلس تاعطاردومریخ فاصله داری.پس اصول رابه خاطرش قربانی نکن

 2. فرزاد گفت:

  درود بر حاج عليمراد جعفري. واي بر نماينده اي كه حق مردم را پايمال ميكند و حقوق انها را در جيب خود و فاميلهايش ميبرد اين حق الناس است. تاجگردون فقط به دنبال كسب مال و قدرت بيشتر است. كساني كه در گچساران و باشت بيشترين. زحمت را كشيده اند حاج جعفري و مرحوم نبي زاده بوده اند. به اميد پيروزي در اين دوره.

 3. آرو گفت:

  جناب جعفری چه راحت داری تاریخ را تحریف میکنی. بابا کمتر دروغ بگو. حاکم شرع مرحوم واعظی بود، نه آقای احمدی. بقیه حرفات هم مثل این حرفت.

 4. ناشناس گفت:

  علیمراد جعفری حیف نبی زاده که وارثش توبودی …معامله شیرتز را فراموش کردی انگار

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس