تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 52320
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۹۷ - ۱۵:۴۳

مهریانی‌ها فقط ۴ سال تحمل کنند.اگر عواقب کم‌آبی را می‌پذیرید پروژه تنگه کبوتری متوقف می‌شود.

ضرورت آبرسانی به مهریان

فرماندار بویراحمد گفت: اگر تمامی اهالی و معتمدین و نمایندگان اهالی مهریان طی صورتجلسه‌ای موافقت کنند که در صورت تشدید تنش آبی هیچگونه اعتراضی نداشته باشند و عواقب کم آبی این منطقه را بر عهده بگیرند اجرای این پروژه نیز متوقف خواهد شد.

شاهرخ کناری در نشست رفع معارضات محلی پروژه انتقال آب تنگه کبوتری با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه اظهار کرد: مهاجرپذیری منطقه مهریان و وجود پدیده حاشیه نشینی در آن ایجاب می‌کند که زیرساخت لازم در این منطقه هرچه بیشتر توسعه یابد.

فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه برداشت آب از دبی موجود آب تنگه کبوتری برای مصرف شرب آنچنان محسوس نیست، تصریح کرد: تنش آبی بوجود آمده در مهریان از یک سو و جمعیت ۲۰ هزار نفری موجود در این منطقه احداث این پروژه را ضروری کرده است.

وی اعتبار تخصیص داده شده به اجرای این پروژه را فرصتی مناسب برای اهالی مهریان برای تامین آب شرب مورد نیازشان دانست و گفت: البته همه باید بدانند که این خط انتقال موقت است تنها در چهار سال مورد نیاز خواهد بود و پس از آن آب شرب مهریان از سد تنگ سرخ تامین خواهد شد.

فرماند بویراحمد با بیان اینکه برداشت آب از تنگه کبوتری محدود و مقطعی و تنها برای مصرف شرب اهالی مهریان خواهد بود، تاکید کرد: اگر تمامی اهالی و معتمدین و نمایندگان اهالی طی صورتجلسه‌ای موافقت کنند که در صورت تشدید تنش آبی هیچگونه اعتراضی نداشته باشند و عواقب کم آبی این منطقه را بر عهده بگیرند اجرای این پروژه نیز متوقف خواهد شد.

وی از معتمدین و کشاورزان مهریان خواست تا به دور از مسائل حاشیه‌ای و احساسی در نشست‌های تخصصی‌تر نسبت به اتخاذ تصمیم منطقی اقدام کنند.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
  1. ناشناس گفت:

    جناب اقای کناری فرماندار محترم بویراحمد به نظر شما اگر مردم روستای مهریان اصلا اب نخورن خوب تر نیست متاسفانه این سخن شما نشان از این که دیدشما درسطح نوک دماغتان است
    معضل اصلی روستای مهریان نبود شورای مناسب است ک به فکر رفع مشکلات بصورت کلیشه بسنده میکنندفرماندار و اعضای محترم شورای اسلامی مهریان خدمت جنابان عرض میکنم که همه ماهها میدانیم ساخت سدتنگ سرخ در حد انداز مسولای کنونی استان نیست که شما وعده چهار سالی میدین ازطرف دیگر مردم این بوم الان از رنج بی ابی درد میکشن شما وعده کی میدین اگر خانه شما فرماندار در محله ای بود هر ۲۴ از روز ۲ اب داشتین باز هم این سخنان را بر زبان می اورید به امید روزی مسولانی بدون وعده دوروغین و اری از بی تفکری
    و اما شما اعضای شورا بدانید که اینگونه تبانی های هیچ به نفع روستای مهریان نیست و ازانجای که اخرین محله ای که از سد ساخته نشد استفاده اب دارد میشه روستای مهریان میشه یعنی عملا ابی ته لوله نمیمونه که اهلی روستا از ان ابی بنوشن
    بدانید مردم بیش از پیش اگاهند

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس