تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 54537
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۹۷ - ۲۳:۵۱

فصلی نو ، بهاردنا نوشت:انتشار مطلبی تحت عنواننظر آیت الله ملک حسینی پیرامون پروژه پتروشیمی دنا بویراحمد با واکنش های مختلفی روبرو بود. بر همین اساس تصمیم به واکاوی موضوع توسط این رسانه گرفتیم. طی اوایل اردیبهشت ماه اعضای مجموعه روزنامه ابتکار دیداری با آیت الله ملک حسینی داشتندکه مباحث مختلفی در آن مطرح شده […]

سو استفاده از بخشی از سخنان آیت الله ملک حسینی در یک دیدار

فصلی نو ، بهاردنا نوشت:انتشار مطلبی تحت عنواننظر آیت الله ملک حسینی پیرامون پروژه پتروشیمی دنا بویراحمد با واکنش های مختلفی روبرو بود.

بر همین اساس تصمیم به واکاوی موضوع توسط این رسانه گرفتیم.

طی اوایل اردیبهشت ماه اعضای مجموعه روزنامه ابتکار دیداری با آیت الله ملک حسینی داشتندکه مباحث مختلفی در آن مطرح شده است.چند روز بعد اخبار مرتبط با این دیدار با نقش بستن بر صفحه این روزنامه بر روی خروجی روزنامه ها نیز قرار گرفت.

اما نکته قابل تامل در این دیدار مباحث مطرح شده پیرامون پتروشیمی بویراحمد بود که در این دیدار آیت الله ملک حسینی از یک مصاحبه جامع و کامل پیرامون سرمایه گذاری هادر اینده ای نزدیک خبر می دهد.

با این حساب خبری پیرامون پتروشیمی بویراحمد بر روی خروجی روزنامه ابتکار به عنوان منبع اصلی دیدار قرار نمی گیرد.

با انتشار فایل صوتی این دیدار عده ای فرصت طلب با داشتن اطلاع و علم از اینکه در خود فایل بر ارائه مصاحبه اجمالی و کامل پیرامون مباحث سرمایه  گذاری مانند پتروشیمی تاکید شده نسبت به تهیه خبر و انتشار آن در رسانه ها اقدام می کنند.

در این میان چند نکته قابل ذکر است  که چرا افرادی با علم بر اینکه قرار است مصاحبه ای کامل تر و با بیان ابعاد وسیع تر ارائه شود، اقدام به انتشار خبر کرده اند.

منبع اصلی دیدار با توجه به بروز بودن خبر می توانست در آن از روزنامه استفاده کرده و با علم بر تاکید برای ارائه مصاحبه ای جامع تر، با عدم انتشار مباحث مطرح شده پیرامون حوزه سرمایه گذاری توسط سخنان آیت الله ملک حسینی، اخلاق رسانه ای را رعایت کرده است.

همچنین در فایل صوتی گفته می شودکه بعدا به شکل کامل و اجمالی مصاحبه ای پیرامون این موضوع ارائه خواهد شد.

مورد دیگر مطرح شده مربوط به متن ارسالی به رسانه های استان است که طبق پیگیری ما به هیچ عنوان به محل و روز بیان این سخنان اشاره ای نشده و این موضوع نشان از آن دارد که افرادی  با علم به این موضوع که خبر مربوط به تاریخی قبل تر است، اقدام به انتشار چنین مطلبی کرده اندو نکته مهم تر اینکه چرا به سایر بخش های صحبت ها پیرامون موارد مختلف اشاره ای نشده و تنها این بخش ار سخنان پیاده و توسط فرد یا افرادی در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

همچنین در دقایق اول صحبت ها پیرامون پتروشیمی مذگور آیت الله ملک حسینی بر ارائه یک مصاحبه کامل و اجمالی پیرامون مباحث سرمایه گذاری تاکید کرده است.

در تماسی که با خبرنگاران روزنامه ابتکار داشتیم، این افراد نیز بر این موضوع مهر تایید زده و اقدام به انتشار این مطالب را کاری غیر اخلاقی در حوزه رسانه دانستند. این مسئله اوج بی اخلاقی رسانه ای محسوب می شود و امید است در آینده شاهد تکرار چنین مواردی با بازی افراد خاص با نام شخصیت های برجسته در زمین رسانه نباشیم.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس