تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 37064
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۹۶ - ۲۳:۰۳
فصلی نو؛دفع زباله در شهرهای یاسوج و مادوان از جمله معضلاتی بود که در سالهای اخیر گریبانگیر شهرداری ها و مردم این شهر شده بود. به گزارش فصلی نو،در حالیکه بالغ بر 16 هکتار از اراضی دو پشته دشت روم برای دفع زباله در این دو شهر در نظر گرفته شده بود اما مشکلاتی از قبیل دفع غیر اصولی زباله ها ...
گام بلند “شهرداری ماداوان ” برای ساماندهی سایت دفن زباله شهرهای یاسوج و مادوان

فصلی نو؛دفع زباله در شهرهای یاسوج و مادوان از جمله معضلاتی بود که در سالهای اخیر گریبانگیر شهرداری ها و مردم این شهر شده بود.

به گزارش فصلی نو،در حالیکه بالغ بر ۱۶ هکتار از اراضی دو پشته دشت روم برای دفع زباله در این دو شهر در نظر گرفته شده بود اما مشکلاتی از قبیل دفع غیر اصولی زباله ها ،عدم دفن زباله ها ،عدم فنس کشی ،یک زنگ خطر بسیار جدی برای منابع طبیعی و محیط زیست این منطقه به شمار می آمد.

سرازیر شدن شیرآبه های ،ناشی از تولید زباله به مراتع کشاورزی و بعضا آب شرب مردم یاسوج نیز از دیگر نگرانی هایی بود که مسئولین شهرستانی و استانی عزم خود را برای پایان دادان به این بحران و فاجعه عظیم احتمالی جزم کردند.

هر چند که عده ای از کارشناسان مسائل زیست محیطی ،حوزه پسماند شهرداری یاسوج را در این فجایع مقصر قلمداد می کنند اما از قرار معلوم معضل کنونی سالهای سال است که دست مدیران حوزه شهری این دو شهر را در پوست گردو گذاشته است.

میشود عنوان کرد که با همین امکانات نیز با مدیریت بهتر امکان بهره برداری اصولی تر نیز وجود داشت اما عدم اتکا به منابع موجو و دیگر ضعف ها باعث شد تا سایه  بحران کنونی روز به روز بر سر مردم و مسئولین این شهر گسنرده تر شود.

برای جذب اعتبار کنونی اختصاص یافته به این طرح که اوایل سال جاری اختصاص داده شود ،شهرداری یاسوج اقدامی انجام نداد ،تا شهرداری مادوان برای رهایی از معضل دست بکار شود و عملا مجری طرح ساماندهی سایت دفن زباله شود.

به گزارش فصلی نو  ظهر روز گذشته و  با حضور معاون استاندار، فرماندار بویراحمد، مدیرکل محیط زیست، مدیرکل منابع طبیعی، مدیرکل دفتر شهری و مدیرکل دفتر فنی استانداری و برخی از مسئولان شهرستانی  پروژه ساماندهی سایت دفن زباله دوپشته دشتروم شهرستان بویراحمدکلنگ زنی شد.

شهردار مادوان در این مراسم با اشاره به امانی بودن این طرح بیان کرد:  پروژه ساماندهی سایت دفن زباله دوپشته دشتروم شهرستان بویراحمد  توسط شهرداری مادوان به صورت امانی اجرایی قول می‌دهم طبق برنامه زمان بندی شده به اتمام برسد و شاهد به حداقل رسیدن مشکلات کنونی باشیم.

وی از اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای ساماندهی پروژه سایت دفن زباله دشتروم خبر داد و افزود: تکمیل و اتمام این پروژه جزو اولویت‌های اصلی شهرداری مادوان برای کاهش مشکلات زیست محیطی است.

جهانبخش عنوان کرد: عملیات فنس کشی، حفر ترانشه، ساختمان مدیریت و جاده دسترسی از جمله عملیات پیش بینی شده برای ساماندهی سایت دفن زباله دو پشته دشتروم شهرستان بویراحمد است.

شهردار مادوان ادامه داد: عملیات فنش کشی این پروژه در طی یک ماه آینه به اتمام می‌رسد و همزمان عملیات اجرایی سایر عملیات دیگر را آغاز می‌کنیم تا شاهد به سرانجام رسیدن پروژه در کمترین زمان ممکن باشیم.

جهانبخش با اشاره به اینکه شاهد رشد روز افزون آلودگی و بروز بحران‌ها و دغدغه‌های زیست محیطی هستیم، تاکید کرد: مشکلات زیست محیطی از جایی آغاز می‌شود که انسان رابطه خود را با نظام طبیعت به درستی تعریف نکند.

image_pdfimage_print
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس