تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 52872
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۹۷ - ۱۹:۰۷

 فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد ، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزایش روزافزون ساخت و سازهای غیرمجاز در نقاط مختلف این استان به ویژه شهر یاسوج نگران کننده است. به گزارش فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد ،عزیز فیلی روز چهارشنبه در نشست کارگروه امور زیربنایی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: در […]

ساخت و سازهای غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است

 فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد ، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزایش روزافزون ساخت و سازهای غیرمجاز در نقاط مختلف این استان به ویژه شهر یاسوج نگران کننده است.

به گزارش فصلی نو استان کهگیلویه و بویراحمد ،عزیز فیلی روز چهارشنبه در نشست کارگروه امور زیربنایی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: در زمینه واگذاری زمین یا تغییر کاربری برای اجرای طرح های اقتصادی، اشتغالزا و خدماتی در این استان باید تا حد امکان به جای زمین های کشاورزی از اراضی ملی استفاده شود.

وی افزود: حضور هشت فرماندار کهگیلویه و بویراحمد یا نمایندگان آنها در نشست های آینده کارگروه امور زیربنایی این استان الزامی است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این امر سبب تصمیم گیری بهتر در مورد نحوه واگذاری و تغییر کاربری اراضی ملی یا زمین های کشاورزی برای اجرای انواع طرح ها در استان خواهد شد.

فیلی عنوان کرد: مهلت پاسخ دادن دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به استعلام ها در زمینه واگذاری و تغییر کاربری اراضی ملی یا زمین های کشاورزی در این استان حداقل یک هفته باشد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: باید هر چه سریعتر جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز در این استان گرفته شود تا چنین معضلی در آینده گسترش پیدا نکند.

سید حسین کاظمی اظهار داشت: بخش عمده ای از ساخت و سازهای غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد مربوط به حومه شهر یاسوج و روستاهای اطراف آن است.

وی افزود: حدود ۵۰۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در روستای سرآبتاوه شهرستان بویراحمد شناسایی شده در حالی که از این تعداد تاکنون تنها سه فقره پرونده به کمیسیون بررسی تخلفات شهرسازی استان ارسال شده است.

کاظمی بیان کرد: کارشناسان معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بازدید و نظارت بیشتری بر نحوه ساخت و سازها در این استان داشته باشند.

واگذاری و تغییر کاربری اراضی ملی یا زمین های کشاورزی برای اجرای هفت طرح اقتصادی، اشتغالزا و خدماتی در کهگیلویه و بویراحمد در این نشست بررسی شد.

از این تعداد با چهار طرح موافقت شد و سه طرح نیز برای تصویب به بررسی بیشتر نیاز داشت.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس