روزنامه نگار- جنگلبان بویراحمد ، عاشقی ماندگار | فصلی نو
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۶  
it is true
true
true
روزنامه نگار- جنگلبان بویراحمد ، عاشقی ماندگار

570134988سعید-نظریفصلی نو،این روزها همه از خبرنگاران حاضر در جلسات تجلیل می کنند اما در کهگیلویه و بویراحمد خبرنگاری هست که نباید از تقدیر و تجلیل از او غافل شوند .

به گزارش فصلی نو ” سیعد نظری ” روزنامه نگار  – جنگلبانی که عشق به روزنامه را با شروع بکار اولین نشریه ” کهگیلویه و بویراحمد ” به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی مهندس ” مردانی ” پدر مطبوعات استان آغاز نمود.

نظری در کنار عشق به روزنامه نگاری ، اشتغال در منابع طبیعی استان را برگزید تا عشق به طبیعت و مراقبت از جنگلها را با روزنامه نگاری عجین نماید .

او بخوبی از روزنامه نگاری و رسانه برای فرهنگ سازی حفاظت از جنگلهای بویراحمد و دنا بهره برد و عشق هایش را با هم پیوند زد . سالها قلم به دست گرفت و نوشت تا هم نقاد جامعه باشد و هم حافظ منابع طبیعی .

پس از سالها تلاش بی وقفه و بی منت او را به ریاست منابع طبیعی بویراحمد برگزیدند تا تجربه  گرانسنگ خود را به عرصه مدیریتی آورد اما برای وی ریاست و میز و صندلی مهم تر از کار عشق و علاقه اش به رسانه و جنگل نبود .

در هنگام آتش سوزی ها بدون توجه به منصب و مقام عاشقانه و دلسوزانه به یاری جنگلهای بلوط رفت تا خاموش گر آنان شود .آتش عشق او به جنگل و روزنامه نگاری از اتش برافروخته در جنگلهای بویراحمد بیشتر بود و او توانست با تلفیق دو عشق به طبیعت و روزنامه نگاری و کمک گرفتن از دوستان رسانه ایش زودتر و صد البته بهتر از دیگران در کارش موفق شود  اما این پایان داستان روزنامه نگار جنگلبان بویراحمد نبود .

آتش خاکستر های جنگل های بویراحمد و استرس کشنده روزنامه نگاری و شغلی ” سعید ” را روانه بیمارستان کرد . او قلبش را داد تا جنگلهای بویراحمد بماند . در بستر بیماری افتاد و جنگلهای بویراحمد در نبود او سوختند و البته قلب کسی نسوخت !

” قلب ” سعید فدای جنگلهای بویراحمد شد تا قلب طبعیت کهگیلویه و بویراحمد از تپش بازنایستد .  سیعد بیمار و رنجور نمی توانست دغدغه های روزنامه نگار و نقادیش را کنار بگذارد و مردانه در برابر رفتارهای فریبنده ایستاد و از بستر بیماری عشق به روزنامه نگاریش را فدای مصلحت سنجی ها نکرد . او حتی ملاحظه قلب بیمارش را نکرد تا نشان دهد روزنامه نگار با شرف حتی در بستر بیماری شرفش را فدای رفاقت ها نخواهد کرد .

با او چه کردند ؟ قسمت این همه فداکاری برای قلم و محیط زیست چه بود ؟ به بی اخلاقی ترین شکل ممکن با او رفتار کردند . در شبکه های مجازی نقدهای او را بر نتابیده و فحاشی به وی هدیه دادند اما او بر اصولش ماند و می ماند .

امروز روز خبرنگار است . کسی از ” سعید نظری ” روزنامه نگار کهنه کار کهگیلویه و بویراحمد که بزودی عمل قلب خواهد داشت تقدیر نمی کند اما رسانه ها و رفقای وی که نباید او را فراموش کنند هرچند به بسیار ی از کاسبان رسانه هم امیدی نیست .

امروز ” سعید نظری ” سردبیر نشریه ” زاگرس ” در بستری بیماری است و محتاج دعای سلامت همه مردم . او نیازمند تقدیر مسئولان نیست که نشان داده اند عاجز از تقدیر چنین افرادی هستند اما او بسیار دلخوش به دعای خیر مردمی هست که صادقانه و خالصانه برای سلامتی اش به احترام روز خبرنگار به وی دعای برخواستن از بستر هدیه می کنند . خداوند یاورش باشد و قلبی سالم با عشق روزنامه نگاری و طبیعت عطایش نماید .

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true
  1. مسعود

    آرزوی سلامتی وبهبودی از ایزدمنان برای ایشان خواستاریم

  2. اریانفر

    ارزوی بهبودی سعید نظری زرا از درگاه خداوند خواستاریم

  3. سيدشهبازمعصومي

    براي سلامتي دوست ارزشمند وژورناليست اصلاح طلب كه همواره در بيان حقايق و روشنگري افكار عمومي تلاش نموده دست به دعا برميداريم و روز خبرنگار رابه ايشان تبريك و تهنيت عرض مينمايم خداوند شفاي عاجل عطا فرمايند مستدام وپايدار باشند ٠

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true