تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 56399
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۹۷ - ۱۶:۲۴

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا با هدف شناسایی کالای قاچاق خبر داد و گفت: از حدود سه هزار انبار موجود در استان، تاکنون حدود ۳۰ درصد در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش فصلی نو، داریوش دیودیده ظهر امروز در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارزش کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی سامانه جامع انبارها با هدف مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد و اظهار داشت: بر این اساس، انبارهای گمرکی، اختصاصی، دامداری‌ها، کشتارگاه‌ها و غیره لازم است در اسرع وقت در سامانه جامع انبارها ثبت‌نام کنند.

وی به مشکلات راه‌اندازی این سامانه در استان اشاره کرد و افزود: عدم استقبال واحدهای مختلف جهت ثبت انبارهای خود به دلیل ترس از ایجاد محدودیت‌های مختلف مرتبط با نحوه گردش مالی از قبیل مالیات از مهم‌ترین این مشکلات است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود سه هزار انبار و مرکز نگهداری کالا در استان وجود دارد که از این تعداد تاکنون تنها ۱۱۶۸ مورد در سامانه جامع انبارها ثبت‌نام کرده‌اند.

دیودیده بیان کرد: این سامانه به منظور شناسه‌دار کردن همه انبارها و مراکز نگهداری کالا در سطح استان با هدف شناسایی کالای قاچاق راه‌اندازی شده است.

وی گفت: در ابتدای راه‌اندازی این سامانه با مشکل عدم ارائه اطلاعات توسط گمرک و راه‌اندازی سامانه مشابه توسط گمرک مواجه بودیم که با پیگیری‌های انجام شده این مشکل در حال رفع شدن است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۷۴۰ مورد بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا انجام گرفته و تعداد ۶ پرونده قاچاق شامل مواد آرایشی و بهداشتی به ارزش‌ ۴۰۰ میلیون ریال تشکیل شده است.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس