تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 48823
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۹۶ - ۱۸:۱۳

فصلی نو،استاندار کهگیلویه و بویراحمد مکان دانشگاه آزاد در سایت سرآبتاوه را هم از این دست ساخت و سازهای غیر اصولی و شتابزده دانست و گفت: ۶۰ هزار متر مربع در آنجا فضا ساخته‌ایم و میلیاردها تومان خرج شده در حالی که استفاده‌ای از آن نمی‌کنیم. به گزارش فصلی نو، علی‌محمد احمدی عصر امروز در نشست […]

دست فرودگاه یاسوج و بیمارستان و دانشگاه آزاد در گردن هم/با یک سقوط راه توسعه نباید مسدود شود

فصلی نو،استاندار کهگیلویه و بویراحمد مکان دانشگاه آزاد در سایت سرآبتاوه را هم از این دست ساخت و سازهای غیر اصولی و شتابزده دانست و گفت: ۶۰ هزار متر مربع در آنجا فضا ساخته‌ایم و میلیاردها تومان خرج شده در حالی که استفاده‌ای از آن نمی‌کنیم.

به گزارش فصلی نو، علی‌محمد احمدی عصر امروز در نشست بخش خصوصی و دولت در محل اتاق بازرگانی یاسوج در جمع‌بندی همه مباحث صورت گرفته در آخرین نشست این شورا در سال جاری اظهار کرد: استانی هستیم که در بلوغ اقتصادی قرار داریم و مجموعه‌ای که در حادثه سقوط هواپیما از دست دادیم برگرفته از تعدادی نخبگان علمی و نخبگان اقتصادی بودند.

این مسؤول ارشد استانی با بیان اینکه چنین سانحه‌ای هزینه‌های ما در حوزه اقتصادی را مضاعف‌تر کرد افزود: اما بپذیریم جامعه‌ای که هدفمند باشد با یک شوک هرگز عقب‌نشینی نمی‌کند.

رئیس شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد به ظرفیت‌های بی‌بدیل استان اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم جهش اقتصادی داشته باشیم باید گام به گام در مسیر رشد اقتصادی حرکت کنیم.

وی به هزینه‌ای که از ابتدا برای ساخت و تکمیل فرودگاه یاسوج شده اشاره کرد و گفت: تاکنون برای این فرودگاه ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که اگر از همان ابتدا فرودگاه در جایی دیگر مثلا میان یاسوج و شیراز و در جایی مناسب طراحی شده بود با راه‌اندازی یک قطار سریع‌السیر می‌توانستیم هم به فرودگاه دسترسی داشته باشیم و هم برای توسعه گردشگری استان گامی برداشته باشیم.

مسؤول ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارت خود در جمع اعضای شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت به وضعیت مشابه فرودگاه یاسوج با فرودگاه‌های دیگر کشور مثل ارومیه و خرم‌آباد و سنندج اشاره کرد و گفت: در تعدادی از آن‌ها سقوط هواپیما را داشتیم که برای ما هم به دلیل وضعیت خاص منطقه و کوه‌های زاگرس این اتفاق افتاد.

وی به برخی دیگر از ساخت و سازهای شتابزده در استان مثل بیمارستان و دانشگاه پیام‌نور و دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: در ده‌کوره‌هایی پیام‌نور  زده‌ایم که اکنون در آن‌جا دانش‌آموز مدرسه‌ای هم وجود ندارد.

وی مکان دانشگاه آزاد در سایت سرآبتاوه را هم از این دست ساخت و سازهای غیر اصولی و شتابزده دانست و گفت: ۶۰ هزار متر مربع در آنجا فضا ساخته‌ایم و میلیاردها تومان خرج شده در حالی که استفاده‌ای از آن نمی‌کنیم.

این مسؤول ارشد اجرایی به استاندارد بودن فرودگاه یاسوج هم اشاره کرد و گفت: در این حادثه هنوز معلوم نیست که خطای انسانی بوده یا سن بالای هواپیما و یا خطای هواشناسی بوده ولی هر چه که بوده نباید احساس کنیم که راه توسعه استان مسدودشده است.

وی به پی‌گیری‌های خود و نمایندگان و سایر مسؤولان برای بهتر شدن این وضعیت اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا هم فرودگاه بیشتر تجهیز شود و هواپیمای بهتری بیاوریم و در صورت امکان با رایزنی با شورای عالی امنیت ملی خط هوایی دیگری برای پروازهای ما در نظر گرفته شود و با آمدن ایرلاین‌های دیگر سفرهای هوایی مطمئن‌تری برای استان داشته باشیم.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
  1. انصاری گفت:

    جناب دکتر احمدیان
    اظهارات شما در مورد احداث فرودگاه بین یاسوج شیراز و قطار سریع السیر بین فرودگاه مذکور و یاسوج حتی اگر درست باشد طرح کردن آن مفید نیست. استان های کهگیلویه و بویراحمد و ایلام و چهار محال و بختیاری و سمنان برای رفع محرومیت پایه گذاری شده اند و با پای چوبین استدلالی به مقصد نمی رسند. به جای طعنه زدن مشکلات بیمارستان را حل کنید و فضای مناسبی برای پارک علم و فناوری اختصاص دهید. انشاءالله موقع خداحافظی کارنامه خوبی داشته باشید.

پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس