تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 44186
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۹۶ - ۱۷:۵۷

فصلی نو؛ معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه‌ها به وظایف خود در ساماندهی کودکان کار عمل کنند. به گزارش فصلی نو سید محمدکاظم نظری در نشست پیش از ظهر امروز ساماندهی کودکان کار و خیابانی با تأکید بر حضور مدیران کل حوزه احتماعی در نشست‌ها اظهار کرد: اگر به هر دلیلی مدیران […]

دستگاه‌ها به وظایف خود در ساماندهی کودکان کار عمل کنند/عدم اجرایی شدن مصوبات حوزه اجتماعی

فصلی نو؛

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه‌ها به وظایف خود در ساماندهی کودکان کار عمل کنند.

به گزارش فصلی نو سید محمدکاظم نظری در نشست پیش از ظهر امروز ساماندهی کودکان کار و خیابانی با تأکید بر حضور مدیران کل حوزه احتماعی در نشست‌ها اظهار کرد: اگر به هر دلیلی مدیران نتوانستند در نشست‌ها حضور پیدا کنند نماینده ثابت با اطلاعات کامل بفرستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مطالعاتی در حوزه کودکان کار و آماری از تعداد آنها، وضعیت معیشتی خانواده و وضعیت تحصیلی آنها در دست است.

وی با بیان اینکه امکان ندارد یک آسیب اجتماعی به صفر برسد، گفت: آموزش و پرورش استان از وضعیت کودکان کار و اینکه چه تعداد از آنها دانش‌آموز هستند اطلاعی ندارد که این جای تاسف دارد.

این مسؤول با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش در این حوزه مهم بیشتر پای کار باشد، افزود: رسانه‌ها با فرهنگ‌سازی عدم کمک مردم به متکدیان خیابانی و کودکان کار حوزه اجتماعی را یاری کنند.

نظری تصریح کرد: کمک به این قبیل افراد موجب تقویت رفتار بد در جامعه می‌شود چرا که گروه‌هایی نیازمند و مورد حمایت نهادهای حمایتی مانند هلال احمر، بهزیستی، کمیته امداد قرار دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پذیرفتنی نیست خانواده‌ای تحت حمایت نهادی باشد اما فرزند خانواده بر سر چهار راه‌ها کار کند که در صورت مشاهده چنین موردی دستگاه کوتاهی کرده و مورد مواخذه قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در صورتی که هزینه‌های افراد تحت حمایت از جمله هزینه‌های پزشکی بالا باشد مکاتبه لازم با علوم پزشکی برای کاهش هزینه درمانی این افراد صورت خواهد گرفت.

این مسؤول بر نقش صدا و سیما در کاهش آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و افزود: برگزاری برنامه‌ها و تولید آثار و مستندات در حوزه آسیب‌های پیش‌‌روی کودکان کار، بیش از برگزاری میزگردها و نشست‌ها مثمرثمر خواهد بود.

نظری با اشاره به جمع‌آوری اتباع بیگانه از سطح شهر یاسوج گفت: برای جمع‌آوری اتباع بیگانه خلا قانونی وجود ندارد. حضور این دسته افراد سلامتی مردم را به خطر می‌اندازد که به عنوان متولیان سلامت مردم اتباع بیگانه جمع‌آوری شود.

معاون استاندار خواستار اجرایی شدن مصوبات نشست‌های ساماندهی کودکان کار شد و افزود: اگر دستگاهی نمی‌تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد در رسانه‌ها اعلام کند که از اجرای وظایف خود ناتوان است.

وی عنوان کرد: متاسفانه چند سالی است که نشست‌های ساماندهی کودکان کار برگزار می‌شود اما کار خاصی صورت نگرفته و بعد از گذشت سه سال هنوز روی نقطه اول هستیم.

این مسؤول در بخش پایانی سخنان خود خواستار همکاری دستگاه‌ها در اجرایی شدن مصوبات شد و خاطرنشان کرد: با دستگاه‌های که در این زمینه کوتاهی کند و برای ساماندهی کودکان کار مشارکتی نداشته باشند برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: دستگاه‌ها طبق آیین‌نامه به وظایف خود عمل کنند که اگر دستگاه‌ها به وظایف خود عمل می‌کردند این نابسامانی را شاهد نبودیم.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس