صیح امروز نشست شورای ایثارگران شهرستان بویراحمد به ریاست فرماندار بویراحمد و با حضور مشاور امور ایثارگران استاندار کهگیلویه و بویراحمد در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
محمد کاظم نظری فرمانداری بویراحمد در این نشست، با بیان اینکه ساماندهی گلزار شهدای یاسوج هر چه زودتر باید انجام بگیرد، اظهار کرد: شهرداری یاسوح و امور مالیاتی هرچه زود‌تر مطالبات مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران را پرداخت و پیگیری کنند.
نظری گفت: امیدواریم همه مسوولین و آحاد ملت ایران قدردان آزادگان و ایثارگران باشند چرا که آنها افرادی بودند که از همه چیز برای اعتقادات و سرزمین خود گذشتند.
وی افزود: افتخار می‌کنیم که ما هم جزء جامعه ایثارگری هستیم و قرن‌ها باید این ایثارگری‌ها و رشادت‌ها مایه فخر و افتخار جامعه ما باشند و خدایی نکرده نباید این ارزش‌ها کمرنگ شوند و به حالت ضعف و بی‌اهمیت در سطح جامعه جلوه داده شوند.
فرماندار بویراحمد با بیان اینکه فرهنگ ایثارگری و شهادت از ارزش‌ها انسانی و بعد اسلامی دارد، اظهار داشت: باید با افتخار در خدمت جامعه ایثارگری باشبم و این نابهنجاری نیست بلکه افتخاری است که در طول تاریخ و بشر می‌درخشد.
وی گفت: کسی که برای ناموس و سربلندی وطنش، از خود گذشتگی می‌کند، باید مورد تشویق قرار گیرد، افرادی که برای نجات جان مردم رشادت‌ها می‌کند و باید با کسانی که در رفاه و آرامش بوده و نمی‌دانستند در مرزها چه می‌گذرد، تفاوتی داشته باشند.
نظری با بیان اینکه شهرستان بویراحمد حدود ۵۰ درصد جمعیت ایثارگری استان را دارد، بیان کرد: بنا بر این لازم است به تناسب، امکانات بنیاد شهید شهرستان بویراحمد افزایش پیدا کند و همچنین با توجه به مهاجرت جامعه ایثارگری سایر شهرستان‌ها به مرکز استان، بنیاد شهید این شهرستان مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.
وی افزود: افزایش امکانات و اعتبارات بنیاد شهید شهرستان بویراحمد یک مطالبه جدی از سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان مدیریت است چرا که نباید ایثارگران به دلیل کمبود نیرو و اعتبار دچار مشکل شوند.
فرماندار بویراحمد در ادامه گفت: سرکشی از خانواده‌ها باید بر اساس یک برنامه‌ریزی دقیق و به صورت مرتب انجام بگیرد و جایگاه و حرمت خانواده شهدا و ایثارگر به عنوان یک ارزش باید حفظ شود.
وی به مطالبات جامعه ایثارگری از ادارات دولتی اشاره کرد و گفت: مطالبات جامعه ایثارگری باید با جدیت و دقت زیاد پیگیری شود و کسی نباید حقوق ایثارگری را نادیده بگیرد و کسی هم نمی‌تواند این کار را انجام بدهد.
نظری گفت: با کسانی که حقوق جامعه ایثارگری را نادیده بگیرد، برخورد قانونی می‌شود.
فرماندار بویراحمد گریزی به استخدام‌ها در ادارات زد و اظهار داشت: هیچ دلیلی ندارد که به واسطه قومی و قبیله‌ای افرادی در اداراتی به کار گرفته شود و اما وقتی نوبت به جامعه ایثارگری می‌رسد، بگویند اعتبار و استخدامی نداریم. اگر اداره‌ای یک نیرو هم بخواهد بگیرد، حق و اولویت با ایثارگران است و مدیران در این رابطه باید پاسخگو باشند .
وی افزود: مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم کشورمان و حتی مسئولان ارشد این استان از جمله استاندار کهگیلویه و بویراحمد نهایت احترام را برای جامعه ایثارگری قائل هستند، پس در برخورد با ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا باید قانون را عمل کنیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان بویراحمد به موضوع ساماندهی گلزارهای شهدا اشاره کرد و گفت: برخی در خصوص ساماندهی گلزار شهدا بدسلیقگی کرده‌اند وبعضی از پیمانکاران نتوانسته‌اند کار را به خوبی انجام دهند و گلزار‌های شهدا دچار مشکل شده‌اند.
نظری افزود: باید مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران به این قضیه به خوبی ورود می‌کردند، سال گذشته اعتبارات خوبی به گلزار‌ها داده شد اما در جذب اعتبارات کوتاهی شد.
وی با بیان اینکه خانواده‌های شهدا در زمینه ساماندهی گلزارهای شهدا گلایه‌ها دارند، ادامه داد: بنیاد شهید یکی از دستگاه‌هایی بود که نتوانست با آوردن یک پیمانکار خوب این اعتبارات را جذب کند و باید با مسئولان که در این رابطه کوتاهی کرده‌اند، برخورد شود و نباید به راحتی از کنار این مسائل گذشت.
فرماندار بویراحمد گفت: دلیل نمی‌بینم که شهرداری یاسوج بخواهد نسبت به تعهداتش در خصوص ساماندهی گلزار شهدای این شهر عمل نکند بلکه باید افتخار کند که می‌خواهد چنین کاری را انجام بدهد.
وی تاکید:  جدیتی در احقاق حق ایثارگران در برخی ادارات نیست و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برای پیگیری حق جامعه ایثارگری نباید بگذارند تا حق این قشر ضایع شود.