تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 44096
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۹۶ - ۱۶:۴۰

فصلی نو؛ معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در برنامه ششم توسعه  ۱۸روستای هدف گردشگری برای این استان تصویب شده که طرح هادی ویژه این روستاها در دست اجراست. به گزارش فصلی نو طرح هادی روستایی هدف گردشگری، طرحی است که از طریق شناسایی سرمایه‌ها و ظرفیت‌های زیست بوم و […]

تصویب ۱۸ روستای هدف گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در برنامه ششم توسعه

فصلی نو؛

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در برنامه ششم توسعه  ۱۸روستای هدف گردشگری برای این استان تصویب شده که طرح هادی ویژه این روستاها در دست اجراست.

به گزارش فصلی نو طرح هادی روستایی هدف گردشگری، طرحی است که از طریق شناسایی سرمایه‌ها و ظرفیت‌های زیست بوم و نظام‌های اجتماعی، اقتصادی، کالبدی و گردشگری مراکز روستایی در اقدامی همگن با محیط و با تکیه بر مشارکت ذینفعان به دنبال ساماندهی بهینه نظام فعالیت و اسکان به منظور توسعه روستا و تحقق اهداف گردشگری روستایی است.
غلامرضا امیدوار افزود: در بخش گردشگری روستایی برنامه ششم توسعه، توجه به روستاهای دارای قابلیت گردشگری جایگاه ویژه‌ای دارد، برهمین اساس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نسبت به شناسایی روستاهای مستعد گردشگری و دارای بافت با ارزش اقدام کرده است.
وی بیان کرد: از این تعداد روستای هدف گردشگری تاکنون طرح هادی چهار روستای آن با اعتباری بیش از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تهیه شده است.
امیدوار این روستاها را شامل سربیشه، مارین، دیل و کریک اعلام کرد و گفت: هم اکنون طرح هادی گردشگری روستای برم الوان بهمئی و دره آخوند چرام نیز در دست اجراست.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اجرای طرح هادی در هر روستای هدف گردشگری  ۷۰۰میلیون ریال اعتبار نیاز است.
وی، با اشاره به اهداف طرح هادی روستایی با هدف گردشگری ادامه داد: فراهم کردن شرایط توسعه و عمران روستاها با توجه به زمینه‌های زیست بوم و ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و کالبدی به ویژه گردشگری از اهداف اجرای طرح هادی روستایی است.
براساس آمارها امسال حدود سه میلیون مسافر و گردشگر از کهگیلویه و بویراحمد دیدن کردند.
۷۲۲روستای بالای  ۲۰خانوار دارای در این استان وجود دارد که طرح هادی آنها تهیه شده است.
یک هزار و  ۶۷۴روستای دارای سکنه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
حدود ۴۸ درصد از جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد معادل بیش از  ۳۳۵هزار نفر در روستاهای این استان زندگی می‌کنن

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس