تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 52211
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۹۷ - ۰۲:۵۷
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان در برنامه شویل دنا:

تشریح فعالیت های روز جهانی بهداشت/ آغاز مرحله اول طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در استان

فصلی نو ،سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: امروزه بحث عدالت و برابری در سلامت در همه جا مطرح شده است و باید شرایطی را فراهم کنیم که مردم دسترسی و فرصت مناسب به خدمات بهداشتی و درمانی داشته باشند. به گزارش فصلی نو به نقل از  روابط عمومی معاونت بهداشتی […]

تشریح فعالیت های روز جهانی بهداشت/ آغاز مرحله اول طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در استان

فصلی نو ،سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: امروزه بحث عدالت و برابری در سلامت در همه جا مطرح شده است و باید شرایطی را فراهم کنیم که مردم دسترسی و فرصت مناسب به خدمات بهداشتی و درمانی داشته باشند.

به گزارش فصلی نو به نقل از  روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان؛ ابراهیم نعیمی با بیان اینکه امسال روز جهانی سلامت(بهداشت) با شعار سلامتی برای همه: پوشش همگانی سلامت برای همه، در هر مکان نامگذاری شده است، افزود: با توجه به اهمیت حوزه سلامت معمولا سازمان جهانی بهداشت که مسائل بهداشت جهانی و سلامتی را رصد میکند مهم ترین مسائل روز دنیا را در قالب یک شعار خاص مشخص می کند.

وی در خصوص به ساختار تعریف شده از نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی اذعان داشت: همکاری بین بخشی، تکنولوژی مناسب، عدالت و دسترسی های مناسب ۴ اصل مهم است که در جهت خدمات دهی مطلوب در اختیار مردم قرار می گیرد.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به دورترین نقطه استان بر اساس اصول پنجگانه پی اچ سی و آمار جمعیتی، گفت: استان ما با جمعیتی بالغ بر ۷۳۵ هزار نفر دارای ۷۰ مرکز خدمات بهداشتی، درمانی، ۳۵۰ خانه بهداشت، ۱۰ مرکز شبانه روزی، ۴۷ پایگاه بهداشت و ۱۲ تسهیلات زایمانی است که همه جمعیت استان اعم از جوامع شهری و روستایی را تحت پوشش دسترسی و خدمات قرار می دهند.

وی با بیان اینکه در قالب این شبکه ها و سازو کار حدود یک هزار و ۸۰۰ فعالیت مختلف که نیاز مردم و براساس دستورالعمل است، اجرا شده، افزود: مراقبت های بسته خدمتی بهداشتی شامل بیماری های واگیر و غیرواگیر، زنان باردار، بهداشت روان، دارویی، ارتقاء سلامت، بهداشت محیط و بهداشت تغذیه و خدمات دندانپزشکی از جمله این خدمات است.

نعیمی در ادامه اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور مرحله اول طرح تکمیلی( لکه گیری) واکسیناسیون فلج اطفال در استان کهگیلویه و بویراحمد از ۱۸ آغاز و تا ۲۰ فروردین به مدت سه روز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: کودکان زیر ۵ سال جا مانده از واکسیناسیون فلج اطفال با دریافت قطره خوراکی در برابر این بیماری واکسینه می شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان در پایان با اشاره به اینکه در این مرحله حدود ۸۰۰ نفر از کودکان زیر ۵ سال واکسینه می شوند، خاطر نشان کرد: این طرح برای مهاجران خارجی از جمله افغانی و پاکستانی و همچنین کودکان مناطق عشایری که بنا به هر دلیلی موفق به تلقیح واکسن فلج اطفال نشده باشند، اجرا می شود.

به گزارش وب دا؛ مرحله دوم این طرح از ۲۲ تا ۲۴ اردیبهشت ماه سالجاری در سراسر استان اجرا می شود.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس