تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 56402
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۹۷ - ۱۶:۲۸

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: برنامه پنج ساله راهبردی جمعیتی استان تدوین و وارد مرحله اجرا شود.

تدوین برنامه راهبردی جمعیت کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش فصلی نو، علی محمد احمدی در نشست شورای راهبردی جمعیت کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این برنامه در قالب طرحی پژوهش محور و براساس سیاست‌های کلی ۱۴ گانه مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه، قوانین ابلاغی و دستورکار شورای مشورتی کشور و شاخص‌ها و ظرفیت‌های استانی تدوین شود.

وی ابراز کرد: در قالب این برنامه باید آسیب‌ها و مشکلات مربوطه با پیوست ایده‌ها، پیشنهادها و راهکارها در حوزه وقایع چهار گانه حیاتی توسط ثبت احوال و پایش جمعیتی توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان انجام شود.

احمدی ادامه داد: این برنامه با یک مطالعه علمی و با طرح در شورای راهبردی جمعیت استان اولویت بندی و مورد بررسی نهایی قرار گرفته و به عنوان یک طرح پنج ساله وارد فاز عملیاتی شود.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ملاک سیاست‌های کلی در استان باید داشتن برنامه‌ای راهبردی پنج ساله باشد، تصریح کرد: اجرا و پیاده سازی فرآیند چنین برنامه ریزی مستلزم توسعه منابع انسانی است.

احمدی با تاکید براینکه در تدوین این برنامه پژوهش برای شناسایی پیش نیازها و ضرورت‌های ساختاری و زیرساختی مورد توجه باشد، گفت: اطلاعات پراکنده نمی‌تواند به خواسته‌های منطقی و واقعی جمعیتی جواب دهد و به اهداف و برنامه‌های شورای راهبردی جمعیت استان تحقق ببخشد.

وی به دامن زدن دشمنان در فضای مجازی به ازدواج جوانان اشاره کرد و افزود: فضای مجازی به شدت و به شکل بسیار نادرستی به فرهنگ، مقوله و فلسفه ازدواج که یکی از ارکان مهم جمعیتی و وقایع چهارگانه حیاتی است، دامن می‌زند.

احمدی ادامه داد: با اینکه دین ما به مقوله ازدواج تاکید فراوان دارد و برای آن ارزش بسیار بالایی قائل است اما به دلیل عدم تولید محتوا در فضای مجازی، دشمنان با تنوع و تکثر بالا علیه ارزش های ما فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد: اگر مطالبه‌ای شود که روند افزایش و کاهش نرخ طلاق قبل و بعد از فضای مجازی بررسی گردد و اینکه از آن طرف چه اندازه تولید محتوا شده اما از این سو چه مقابله‌ای با آن صورت گرفته، آن وقت خواهید دید که به چه سرعتی وچه هجمه‌ای و با چه گستردگی در این خصوص از سوی دشمنان کار شده و می‌شود.

احمدی به فرهنگ سازی و تلاش برای تسهیل، افزایش، تقویت و پایداری ازدواج جوانان تاکید کرد و افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی به خصوص فرهنگی استان نسبت به رفع موانع و مشکلات ازدواج جوانان و ایجاد فرصت برای اشتغال و مسکن آنها تلاش کنند.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس