تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 48978
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۹۶ - ۲۰:۵۰

فصلی نو ؛معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۹ هزار دختر و پسر بالای ۳۰ سال در کهگیلویه و بویراحمد مجرد هستند. به گزارش فصلی نو ، علی شهابی‌فر در نشست عصر امروز شورای راهبردی جمعیت با اشاره به اینکه نرخ رشد جمعیت در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱.۶ […]

تجرد ۲۹ هزار دختر و پسر بالای ۳۰ سال در کهگیلویه و بویراحمد/افزایش سن ازدواج به ۳۵ سال

فصلی نو ؛معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۹ هزار دختر و پسر بالای ۳۰ سال در کهگیلویه و بویراحمد مجرد هستند.

به گزارش فصلی نو ، علی شهابی‌فر در نشست عصر امروز شورای راهبردی جمعیت با اشاره به اینکه نرخ رشد جمعیت در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱.۶ درصد است، اظهار کرد:  این میزان در کشور ۱.۲۴ درصد است که از این حیث رتبه ۲۹ کشور را در اختیار داریم.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد به ارائه آمار جمعیت شهرنشین در استان پرداخت و افزود: ۵۵.۷ درصد جمعیت استان شهرنشین و ساکنان در مناطق شهری هستند و ۴۴.۳ جمعیت در روستاها سکونت دارند.

وی با اشاره به انفجار جمعیت در شهر یاسوج گفت: در حال حاضر شاهد انفجار جمعیت در مرکز کهگیلویه و بویراحمد هستیم در حالی که امکانات این شهر متناسب با رشد جمعیت نیست.

این مسؤول با اشاره به افزایش جمعیت استان در پنج سال گذشته گفت: جمعیت استان از ۶۳۴ هزار نفر سال۱۳۹۰ به ۷۱۳ هزار نفر در سال ۹۵ رسیده است که رتبه ۲۹ کشور را به لحاظ میزان جمعیت در اختیار داریم. ضمن اینکه جمعیت حاشیه شهر در منطقه سرآبتاوه ۱۱ هزار نفر، مادوان ۱۸ هزار نفر و روستاهای بلهزار و مهریان ۹ هزار نفر هستند.

شهابی بُعد خانوار در استان را ۳.۸ نفر اعلام کرد و افزود: استان رتبه دوم کشور را بعد از استان سیستان و بلوچستان در اختیار دارد.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر ۲۹ هزار جوان مجرد بالای ۳۰ در استان داریم که ۱۴ هزار و ۲۱۳ هزار نفر و ۱۴هزار و ۳۰۹ نفر زن هستند که باید برای این زنگ خطر چاره‌اندیشی شود.

وی شاخص امید به زندگی در مردان را ۷۲ و زنان را ۷۴ سال دانست و عنوان کرد: یک هزار و ۶۴۳ روستای دارای سکنه در کهگیلویه و بویراحمد است که جمعیت این روستاها به شدت در حال کاهش است در حالی که طی سال‌های اخیر خدمات خوبی به روستاها برده شده اما همچنان شاهد مهاجرت به شهرها هستیم.

این مسؤول در پایان خاطرنشان کرد: میانگین سنی جمعیت در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۸ سال است، ضمن اینکه سن ازدواج به ۳۵ سال رسید.

تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
اخبار ایران و جهان
عکس