تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 36977
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۹۶ - ۲۲:۴۴
فصلی نو؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان آب آشامیدنی تولیدی در شهرهای استان سالانه افزون بر 18 میلیون مترمکعب است که از این میزان 16 میلیون مترمکعب معادل 89 درصد از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود. سید علی لدنی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بدون اشاره به میزان، اظهار داشت: سالانه حدود ...
تأمین ۸۹ درصد آب آشامیدنی کهگیلویه و بویراحمد از منابع زیرزمینی

فصلی نو؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان آب آشامیدنی تولیدی در شهرهای استان سالانه افزون بر ۱۸ میلیون مترمکعب است که از این میزان ۱۶ میلیون مترمکعب معادل ۸۹ درصد از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود.

سید علی لدنی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بدون اشاره به میزان، اظهار داشت: سالانه حدود ۹۲ درصد آب آشامیدنی مورد نیاز مردم شهرهای مادوان و یاسوج نیز از طریق چاه و منابع زیرزمینی تأمین می‌شود.
وی افزود: تعداد چاه‌های آب آشامیدنی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد ۷۵ حلقه است که هم اینک ۶۹ مورد از آنها در مدار بهره برداری قرار دارند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با توجه به کاهش سطح آب‌های زیرزمینی استان سالانه از تعداد چاه‌های آب آشامیدنی موجود در مدار بهره ‌برداری استان کاسته می‌شود.
لدنی نژاد عنوان کرد: به همین دلیل کف‌ شکنی و دوربرداری چاه‌های آب آشامیدنی کهگیلویه و بویراحمد که دچار اُفت سطح آب شده‌اند در دستور کار شرکت آب و فاضلاب شهری استان قرار گرفته است.
وی ابراز داشت: در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون مهندسی مجدد ۱۲ حلقه چاه آب آشامیدنی در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد به منظور افزایش دبی آب آنها انجام شد.
کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۵۲ هزار مشترک آب و افزون بر ۳۵ هزار مشترک فاضلاب دارد.

image_pdfimage_print
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
پربازدید ها
عکس