تأمین 89 درصد آب آشامیدنی کهگیلویه و بویراحمد از منابع زیرزمینی | فصلی نو
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۶  
it is true
true
true
تأمین ۸۹ درصد آب آشامیدنی کهگیلویه و بویراحمد از منابع زیرزمینی

فصلی نو؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان آب آشامیدنی تولیدی در شهرهای استان سالانه افزون بر ۱۸ میلیون مترمکعب است که از این میزان ۱۶ میلیون مترمکعب معادل ۸۹ درصد از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود.

سید علی لدنی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بدون اشاره به میزان، اظهار داشت: سالانه حدود ۹۲ درصد آب آشامیدنی مورد نیاز مردم شهرهای مادوان و یاسوج نیز از طریق چاه و منابع زیرزمینی تأمین می‌شود.
وی افزود: تعداد چاه‌های آب آشامیدنی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد ۷۵ حلقه است که هم اینک ۶۹ مورد از آنها در مدار بهره برداری قرار دارند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با توجه به کاهش سطح آب‌های زیرزمینی استان سالانه از تعداد چاه‌های آب آشامیدنی موجود در مدار بهره ‌برداری استان کاسته می‌شود.
لدنی نژاد عنوان کرد: به همین دلیل کف‌ شکنی و دوربرداری چاه‌های آب آشامیدنی کهگیلویه و بویراحمد که دچار اُفت سطح آب شده‌اند در دستور کار شرکت آب و فاضلاب شهری استان قرار گرفته است.
وی ابراز داشت: در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون مهندسی مجدد ۱۲ حلقه چاه آب آشامیدنی در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد به منظور افزایش دبی آب آنها انجام شد.
کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۵۲ هزار مشترک آب و افزون بر ۳۵ هزار مشترک فاضلاب دارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true